Použite opaľovák a koža sa vám poďakuje

Slnečných a teplých dní pribúda a to je znamenie, žeby sme mali myslieť na zvýšenú ochranu pred slnečným žiarením. Slnko nám zaiste poskytuje mnoho benefitov, medzi ktoré patrí tvorba vitamínu D, zlepšenie nálady a pôsobí priaznivo na imunitu. Ak to však so slnkom preženieme, tak nám slnečné žiarenie skôr ublíži ako pomôže. 

Prečo je dôležité vybrať a používať správny opaľovací prípravok ? 

Opaľováky nám nebránia v nadobudnutí krásneho opáleného vzhľadu našej pokožky, iba zabraňujú aby bola naša pokožka vystavená naraz veľkej dávke slnečného žiarenia. Opaľovací prípravok je dôležité používať u dospelých aj detí preto, aby zabránil spáleniu pokožky (čím dôjde k nepríjemným pocitom s tým spojeným - pálenie, štípanie, bolesť, šúpanie pokožky). Najmä u detí je pokožka citlivejšia, pretože je tenšia a jej obranné mechanizmy (ochladzovanie, tvorba melanínu) nie sú dostatočne vyvinuté. Opaľovacie prípravky pre deti sú preto zvlášť navrhnuté, aby poskytovali vyššiu ochranu pokožke a zároveň nevyvolali podráždenie. Samozrejme sú vhodné aj pre citlivejších dospelých. 

Tu je niekoľko tipov pre detský opaľovací prípravok: 

Bioderma:  

BIODERMA Photoderm KID SPF 50+ sprej 200 ml je hypoalergénny, vodeodolný, bez parfumácie a nedráždi. Vychytávkou značky Bioderma je modré zafarbenie, ktoré vám ukáže, kde ste dieťatko ešte nenatreli. Vhodné sú od 12. Mesiacov. 

Bioderma Photoderm Mineral Fluid SPF 50+ je minerálny opaľovací prípravok, ktorý nevysúša pokožku a je vhodný pre veľmi citlivú pokožku. Vhodný od 6. mesiacov. 

La Roche Posay: 

La Roche Posay ANTHELIOS DERMO-PEDIATRICS mlieko na opaľovanie pre dojčatá a deti SPF 50+, 50ml je vhodný pre pokožku so sklonom k atopii. Obsahuje aj bambucké maslo, ktoré pokožku krásne hydratuje. Vhodný od 6 mesiacov. 

Avene: 

Avène Sun Kids sprej na opaľovanie pre deti SPF50+ 200 ml hypoalergénny sprej, ktorý nezanecháva biele stopy a chráni pred začervenaním pokožky. Zároveň sa svojím zložením stará o zdravie morského ekosystému. 

Tipy pre opaľovacie prípravky pre dospelých ( aj na slnečnú alergiu): 

Vichy: 

Vichy Capital Soleil Anti-Dark Spots krém proti tmavým škvrnám SPF50+ 50 ml je nemastný krém obohatený o Phe-Resorcinol, ktorý pôsobí proti pigmentovým škvrnám. 

Esthederm: 

Esthederm Adaptasun Body Lotion telové mlieko pre mierne slnko 200ml zabraňuje starnutiu pokožky a stimuluje rýchlejšie a prirodzené opálenie. 

Avene

Avène Sunsimed ochrana proti slnku 80ml poskytuje vysokú ochranu a prevenciu rizika vzniku aktinickej keratózy a nemelanómovej rakoviny. 

 Všetky prípravky na opaľovanie nájdete v kategórii: 

Zásady správneho opaľovania a aký prípravok použiť pri spálení pokožky sa dočítate v článku tu: Pomoc, spálená pokožka!

Subscribe

* indicates required
E-mail