Pomoc, spálená pokožka!

Nemusíte ísť k moru, aby ste chytili krásny bronz. Ako to však neprehnať, aby vám nezostali oči pre plač zo svojej červenej tváre, vám prezradíme bez ďalšieho zdržiavania. Dodržiavajte tieto zásady správneho opaľovania a budete sa tešiť z krásne opálenej pokožky až do jesene.

Zásady správneho opaľovania

  1. Deti do 1 roka nepatria na priame slnko. Ich pokožka je tenšia a obsahuje menej pigmentu. Potrebná je účinná ochrana krému (lepšie udržujú UV filter ako mlieko) s faktorom SPF 30 - 50.
  2. Prípravok aplikujte minimálne 20 minút pred opaľovaním s použitím dostatočného množstva - približne 35 ml krému, čo zodpovedá asi 7 čajovým lyžičkám. Nezabúdajte na oblasť uší, krku či priehlavkov, kde je pokožka citlivejšia.
  3. Používajte správnu hodnotu ochranného faktoru (SPF) - podľa fototypu kože.
  4. Nezabudnite aplikáciu opakovať každé 2 hodiny, alebo po každom kúpaní, utretí uterákom či nadmernom potení.
  5. So slnením začínajte postupne – spočiatku sa vystavte slnku len na krátky čas a opaľovanie pozvoľna predlžujte. (Postačí spočiatku 15 minút, najmä u detí)
  6. Ľudia, ktorí sú náchylnejší na spálenie pokožky, by sa mali chrániť aj vhodným odevom a v popoludňajších hodinách sa zdržiavať v tieni.
  7. Pri opaľovaní nepoužívajte parfumy, rovnako ako niektoré lieky môžu spôsobiť alergické reakcie. Pri užívaní liekov sa poraďte so svojím lekárom alebo lekárnikom
  8. Samozrejmosťou je dodržiavanie pitného režimu počas dňa (najmä u detí a starších ľudí môže prísť k rýchlejšej dehydratácii).
  9. Po opaľovaní je vhodné použiť prípravky na upokojenie a hydratáciu pleti.

Ak ste to už s opaľovaním prehnali a začínate pociťovať prvé príznaky, prinášame vám niekoľko tipov pre úľavu:

1. Môžete použiť prípravky s obsahom Pantenolu, ktorý pokožku upokojuje, regeneruje a uľavuje od pálenia.

 Generica Panthenol pena 150 ml alebo Panthenol Omega pena v spreji s ľadovým efektom 10% 150 ml

2. Pri červenej pokožke vám taktiež môže uľaviť prípravok s obsahom Aloe vera, v čistej forme alebo v kombinácii s panthenolom.

Sesderma Hidraloe alebo Omega Pharma Panthenol Omega pena s Aloe Vera 9% 150 ml 

3. Ak chcete svoju pokožku hydratovať po opaľovaní, môžte siahnuť po hydratačných telových mliekach s jemne chladivým efektom

La Roche-Posay POSTHELIOS gél po opaľovaní 400 ml alebo Bioderma Photoderm After Sun gél - krém 500 ml 

Všetky prípravky po opaľovaní, ktoré napomáhajú k rýchlejšej regenerácii a upokojeniu pokožky nájdete v kategórii: 

 

Subscribe

* indicates required
E-mail