Čo zbaliť do dovolenkovej lekárničky ?

Leto sa nezadržiteľne blíži a vy rozmýšľate, čo treba ešte zbaliť a načo nezabudnúť ?

Pripravili sme pre vás niekoľko tipov, aby ste boli pripravený na každú možnosť, ktorá by mohla narušiť vaše pohodové leto.

Prvou vecou je nepochybne opaľovací krém, ktorý bude chrániť vašu pokožku pred spálením a dopomôže k pomalému, rovnomernému a zdravému opáleniu vašej pokožky. Ak ste to však už so slnením prehnali a práve cítite následky, vaším SOS môže byť prípravok s obsahom panhenolu alebo aloe vera, ktorý pokožku upokojí, zhydratuje a zregeneruje.

Náš tip:

La Roche Posay Anthelios spray, ktorý je vodeodolný s ľahkou aplikáciou bez pocitu mastnoty + technológia, ktorá chráni oceány.

Nikto si neželá stráviť dovolenku na izbe namiesto plánovaných aktivít. Vhodné je začať užívať probiotiká preventívne, najmä pri ceste do zahraničia. Probiotiká osídlia črevný trakt prospešnými baktériami, čím sa zníži riziko vzniku črevných problémov. V prípade výskytu hnačky je potrebné nasadiť liek, čím skôr, aby nedošlo k dehydratácii organizmu.

Náš tip: 

Enterol kapsuly alebo prášok - sú vhodné už od 0. rokov a napomáhajú obnoviť črevnú flóru alebo účinkujú preventívne proti hnačke.

Symbiosis alflorex pre deti a dospelých s jedinečným zložením bez lepku.

Nevyhnutnosťou dovolenkovej lekárničky by mal byť liek na bolesť a horúčku vo forme tabliet, sirupov alebo čapíkov, najmä ak cestujete s malými deťmi.

Potápanie či vetristé počasie na horách môže potrápiť naše uši nie len na dovolenke. Nepríjemná bolesť môže prekvapiť ako dospelých tak aj deti. Vhodným liekom je Otipax L, ktorý pôsobí proti bolesti a uľaví od príznakov zápalu stredného ucha, vonkajšieho ucha a bubienka vďaka obsahu lidokaíniumchloridu.

V lete sa častejšie môžu vyskytovať vaginálne infekcie z dôvodu premnoženia baktérií alebo kvasiniek. Účinným pomocníkom, ktorý vám uľaví od diskomfortu je Tyndaflor vo forme roztoku alebo čapíkov. Nezabudnite dodržiavať kroky prevencie, ktoré môžu zabrániť opätovnému výskytu. 

V neposlednom rade by ste nemali zabudnúť pribaliť aj prípravok na ošetrenie rán či náplaste, najmä pokiaľ sa rozhodnete ísť na turistiku. Vhodným prostriedkom je Alfasilver sprej na odreniny a iné rany, ktorý účinne ranu ošetrí a vydezinfikuje. Vhodným prekrytím (malej) rany sú náplaste Compeed, ktoré sú hydrokoloidné, čím podporujú jej hojenie bez vzniku chrasty. Počas túry nezabúdajte na ochranu seba a svojho domáceho miláčika pred kliešťami a navečer pred komármi vhodnými repelentami.

Dúfame, že naše rady a tipy vám pomôžu pri balení dovolenkovej lekárničky a nič vás nezaskočí nepripravených. 

Subscribe

* indicates required
E-mail