Vitajte v internetovej lekárni iliek.sk - pôvodne ilieky.com

Enditril 100 mg tvrdé kapsuly 10 ks + 10 ks

Kód: 24688
1 hodnotenie
12,56 € –8 %
enditril 2x
12,56 € –8 % 11,53 €
Skladom
Môžeme doručiť do:
7.6.2023

Liek obsahuje liečivo racekadotril, používa sa na liečbu akútnej (náhlej) hnačky u dospelých od 18 rokov v prípadoch, keď nie je možné liečiť príčinu hnačky. 

Balenie: 10 + 10 kapsúl

Detailné informácie

Podrobný popis

Ak je možné liečiť príčinu hnačky, liek sa môže užívať súbežne s danými liekmi.
Hnačka spôsobuje dehydratáciu (stratu vody a solí) vplyvom nadmerného prepúšťania tekutín do čreva. Liek obsahuje racekadotril, ktorý toto prepúšťanie tekutín znižuje.

Použitie a dávkovanie:

Dospelí: 1 kapsula 3x denne.
1. deň liečby sa má užiť 1 ďalšia kapsula s 1. dávkou, kedykoľvek počas dňa. 1. deň nemá celková denná dávka prekročiť 4 kapsuly, v nasledujúcich dňoch nemá celková denná dávka prekročiť 3 kapsuly. V liečbe sa má pokračovať až do dosiahnutia 2 normálnych stolíc. Dĺžka liečby nemá prekročiť 3 dni.

Kapsuly sa užívajú v celku, prednostne pred hlavnými jedlami a zapíjajú sa dostatočným množstvom tekutín.

Upozornenie:

Liek sa nemá podávať počas tehotenstva a dojčenia. Pre podávanie deťom sú k dispozícii vhodnejšie liekové formy a sily racekadotrilu. U pacientov s poruchou funkcie obličiek alebo pečene je potrebná opatrnosť. Ak je hnačka spojená s užívaním antibiotík, je potrebné vyhľadať lekársku pomoc. Ak sa počas liečby objaví angioedém spojený s obštrukciou horných dýchacích ciest, je nutné okamžite vyhľadať lekársku pomoc. Súbežné užívanie racekadotrilu a ACE inhibítorov môže zvýšiť riziko vzniku angioedému. Liek obsahuje laktózu.

Dodatočné parametre

Kategória: Hnačka
EAN kód:: 3664798031515
Značka:: Sanofi
ŠUKL kód:: C3626D

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Subscribe

* indicates required
E-mail