Vhodné probiotikum na prevenciu aj pri hnačke

Probiotiká sú živé mikroorganizmy, ktoré pri podávaní v dostatočnom množstve priaznivo ovplyvňujú ľudské zdravie. Na slovenskom trhu môžeme nájsť veľké množstvo produktov s obsahom probiotík, ktoré sa líšia množstvom a zložením zastúpených kmeňov. Ide najmä o bakteriálne probiotiká, kde prevládajú kmene laktobacilov a bifidobaktérií ako hlavných zástupcov baktérií mliečneho kvasenia. Okrem zdraviu prospešných baktérií (napr. Lactobacillus acidophilus, L. casei rhammonus) sa však medzi probiotiká zaraďujú aj niektoré kmene kvasiniek (napr. Saccharomyces boulardii).

Hlavné rozdiely medzi probiotickými kvasinkami a baktériami

Medzi baktériami a kvasinkami existuje niekoľko kľúčových rozdielov. Kvasinky patria do skupiny jednoduchých eukaryotických buniek, ako sú huby a riasy, a zásadne sa líšia od prokaryotov, medzi ktoré patria baktérie. Kvasinky sú väčšie ako baktérie.

Kvasinky sú schopné pokryť väčšiu plochu čreva, a tak ho lepšie chrániť pred inváziou patogénnych baktérií. Kvasinky sú schopné ľahšie odolávať nepriaznivým podmienkam v žalúdku, spôsobeným najmä vysoko kyslými žalúdočnými šťavami, a následne sa dostať do čreva. Je tiež odolná voči výrazným výkyvom pH, teploty a pôsobeniu antibiotík. Vďaka týmto vlastnostiam sú kvasinky oveľa vhodnejším kandidátom na probiotikum.

ENTEROL je voľnopredajný liek vhodný pre deti od narodenia a pre dospelých určený na vnútorné použitie. Liek je vhodný na rôzne typy hnačiek-  rieši aj prevenciu a liečbu hnačky. Liek ENTEROL obsahuje živé probiotické kultúry kvasinky Saccharomyces boulardii CNCM I-745 250mg dostupnej vo forme kapsúl alebo vreciek.

Pri hnačkách sa odporúča: 

vo veku od 0 do 3 rokov : 1 kapsula / vrecko 1 x denne

od 3 rokov : 1 kapsula / vrecko 1-2 x denne

dospelí: 2 kapsuly/vrecká 2 x denne

Prevencia:

od 3 rokov: 1 kapsula / vrecko 1x denne

dospelí: 1 kapsula / vrecko 2 x denne

Pred použitím si vždy prečítajte písomnú informáciu pre užívateľa (príbalový leták)

 

Subscribe

* indicates required
E-mail