Enditril 100 mg tvrdé kapsuly 10 ks

Kód: 31324
Akcia
1 hodnotenie
7,64 € –9 %
Enditril 100 mg tvrdé kapsuly 10 ks
7,64 € –9 % 6,89 €
Na sklade
Môžeme doručiť do:
26.7.2024

Liek obsahuje liečivo racekadotril, používa sa na liečbu akútnej (náhlej) hnačky u dospelých od 18 rokov v prípadoch, keď nie je možné liečiť príčinu hnačky. 

Balenie: 10 kapsúl

Detailné informácie

Podrobný popis

Ak je možné liečiť príčinu hnačky, liek sa môže užívať súbežne s danými liekmi.
Hnačka spôsobuje dehydratáciu (stratu vody a solí) vplyvom nadmerného prepúšťania tekutín do čreva. Liek obsahuje racekadotril, ktorý toto prepúšťanie tekutín znižuje.

Použitie a dávkovanie:

Dospelí: 1 kapsula 3x denne.
1. deň liečby sa má užiť 1 ďalšia kapsula s 1. dávkou, kedykoľvek počas dňa. 1. deň nemá celková denná dávka prekročiť 4 kapsuly, v nasledujúcich dňoch nemá celková denná dávka prekročiť 3 kapsuly. V liečbe sa má pokračovať až do dosiahnutia 2 normálnych stolíc. Dĺžka liečby nemá prekročiť 3 dni.

Kapsuly sa užívajú v celku, prednostne pred hlavnými jedlami a zapíjajú sa dostatočným množstvom tekutín.

Upozornenie:

Liek sa nemá podávať počas tehotenstva a dojčenia. Pre podávanie deťom sú k dispozícii vhodnejšie liekové formy a sily racekadotrilu. U pacientov s poruchou funkcie obličiek alebo pečene je potrebná opatrnosť. Ak je hnačka spojená s užívaním antibiotík, je potrebné vyhľadať lekársku pomoc. Ak sa počas liečby objaví angioedém spojený s obštrukciou horných dýchacích ciest, je nutné okamžite vyhľadať lekársku pomoc. Súbežné užívanie racekadotrilu a ACE inhibítorov môže zvýšiť riziko vzniku angioedému. Liek obsahuje laktózu.

Dodatočné parametre

Kategória: Lieky na hnačku
EAN kód:: 3664798031515
Značka:: Sanofi
ŠUKL kód:: 3626D

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Subscribe

* indicates required
E-mail