Regenerácia svalstva po perfektnej cyklistike, turistike či iných športových aktivitách

Ak vás pri pohybe sekne v chrbte, v krku, chrbtica je na nejakom mieste zablokovaná a neprestáva bolieť, existuje niekoľko spôsobov, ako si v takejto situácií pomôcť. Blokáda by sa mala  uvoľniť rozmasírovaním, teplom, ale aj liekmi na uvoľnenie svalstva. Okamžitým chvíľkovým riešením môže byť voľnopredajné analgetikum Paralen alebo Ibalgin či Voltaren, ktoré zmiernia bolesť a zabraňujú zápalom. Avšak jediným voľnopredajným liečivom na trhu, ktoré primárne uvoľňuje svalstvo je guajfenezín, ktorý sa nachádza v lieku Guajacuran.

Guajacuran je v tabletovej forme s jednoduchým dávkovaním. Guajacuran dokáže tlmiť napätie a kŕče kostrového svalstva a tým pádom bolesť postupne ustúpi.

Ako užívať Guajacuran ?

Guajacuran dávkujeme pre dospelých a dospievajúcich vo veku nad 12 rokov:

1 až 2 tablety 3 až5 krát denne. Maximálna dávka na deň by nemala byť prekročená – 12 tabliet.

Bežne v praxi sa dávka používa: 2 tablety 3x denne (teda 6 tabliet), podľa stavu príznakov.

U deti vo veku 6 - 12rokov sa Guajacuran dávkuje:

1 tableta 2x denne.

Liek obsahuje laktózu a sacharózu. Miešať lieky s alkoholom nie je nikdy dobrý nápad. Vhodnosť požívania alkoholu s konkrétnym liekom závisí od jeho zloženia, avšak všeobecne platí, že alkohol a liečivá môžu spôsobiť nevoľnosť, zvracanie, zmätenosť a iné nežiaduce účinky, preto ak vás niečo bolí alebo sa necítite dobre, radšej sa alkoholu vyhnite.

Neužívajte Guajacuran

  • ak ste alergický na guajfenezín alebo na ktorúkoľvek z ďalších zložiek tohto lieku
  • pri myasténia gravis a myastenickom syndróme (nervosvalové ochorenie charakterizované nadmernou svalovou slabosťou a unaviteľnosťou).
  • ak ste tehotná alebo dojčíte.
  • nevhodné pre deti vo veku do 6 rokov.

Subscribe

* indicates required
E-mail