Ibalgin Rapidcaps 400 mg x 30 kapsúl

Kód: 7581
Akcia
12 hodnotení
Značka: Ibalgin
5,85 € –7 %
Ibalgin Rapidcaps 400 mg x 30 kapsúl
5,85 € –7 % 5,43 €
Na sklade
Môžeme doručiť do:
24.5.2024

Liek sa používa na zmiernenie bolesti hlavy, migrény, bolesti zubov, bolesti chrbta, bolesti pri menštruácii, bolesti svalov, pri horúčke a príznakoch prechladnutia a chrípky.

Balenie: 30 kapsúl

Detailné informácie

Podrobný popis

Liek vo forme mäkkých kapsúl obsahuje liečivo ibuprofén, ktorý patrí do skupiny liekov známych ako nesteroidné protizápalové liečivá (NSAID). NSAID poskytujú úľavu zmenou reakcie tela na bolesť, opuch a vysokú telesnú teplotu. Liečivo sa rýchlejšie vstrebe do krvného obehu a tak sa rýchlo dostáva do miesta bolesti.

Vlastnosti:

  • Počas užívania prípravku nie je vhodné konzumovať alkoholické nápoje.
  • Prípravok sa užíva krátko po jedle.
  • Prípravok sa užíva v celku, nesmie sa hrýzť, drviť alebo rozpúšťať (pokiaľ to lekárnik povolí, je možné liek rozdeliť).
  • Prípravok je potrebné zapiť (v prípade, ak to lekárnik povolí, je možné prípravok rozpustiť vo vode).
  • Liek je nutné užívať v stanovených časových odstupoch, prípadne je nutný minimálny odstup medzi dvomi dávkami lieku.
  • Prípravok sa nesmie užívať alebo používať v III. trimestri tehotenstva.
  • Podávanie deťom mladším ako 12 rokov je kontraindikované.
  • Podávanie osobám s hmotnosťou nižšou ako 40 kg je kontraindikované.

Použitie a dávkovanie:

Dospelí a dospievajúci nad 12 rokov (s telesnou hmotnosťou od 40 kg):
Odporúčaná dávka je 400 mg ibuprofénu (1 kapsula), najviac 3x denne podľa potreby. Odstup medzi jednotlivými dávkami má byť minimálne 4 hodiny. Dávka 1200 mg ibuprofénu (3 kapsuly) nemá byť prekročená počas 24 hodín.

Kapsuly sa užívajú v pravidelných časových odstupoch, vždy vcelku a zapíjajú sa dostatočným množstvom tekutiny. Kapsuly sa užívajú s jedlom alebo tesne po jedle (pre urýchlenie nástupu účinku sa liek výnimočne môže užiť nalačno, neodporúča sa však u osôb s citlivým žalúdkom).

Upozornenie:

V treťom trimestri tehotenstva je liek kontraindikovaný. V prvom a druhom trimestri tehotenstva sa liek nesmie podávať, pokiaľ to nie je úplne nevyhnutné. Ak je liek podávaný ženám, ktoré sa pokúšajú otehotnieť alebo sú v prvom alebo druhom trimestri tehotenstva, dávka musí byť čo najnižšia a dĺžka liečby čo najkratšia.
V období dojčenia sa liek môže použiť iba po konzultácii s lekárom. Inhibítory COX môžu spôsobiť zníženie ženskej plodnosti pôsobením na ovuláciu (reverzibilné, odznie po ukončení liečby). U detí do 12 rokov a u detí s telesnou hmotnosťou nižšou ako 40 kg je liek kontraindikovaný. U starších pacientov je potrebná zvýšená opatrnosť. U pacientov so závažným zlyhaním pečene alebo obličiek je liek kontraindikovaný. Ak príznaky pretrvávajú alebo sa zhoršujú, alebo ak je liek nutné užívať viac ako 10 dní (u dospievajúcich 3 dni), je potrebné poradiť sa s lekárom. Nepiť alkohol.

Dodatočné parametre

Kategória: Prehĺtacie a šumivé tablety na chrípku a prechladnutie
EAN kód:: 3644798005653
ŠUKL kód:: C8176C
Značka:: Ibalgin

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Subscribe

* indicates required
E-mail