Nedostatok energie počas zimy? Vyskúšajte tieto tipy!

S prichádzajúcim ochladením, zimou a skorším stmievaním, má človek pocit, že ho nič nebaví, je viac unavený a často trpí depresiami. Dodržiavaním jednoduchých krokov môže byť opäť viac vitálnejší a mať viac energie počas celého dňa. Ako na to?

Nedostatok vitamínov

Nedostatkom vitamínov v tele sa človek cíti čoraz viac unavený. Preto by mal prijímať dostatok vitamínov, najmä tých, ktorí prispievajú aj k lepšej imunite. Nakoľko je v zime vystavený chladnému počasiu, nedostatku slnka, mal by prijímať najmä vitamíny C a D. Prirodzene môže tieto vitamíny prijímať buď vo forme jedla alebo vo forme výživových doplnkov.

Vitamín C – je jedným z najdôležitejších vitamínov, ktoré prispievajú k zlepšeniu imunity. Rovnako patrí medzi veľmi účinné a prírodné antioxidanty.

Vitamín B – pomáha k tvorbe červených krviniek a tiež vo veľkej miere prispieva k regenerácií. Jeho užívanie pomáha aj k zmierneniu depresívnych stavov, ktorými počas zimy trpí veľké množstvo ľudí. Okrem toho prispieva k zníženiu vyčerpania a únavy.

Vitamín D – okrem toho, že sa tento vitamín dá získať zo slnečného žiarenia, ktorého počas zimy nie je dostatok, je možné ho získať aj zo stravy a z výživových doplnkov. Okrem toho, že vplýva na správne fungovanie kostí, kĺbov, zubov, svalov a pokožky, posilňuje aj imunitu, pretože pôsobí protizápalovo a antioxidačne.

Vitamín E – je vitamín, ktorý tiež patrí do skupiny antioxidantov. Rovnako zvyšuje celkovú fyzickú výkonnosť a pomáha proti únave. Tento vitamín má veľké množstvo priaznivých účinkov a vyskytuje sa prevažne v strave.

5_1

Oddych vs. pohyb

V prípade, že máte sedavé zamestnanie a váš pohyb je počas zimných mesiacov minimálny, môže to mať tiež negatívne účinky pre vaše zdravie. Ak nerobíte nič, vplýva to na vašu energetickú výmenu a na váš metabolizmus. Na druhej strane pri aktívnom pravidelnom pohybe sa vám metabolizmus zlepší, energia sa zvýši a uvoľnia sa vám endorfíny, čiže sa budete cítiť šťastnejší. Je len na vás akú formu pohybu budete vykonávať. Či pôjde o beh, cvičenie, tancovanie je len na vás. Rovnako berte do úvahy aj vaše fyzické vyčerpanie. Je dôležité si dopriať aj oddych a dostatok spánku. Pokojne si doprajte 30 minútový spánok poobede alebo minimálne 7 hodín spánku v noci. Vaše telo musí vedieť aj regenerovať.

2

Strava obohatená o vitamíny

Konzumáciou ťažkých, vyprážaných jedál vo veľkom množstve sa môžete cítiť rovnako viac unavený. Pretože vaša energie sa v takom prípade presunie do trávenia. Váš jedálniček by mal obsahovať jedlá s dostatočným množstvom vitamínov, ovocie a zeleninu.  Tiež by ste mali vypiť dostatočne množstvo vody, obmedziť alkohol, sladené nápoje a kávu by mal nahradiť zelený čaj, poprípade bylinkový.

3

Výživové doplnky

Ak vaša strava neobsahuje dostatok vitamínov, nemáte žiaden pohyb, poprípade sa už dlhšiu dobu budíte unavený, môžete vitamíny prijať aj vo forme výživových doplnkov. Vitamín B12 sa väčšinou nachádza v živočíšnych produktoch, a preto môže vegetariánom chýbať. Užívaním výživového doplnku Walmark B12 Balance sa budete cítiť vitálnejšie a budete mať viac energie. Rovnako tento výživový doplnok vplýva priaznivo na nervový systém, únavu a vyčerpanie. Ak potrebuje prijať väčšie množstvo vitamínov, napríklad vitamíny zo skupiny B, ako je B1, B2, B6, B9 a B12, vitamín C, železo a zinok, potom vám pomôže výživový doplnok Pharmaton Geriavit. Okrem toho obsahuje aj štandardizovaný ženšenový výťažok a minerály. V prípade, že patríte do kategórie ľudí starších ako je 50 rokov, potom by bolo pre vás najvhodnejšie užívať výživový doplnok Centrum Silver 50+, ktorý je špeciálne pre vás navrhnutý. Neobsahuje náhradné sladidlá, a preto je vhodný aj pre diabetikov a tiež aj pre ľudí, ktorí majú intoleranciu na lepok. Tento výživový doplnok obsahuje všetky potrebné vitamíny, ktoré sme už spomenuli, a to vitamín A, B, C, D a vitamín E.

4

Dodržaním všetkých týchto jednoduchých krokov sa budete cítiť oveľa viac vitálnejší a budete mať dostatok energie na vykonávanie bežných aktivít počas dňa. Okrem toho sa budete cítiť zdravší a šťastnejší.

Subscribe

* indicates required
E-mail