Tipy na vianočné darčeky pre každého

Premýšľate nad vianočným darčekom pre svojich rodičov, starých rodičov alebo pre niekoho z rodiny? Obdarovať svojich známych môžete aj elektronikou, vďaka ktorej bude ich život o čosi jednoduchší a vďaka ktorej si upevnia svoje zdravie.

Sonické kefky

Vedeli ste, že dospelý človek sa v priemere smeje len 20-krát za deň? Možno sa to zdá veľa, ale v porovnaní s deťmi je to veľmi málo. Pritom človek, ktorý sa usmieva, okrem toho, že vyzerá milšie, priateľskejšie a atraktívnejšie, je aj zdravší. Vďaka úsmevu sa z tela vyplavujú hormóny, ako je sérotonín a endorfíny, ktoré zabraňujú stresu a tým pádom sa znižuje krvný tlak. Napriek týmto zdraviu prospešným veciam, je veľmi málo ľudí, ktorí sa neusmievajú vôbec, a to len preto, pretože sa hanbia za svoj úsmev. Pritom existuje toľko spôsobov, ako mať zdravý a pekný úsmev. Prvým krokom je čistiť si zuby minimálne dvakrát za deň tým správnym spôsobom. K tomu vám pomôže napríklad dobrá sonická zubná kefka. Typov je niekoľko, ale ak chcete, aby bola účinná a za prijateľnú cenu potom vám ako tip dávame tieto sonické kefky.  

* Vitammy Pearl + Black je presne tá kefka, vďaka ktorej budete mať vyčistené zuby kvalitne, pretože okrem odstránenia bakteriálneho povlaku, bojuje aj proti kazu. Okrem toho zuby vybieli a ďasná, vďaka funkcii masáže, aj prekrví. Táto kefka je vhodná aj na udržiavanie čistoty zubných náhrad, koruniek, mostíkov a ortodontických prístrojov.

* Philips Sonicare Protective Clean 6100 White je sonická zubná kefka, ktorá vďaka zabudovanému časovaču vám dá znamenie, že sú zuby vyčistené. Rovnako dá znamenie, ak príliš kefkou zatlačíte na zuby. Okrem toho zuby rovnomerne čistí a bieli. Je bezpečná a citlivá aj k opravovaným zubom a zubným náhradám. Kvôli pokročilej technologickej funkcii Philips Sonicare vstrekuje počas umývania medzi zuby vodu.

17

Tlakomery

O vysokom krvnom tlaku ste už museli počuť veľakrát. Hypertenzia je nebezpečné ochorenie, ktoré spôsobuje množstvo ďalších problémov a trpí ním množstvo ľudí a bohužiaľ, aj mladšej vekovej kategórie. Je jednoduché zistiť či vysoký krvný tlak máte spôsobený dysfunkciou obličiek alebo či ide o dysfunkciu kardiovaskulárneho systému, a to pravidelným meraním. Preto ako vhodný vianočný darček môžete darovať kvalitný tlakomer.

* Veroval Tlakomer s Ekg je prenosný tlakomer, ktorým si môžete merať svoj srdcový rytmus. Má niekoľko skvelých funkcií a vďaka svojej presnosti bol tento tlakomer ohodnotení aj pečaťou kvality, ktorú mu udelila Európska spoločnosť pre hypertenziu. Tento tlakomer je v balení aj s univerzálnou manžetou s v rozpätí 22 - 42 cm. Vďaka extra veľkému LCD dotykovému displeju nebudete mať problém so zrozumiteľnosťou a prehľadnosťou svojich výsledkov.

* Omron M3 Digitálny tlakomer rovnako slúži na meranie tlaku. Meranie je jednoduché a zvládne ho každý. Vďaka displeju sú ľahko prečítané výsledky merania. V porovnaní s tlakomerom Veroval, ide o lacnejšiu elektroniku, ale samozrejme aj s menej funkciami. Balenie tohto tlakomeru obsahuje aj cestovné puzdro, 4 ks batérie AA, návod v slovenčine a predlženú manžetu pre obvod paže 22 – 42 cm.

12

Glukomery

S vysokým krvným tlakom veľmi úzko súvisí aj cukrovka. Podľa štatistík až 65 % ľudí s ochorením na diabetes mellitus (čiže cukrovka) zomiera na ochorenie súvisiace s kardiovaskulárnym systémom. Preto je veľmi dôležité si hladinu cukru merať v prípade, že vám už bolo diagnostikované toto ochorenie. Jednoduchým spôsobom, ako zistiť hladinu cukru v krvi je glukomer, ktorý sa jednoducho ovláda.

* Accu-Chek Instant kit glukomer je set glukomeru, ktorý slúži na kvantitatívne stanovenie glukózy v čerstvej kapilárnej plnej krvi z prsta, ale aj dlane, predlaktia a nadlaktia a tiež ako pomôcka pri monitorovaní efektívnosti kontroly glykémie.

* One Touch Select Plus glukomer je rovnako glukomer na meranie glukózy v krvi. Balenie obsahuje okrem glukomeru aj testovanie prúžky, odberové pero, lancety, obal a kontrolný roztok. Postup merania glukózy je veľmi jednoduchý a nájdete ho aj v balení.

13

Inhalátory

Ochorenia dýchacích ciest sa prenášajú kvapôčkami, preto je veľmi ľahké prísť do kontaktu s týmto ochorením. Nachladnutia, nádchy, zápaly pľúc, ale tiež aj alergie vedia veľmi potrápiť dýchacie cesty. Na ich vyčistenie slúžia práve inhalátory, ktoré bezbolestne vyčistia nosnú dutinu každého človeka. Či už ide o malé deti až po tých najstarších, u ktorých sa prejavujú ochorenia pľúc.

* Omron Inhalátor Comp Air Kids je inhalátor, ktorý slúži pre tých najmenších. Ide o malý, jednoducho prenosný inhalátor s nízkou hlučnosťou, ktorý svojím dizajnom tých najmenších priláka. Balenie obsahuje všetky potrebné komponenty ako je náustok, masku pre deti a dojčatá a hračku.  Ak naučíte svoje dieťa, že ide o prístroj, ktorý mu len pomôže a jeho užívanie nebolí, časom si ho bude sám pýtať.

* Omron Inhalátor s nosnou sprchou C102 Total je inhalátor, ktorý môže využívať aj dospelý človek. Ako jediný inhalátor OMRON ponúka funkciu nosnej sprchy pre uvoľnenie a vyčistenie nosa. Vďaka tomuto prístroju si dokážete sami vyčistiť horné ale aj dolné dýchacie cesty.

15

Kúpou akejkoľvek elektroniky darujete svojim blízkym pod vianočný stromček darček vo forme zdravia. Sami viete, čo by najviac potrebovali a čo by si sami možno kvôli financiám nemohli zakúpiť. Preto zvážte každú investíciu do darčeka, ktorý sa vám určite vráti dvojnásobne a za ktorý sa vám zdravie poďakuje.

Subscribe

* indicates required
E-mail