Ako si odvyknúť od fajčenia

Vraveli ste si: Ja nikdy fajčiť nezačnem! Avšak často spoločnosť, v ktorej sa pohybujeme, nás k tomu zlozvyku napokon dovedie. Stále je čas s fajčením skoncovať a ochrániť sa pred chorobami, s ktorými sa spája.

20.11 je medzinárodný deň bez fajčenia, nečakajte na nový rok, skúste s fajčením prestať už dnes.

Môžete skúsiť nikotínové žuvačky, náplaste alebo spreje.

Ako najlepšie v boji proti fajčeniu sa ukazujú nikotínové náplaste.

Dávka nikotínu v jednej náplasti

Je množstvo výhovoriek, ktoré na nás fajčiar vyhŕkne, keď ho odhovárame zmeniť životný štýl. Darmo mu ako príklad uvádzame odstrašujúce prípady zobrazené na krabičkách od cigariet, varujeme pred predčasnou smrťou alebo zlým stavom pokožky. A napokon – trpí aj fajčiarova peňaženka. Krabička-dve denne, to je za mesiac celkom pekný balík peňazí, nehovoriac o tom, ako je cigaretami napáchnuté oblečenie, interiér bytu či auta, ale i ruky fajčiara. Ničím príjemným nie je ani pasívne fajčenie ľudí v jeho bezprostrednej blízkosti. Začalo vás to trochu trápiť? Riešenie tu je. Nenápadné nikotínové náplaste, vám denne dodajú toľko nikotínu, koľko potrebujete na to, aby ste s ním jedného dňa dokázali skoncovať úplne.

S nikotínovými náplasťami bez príznakov

Klin sa klinom vybíja, a preto na liečbu závislosti od nikotínu najlepšie zaberú práve produkty s obsahom nikotínu. Môžete žuť špeciálne žuvačky či cmúľať cukríky, no každý fajčiar, ktorý sa dal na odvykaciu kúru, vám potvrdí, že najväčšou pomocou mu boli práve nikotínové náplaste. Zaiste, odvyknúť si od fajčenia nie je ľahká cesta, preto vám už teraz gratulujeme, že ste nabrali odvahu. Telo každého z nás sa s nedostatkom nikotínu vyrovná ináč – niekomu sa zmení hmotnosť, iný dostáva triašky, ďalší sa sťažuje, že nemá čo s rukami. Áno, prídete o obľúbenú fajčiarsku prestávku, ale zároveň získate kopu času venovať sa niečomu užitočnejšiemu. Každé ráno si nalepíte nikotínovú náplasť na iné miesto na tele, a tá vám bude priebežne počas dňa dodávať istú dávku nikotínu až po dobu 24 hodín. Nikotín obsiahnutý v náplasti vám pomôže zmierniť chuť na fajčenie a postupne ju aj úplne zavrhnúť.

Jednoduché odvykanie od fajčenia

Podráždenosť, slabosť... Nepríjemné abstinenčné príznaky sa našťastie dajú odstrániť alebo aspoň regulovať. Odvykanie od fajčenia prostredníctvom nikotínových náplastí môžete vziať od začiatku radikálne – jedného dňa si poviete: Už žiadna cigareta. Alebo na to choďte postupne, miesto dvoch krabičiek cigariet vyfajčíte len jednu. Pre každú fázu odvykania od fajčenia si volíte iný druh nikotínových náplastí, najskôr silnejšie, s vyšším obsahom nikotínu, potom slabšie. A najlepšie na tom všetkom je, že nik nemusí ani tušiť, že pred ním stojí silný fajčiar. Nikotínová náplasť sa skrýva pod oblečením a dáva vám silu ísť si za svojím cieľom.

Všetky produkty, ktoré vám uľahčia skončiť s fajčením nájdete tu: 

 

Subscribe

* indicates required
E-mail