Ako ošetriť pokožku po opaľovaní?

Boli ste na slnku a skončili ste s červeným nádychom na koži? Ak ste sa nechránili slnečnou kozmetikou s dostatočne vysokými ochrannými faktormi, mali by ste aspoň šetrne odstrániť škody, ktoré slnko napáchalo. Ako? 

Na používanie kozmetiky s účinnými UV filtrami nesmiete zabúdať. Iba tak zabránite poškodeniu pokožky, predčasnému starnutiu kože a určite ušetríte za protivráskové krémy a estetické zákroky. Platí staré známe – s vyšším faktorom síce bronzovú pokožku získate pomalšie, no určite ide o bezpečnejší a najmä trvácnejší efekt.

Prípravky po opaľovaní dodajú pokožke potrebné látky

Po návrate zo slnka býva koža obvykle presušená, podráždená, dehydratovaná, preto uvíta špeciálnu starostlivosť. Telové mlieko po opaľovaní pokožku účinne hydratuje, zvláčňuje, príjemne chladí a navyše predlžuje opálenie a zabráni olupovaniu. Podľa receptov starých mám zaberá na spálenú pokožku aj zábal a obklady z acidofilného mlieka alebo smotany, prípadne prikladanie uhorkových krúžkov. Pri nich vám však účinok zaručiť nedokážeme.

Nielen zvonku, ale aj zvnútra by ste mali poriadne „zavlažovať“. Dostatočný pitný režim je rovnako dôležitý ako ochranná kozmetika! Myslite naň najmä v horúcich dňoch, keď sa ľudské telo ochladzuje potením a odparovaním vody. Výsledok? Organizmus potrebuje oveľa viac tekutín než v iné dni. Riešením je piť tak často, ako sa len dá. Majte tekutiny poruke, stavte na nesladené bylinné čaje, neperlivé minerálne vody alebo svieže limonády bez cukru ochutené citrónom, uhorkou alebo mätou.

ochrana-pred-spalenim

Na aké prípravky po opaľovaní staviť?

Ak vám klasický krém alebo mlieko po opaľovaní z akéhokoľvek dôvodu nevyhovuje, skúste sprej po opaľovaní. Jeho nanášanie je maximálne jednoduché a príjemné. Spálenej alebo slnkom namáhanej pokožke uľaví chladivým efektom. Podráždenej koži pomôžu mentolové zložky, chladivé aloe vera, pantenol, vitamín E, kolagén a iné regeneračné zložky, ktoré obnovujú kožu.

Opaľujte sa s rozumom, aby ste sa nespálili!

Aby sme našu pleť nepripravili o elasticitu a kolagén, mali by sme používať zodpovedajúcu slnečnú ochranu, ktorá bráni vzniku vrások, stareckých škvŕn a nezvratnému poškodeniu buniek. I keď si väčšina ľudí uvedomuje škodlivosť slnka, radi sa opaľujú, pretože považujú bronzovú pleť za atraktívnu. Ak sa vám slnkom pobozkaná pokožka páči, stavte na kvalitnú kozmetiku na opaľovanie, ktorá vašu kožu udrží v bezpečí pred UVA a UVB lúčmi. Aby však plnila svoju funkciu na sto percent, mali by ste sledovať jej záručnú lehotu a trvanlivosť. Ako? Na obale vás informuje malý symbol otvorenej dózy a počet mesiacov, podľa ktorého zistíte, ako dlho vám výrobok vydrží po otvorení čerstvý bez toho, aby stratil účinnosť. Keď ho už raz otvoríte, spotrebujte ho do doby uvedenej na obale. 

Subscribe

* indicates required
E-mail