Ochrana detí pred slnkom: Pomôže vám kvalitná kozmetika a správne načasovanie!

Leto je tu! Ako ochrániť pokožku dieťatka pred nebezpečnými slnečnými lúčmi? Jašenie na ihrisku či pláži a prechádzka mestom počas horúcich dní k letu patria rovnako ako zmrzlina a sladké ničnerobenie. Nenechajte si prázdninovú náladu pokaziť ostrými slnečnými lúčmi!

Aké pravidlá má detské „opaľovanie“?

Aby ste sa nespálili, chráňte seba i citlivú pokožku svojho dieťaťa ochranným krémom či mliekom. Koľko prípravku je tak akurát? Ak sa chystáte drobcovi zabezpečiť kvalitnú slnečnú ochranu, stavte na spoľahlivý opaľovací krém pre deti. Úplným základom v starostlivosti o detskú pokožku je aplikácia prípravku s vysokým ochranným faktorom zakaždým, keď sa chystáte na výlet alebo na cestu za dobrodružstvami. Telové mlieko na opaľovanie pre deti však bude spoľahlivo plniť svoju úlohu len v prípade, že nanesiete dostatočné množstvo prípravku. Ako zistíte, koľko ho naniesť? Správne je aplikovať 2 mg ochranného krému alebo mlieka na centimeter štvorcový pokožky. Čo sa stane, keď ho nanesiete menej? Pôsobenie ochranného faktoru klesá, preto pri natieraní svojich ratolestí krémom nešetrite.

 deti-opalovanie

V akom veku by sa deti mali slnku vyhýbať?

Dermatológovia sa zhodujú, že dieťatko by ste priamemu slnečnému žiareniu do prvého roka života nemali vystavovať vôbec. Myslite tiež na fakt, že aj v tienistom počasí slnko opaľuje a na pokožku dopadá nebezpečné UV žiarenie. Rovnako tak sa k dieťaťu toto nežiaduce žiarenie dostáva, keď sedí v aute a nemá slnečnú clonu. Krém na opaľovanie pre deti je nevyhnutnosť, avšak, dajte si záležať aj na ochranných doplnkoch a oblečení. Klobúčiky, šiltovky, slnečné clony alebo rôzne iné pomôcky v boji proti zákerným slnečným lúčom by ste nemali podceňovať, urobia vám obrovskú službu.

Detský opaľovací krém vyberajte starostlivo

Inak povedané, stavte na istotu! Prečo? Pokožka tých najmenších má obmedzenú dobu vlastnej ochrany. V praxi to znamená, že stačí len chvíľka – niekedy aj päť minút, a pokožka sa môže nepríjemne spáliť a poškodiť. Aby ste tomu predišli, je potrebné chrániť citlivú detskú pokožku prípravkom s čo možno najvyšším ochranným faktorom. Práve on určuje predĺženie doby prirodzenej ochrany pokožky.

Ak použijete spoľahlivý detský opaľovací krém s OF 50+, dieťa môže byť vystavené slnku 3 minúty x 50, teda spolu 150 minút. Po uplynutí tejto doby je potrebné dieťatko opäť veľkoryso nakrémovať. Výrobky pre slnečnú ochranu detskej pokožky chránia pred okamžitým spálením pokožky spôsobeným UVB lúčmi, a aj pred UVA lúčmi, ktoré prenikajú hlbšie do pokožky a spôsobujú dlhodobé poškodenie kože. Aby ste si mohli byť ochranou citlivej detskej kože istí, stavte na prípravky pre pokožku so sklonom k slnečným alergiám, ktoré rešpektujú náročnejšie potreby jemnej pokožky. Asi nemusíme ani prízvukovať, že medzi jedenástou a treťou hodinou popoludní je lepšie sa slnku vyvarovať, však?

Subscribe

* indicates required
E-mail