Aké sú výhody alternatívy dojčenia?

Pre zdravý vývin je nepochybne najhodnotnejšie materské mlieko, keď však matka z nejakého dôvodu mlieko nemá alebo dojčiť nemôže, na rad prichádzajú výživné umelé mlieka. Prizrime sa k výhodám alternatív dojčenia bližšie.

Nemôžete dojčiť? Zachráni vás Sunar

umele-mlieko-sunar

Čoraz častejšie sa stáva, že mamičky nechcú, nevedia alebo nemôžu dojčiť. Stres, zlé stravovacie návyky, ale i nevôľa dojčiť vás môže už po pár dňoch od narodenia dieťatka obrať o materské mlieko. Sú prípady, keď má mamička dojčenie dokonca aj zakázané. Dieťatko môže mať zdravotné problémy, kvôli ktorým mlieko nemôže prijímať (poruchy satia, metabolické chyby a pod.), alebo jeho mamička trpí niektorou závažnou chorobou – AIDS, hepatitída typu C, ovčie kiahne. Užívate lieky, ktoré by sa mohli dostať do materského mlieka a mali by vplyv na citlivé detské telíčko? Určite vám už pediater odporučil množstvo vhodnej dojčenskej výživy, medzi ktorou sa objavila aj značka Sunar, obľúbená celé generácie. Aj preto sa v bežných rozhovoroch pomenovanie Sunar objavuje ako synonymum k umelým mliekam.

Bez obmedzení s dojčenskou výživou

Ak sa vám v dojčení darí, gratulujeme vám. Zaiste ste si už všimli, že je to časovo náročné, no neskutočne príjemné. Aby bolo ale vaše materské mlieko skutočne výživné, mali by ste si dávať pozor na zloženie vašej stravy, ktorá ovplyvní zloženie a chuť materského mlieka. Dobre viete, že dieťatku škodia niektoré druhy potravín, a takisto je vylúčené užívať v období dojčenia napríklad alkohol. Tie mamičky, ktoré prešli na alternatívny spôsob kŕmenia a spoliehajú sa na dojčenskú výživu, si však starosti robiť nemusia. Konzumujú, na čo majú chuť, nemusia sa trápiť s odsávaním mlieka, nosiť špeciálne podprsenky s vložkami ani sa trápiť, či vypili a zjedli dosť na to, aby mal drobček čo piť. Pri používaní dojčenskej výživy máte zároveň istotu, že dieťatko dostane presne tie vitamíny a minerály, ktoré sú potrebné na jeho zdravý vývin. V súčasnosti je doba taká vyspelá, že sa dojčenská výživa maximálne prispôsobila charakteru materského mlieka, preto zahoďte za hlavu všetky výčitky.

Sunar obsahuje mliečny tuk podľa vzoru materského mlieka

K výhodám využívania dojčenskej výživy ako alternatívy k materskému mlieku patrí aj to, že môžete kŕmenie posunúť aj na niekoho iného. Kým matka, ktorá dojčí, musí túto úlohu splniť sama. Niektoré detičky nevypijú mlieko z fľašky, ani keď pochádza od jeho mamy, preto je aj odlúčenie od matky na pár hodín ťažšie. Dojčenská výživa tiež skvelo poslúži ako doplnok pri dojčení – keď máte mlieka málo, no chuť dieťatka je stále veľká, alebo keď dávate svojho drobca niekomu postrážiť a viete, že ho bude treba nakŕmiť. Má dieťatko konkrétny zdravotný problém? Aj medzi mliekami Sunar nájdete produkty vhodné pre alergikov či detičky trpiace kolikami. Výživný mliečny tuk a rad vitamínov a minerálnych látok sa postará o zdravý vývin detského telíčka v každom období vývoja. Dieťatko bude mať pevné kosti a vypestovaný imunitný systém. A čo je dôležité? Chuť mlieka si zamiluje.

Subscribe

* indicates required
E-mail