Detské plienky na mieru pokožke i zásadám

Nájsť dobré detské plienky nám niekedy môže pripadať ako celá veda. Prečo? Nie každá pokožka si rozumie s chemikáliami používanými pri výrobe jednorazových plienok pre deti. I naše životné prostredie by ocenilo, keby sme brali ohľad na jeho „zdravotný“ stav, preto sa ako najlepšia možnosť ukazujú ekologické plienky.

Hypoalergénne detské plienky pre citlivú pokožku

detske-plienky

To, že sme objavili detské plienky, ktoré by mali sadnúť proporciám a veku nášho dieťatka, ešte nemusí znamenať výhru. Gratulovať si môžeme až vtedy, keď sa ubezpečíme, že pokožke nášho dieťatka vyhovujú za sucha i v mokrom stave. Čoraz častejšie majú mamičky problém nájsť značku detských plienok, od ktorej by sa ich drobček nevyhádzal alebo mu pokožka nechytila červený nádych. Pri deťoch so sklonom k alergiám, ekzémom a plienkovým dermatitídam sú preto najlepšou voľbou klasické látkové plienky alebo moderná alternatíva – hypoalergénne jednorazové detské plienky, ktoré sú rovnako mäkké, dobre sajú a tiež sú vynikajúco priedušné. Všetko vďaka buničine a netkanej textílii spracovaným tak, aby boli účinné i v tenučkej vrstve. Indikátor vlhkosti nám oznámi, keď detskú plienku treba vymeniť, a tú potom jednoducho vyhodíme do smetí. Avšak bez výčitiek! Hypoalergénne detské plienky sú nielen šetrné k citlivému zadočku, ale rovnako i k životnému prostrediu, pretože sú v prírode dobre rozložiteľné. 

Prečo povedať áno ekologickým plienkam

Žiadne ftaláty, bielidlá ani zlúčeniny chlóru, dokonca ani formaldehyd v jednorazových ekologických detských plienkach neobjavíme, a tak máme istotu, že sú skutočne neškodné. Čo ešte dokáže pokožku rozhodiť, je parfumácia plienok pre deti, avšak pri hypoalergénnych plienkach sa s ňou, logicky, nestretneme. Ide predsa o to, aby sa citlivá detská pokožka zbytočne nezaťažovala chemikáliami a aby sme dieťatko udržali doslova ako v bavlnke. Moderné ekologické plienky sa používajú rovnako jednoducho ako klasické plienky pre deti. Takisto sa prispôsobia obrysom telíčka, umožňujú voľnosť pohybu bez nepríjemných pocitov tlačenia a dajú sa viacnásobne odopnúť a znova zapnúť. Pokožka dieťatka ostane bez známok poškodenia, aj keď dieťatko celú noc neprebalíme. Sacia schopnosť hypoalergénnych ekologických detských plienok je jednoducho premyslená do posledného detailu. Zamilujete si ich nielen vy, ale aj vaši drobci. Ako to však pri ekologických produktoch býva, i za tento typ detských plienok si trochu priplatíme. Keď sa ale zamyslíme nad tým, že to robíme pre zdravie nášho dieťatka a pre kvalitu životného prostredia, pár eur naviac nás nezabolí. Predstavte si, aké kopy nerozložiteľných plienok ročne končia na smetiskách... Zobrali by ste si to na svedomie? 

Subscribe

* indicates required
E-mail