Zatočte s nádchou prírodným sprejom z morskej vody

Viete, že nos každý deň prefiltruje až desaťtisíc litrov vzduchu? Preto je potrebné sa oňho náležite starať. Čistá sliznica je totiž predpokladom pre zdravie celého organizmu.

Infekcie horných dýchacích ciest patria medzi najčastejšie a najbežnejšie ochorenia u detí aj dospelých v ktoromkoľvek ročnom období. Dôvod je jednoduchý - každý musí nepretržite dýchať, a tak sú tieto cesty neustále otvorené. Vírusy a baktérie tak majú voľnú„prístupovú“ cestu k nosovej sliznici, a doslova kedykoľvek môže dôjsť k prenosu kvapôčkovej infekcie z človeka na človeka.

Zápal nosovej sliznice môže byť rôznej etiológie: alergickej, vírusovej či bakteriálnej. V prvých dňoch je nádcha vírusovou infekciou, ktorá oslabí obranné mechanizmy nosovej sliznice. Tá sa stane menej odolnou a ľahšie do nej prenikajú baktérie. Akútna fáza zápalu je charakterizovaná lokálnou vazodilatáciou (rozšírením ciev) a zvýšenou kapilárnou priepustnosťou.Pritom vzniká opuch a zvýšená sekrécia hlienu.Opuch nosovej sliznice pociťuje pacient ako upchatý nos, má sťažené dýchanie, v noci môže chrápať. U detí, zvlášť u tých najmenších (dojčiat a batoliat) má nádcha oveľa väčší vplyv na celkový stav organizmu. Dieťa má vzhľadom k upchanému nosu problémy s prehĺtaním a nedostatočné prijímanie potravy môže viesť k dehydratácii, nepokoju a poruchám spánku.sanorin viruNa začiatku liečby nádchy sa podávajú alfa sympatomimetiká, ako sú nafazolín, fenylefrín, xylometazolín, oxymetazolín. Tieto liečivá vedú k dekongescii (zníženie opuchu) nosovej sliznice, ktorú možno vysvetliť výrazným lokálnym vazokonstrikčným účinkom týchto liečiv (zúžením ciev). Lokálna vazodilatácia je potlačená, no tieto liečivá majú výrazné obmedzenie v dĺžke ich používania. Nemali by sa používať dlhšie ako 5 – 7 dní, pretože pri dlhšom užívaní vzniká závislosť, ktorej následkom je zhoršovanie klinických prejavov rinitídy. Navyše väčšina týchto dekongestív (xylometazolín, oxymetazolín) má nepriaznivý vplyv na pohyb riasiniek, ktoré sú súčasťou nosovej sliznice a plnia dôležitú funkciu pri odstraňovaní hlienu.sanorin-combi-sanorin-analerginPri dlhšie trvajúcom zápale nosovej sliznice, ako aj pri alergickej rinitíde sa v ďalšom kroku liečby odporúča použitie roztokov morskej soli vo forme aerosólu. Tieto roztoky je vhodné používať už od samého začiatku liečby nádchy. Ich použitie popri iných lokálnych prípravkoch má benefit v tom, že svojim čistiacim účinkom na sliznicu nosa umožňujú lepšie preniknúť iným liečivám k svojim receptorom a zvyšujú tak ich účinok.

Pre dospelých a deti od 6 rokov je možné použiť hypertonický roztok morskej soli, ktorý pomáha uvoľniť upchatý nos. Tým, že vytvára na povrchu nosovej sliznice hypertonické prostredie, dochádza k lýze bakteriálnych buniek, baktérie sú v tomto prostredí usmrtené na základe dehydratácie mikrobiálnej bunky.

Spomínaný hypertonický roztok morskej soli obsahuje prípravok SANORIN® aqua free s jedinečnou čistou morskou vodou z Bretónska (kvalita „A“) v objeme 120 ml. I keď má v názve Sanorin, tento prípravok lokálne dekongestívum neobsahuje. Ako napovedá druhá časť názvu prípravku, teda AQUA. SANORIN_aqua-free-hypertonicPre dojčatá a malé deti do 6 rokov je možné použiť izotonický roztok morskej soli v prípravku SANORIN® aqua free baby , ktorý výrazne zvlhčuje nosovú sliznicu a pomáha odstraňovať hlien. To je u malých detí, ktoré si nevedia dôkladne vyčistiť nosovú sliznicu,veľmi dôležité. U dojčiat, ktorým je hlien odsávaný pomocou odsávačky, výrazne pomáha tento prípravok v čistení nosových dutín.SANORIN_aqua-free-babyNa dosiahnutie lepšieho lokálneho účinku má tento prípravok unikátny jemný rozprašovač, ktorý vytvára hmlu, teda aerosól roztoku morskej soli, ktorý rovnomerne pokryje nosovú sliznicu. Pomôže uvoľniť upchatý nos a vytvára účinnú bariéru proti vírusom a baktériám. Môže pomôcť tiež pacientom, ktorí majú problém s chrápaním spôsobeným nadmernou suchosťou sliznice nosa.

Používa sa ako podporná liečba v prípade infekcie sliznice nosohltanu,nádchy, infekcie vedľajších nosových dutín.

Pred prvým použitím sa najskôr odstráni ochranné viečko ťahom hore a aplikátor sa pripojí na fľaštičku. Nosový aplikátor treba jemne zaviesť do nosovej dierky a stlačiť rozprašovač. Postup sa opakuje do druhej nosovej dierky. Po použití je nutné aplikátor opláchnuť vodou a osušiť. Po otvorení sa má spotrebovať do 3 mesiacov.

Výhodou prípravkov SANORIN® aqua free, ako aj SANORIN®aqua free baby je, že nespôsobujú návyk, možno ich používať celoročne aj pri liečbe sennej nádchy, sú vhodné aj pre tehotné a dojčiace ženy. Nie je tu stanovená denná dávka, možno ich používať podľa potreby pri pocite upchatého nosa či pri pocite suchej sliznice. Výrazne pomáhajú buď vo zvýšení účinku súčasne aplikovaných lokálnych dekongestív, alebo majú samotný výrazný hojivý účinok na zapálenú nosovú sliznicu.

Subscribe

* indicates required
E-mail