Vypadávanie vlasov: Trápi to aj vás?

Všetci vieme, že vlasy môžu tvoriť veľkú časť našej identity. Dospelý človek môže denne stratiť približne 50 až 150 vlasov. Takéto vypadávanie vlasov preto nie je zvyčajne ničím, čoho by ste sa mali hneď obávať.  Nie je vždy ľahké vyhnúť sa vypadávaniu vlasov, pretože je často spôsobené genetickými faktormi, životosprávou, hormonálnymi zmenami alebo liekmi. Stratu vlasov u žien môže spôsobiť veľa rôznych vecí. Dočasné vypadávanie vlasov môže byť spôsobené hormonálnymi zmenami a stresom. Trvalé vypadávanie vlasov môže byť spôsobené genetickou predispozíciou, autoimunitným problémom či kožnými chorobami.

 

Čo mám robiť, ak mi už vypadajú vlasy?

Ak trpíte vypadávaním vlasov, mali by ste predovšetkým čo najskôr navštíviť svojho praktického lekára alebo dermatológa. Neexistuje žiadny trvalý liek na vypadávanie vlasov spôsobený genetikou, existuje však niekoľko spôsobov liečby, ktoré umožňujú efektívne zvládnutie vypadávania vlasov v krátkodobom horizonte aj pomocou produktov z našej lekárne.

Naučte sa, ako sa starať o vlasy a zabrániť vypadávaniu vlasov a to výberom tých správnych výrobkov na starostlivosť o vlasy, ktoré vám vyhovujú. Keď nájdete perfektný šampón, kúru alebo masku, budete si môcť pocit z čerstvo umytých vlasov vychutnať, bez toho aby ste nachádzali vaše vlasy všade po byte.

 

woman-586185_1920

Šampóny a vlasové kúry proti vypadávaniu vlasov

Je veľmi dôležité pre zastavenie vypadávania vlasov, používať kvalitné a vhodné šampóny. Šampón proti vypadávaniu vlasov posilňuje vlasové korienky tým, že podporuje ich energetické zásobovanie. Nemal by obsahovať parabény, ani žiadne chemické látky. Kvalitný šampón šetrne čistí pokožku hlavy, zabraňuje predčasnému vypadávaniu vlasov, regeneruje a vyživuje vlasy, dodáva lesk a objem, zanecháva vlasy hebké. V našej lekárni máme v ponuke množstvo kvalitných šampónov na výber.

 

 images (8) shopping         shopping (1)      shopping (2)

                                                          

 

Rastové séra a kury na vlasy

Vlasové séra predstavujú koncentrovanejšiu podobu vlasovej starostlivosti pre obmedzenie vypadávania vlasov, podporu ich rastu, hustoty a kvality. Vysoká koncentrácia účinných látok zaisťuje rýchly a výrazný nástup účinku i pri intenzívnych problémoch so zvýšeným vypadávaním, rednutím a zlou kvalitou vlasov. Dodáva energiu vlasovej pokožke vďaka stimulujúcemu synergickému účinku látok pôsobiacemu na obeh vo vlasovej pokožke a tonizujúcej masáži. Sérum alebo vlasová kúra sa aplikujte priamo na vlasovú pokožku a dôkladne vymasírujte do pokožky. Dôležitá je tiež pravidelnosť používania týchto prípravkov. Jemná masáž pokožky hlavy po aplikácii tonika stimuluje krvný obeh. Vyberte si z našej lekárne účinne vlasové kúry.

        shopping (3)        shopping (8)                   shopping (11)            shopping (6)                                                 

       shopping (7)        shopping (4)

                                                                          

Vitamíny a minerály

V neposlednom rade je nesmierne dôležité tiež vyživiť vlasové folikuly aj zvnútra. Vypadávanie vlasov môže byť príčinou práve nedostatku vitamínov alebo minerálov. Predovšetkým nedostatku selénu, zinku, železa či biotínu. Zinok a selén prispievajú okrem správnej funkcii imunitného systému aj na udržanie normálneho stavu vlasov a nechtov. Biotín prispieva k správnej látkovej premene, ktorá je dôležitá pre tvorbu energie, k správnej činnosti nervového systému, k správnej funkcii psychiky, k udržaniu zdravých vlasov a pokožky a k zachovaniu zdravých slizníc. Aj tu je dôležitá pravidelnosť užívania výživových doplnkov. Výsledky v podobe zmiernenia vypadávania vlasov sa objavia približne po troch mesiacoch pravidelného užívania. Vyberte si z našej ponuky vitamínov a minerálov:

      stiahnuť (3)         stiahnuť (1)           stiahnuť (2)                shopping (14)

    shopping (15)             shopping (12)           shopping (13)

                                                                           

 Ak toto zvládnete a naučíte sa ako sa starať o vlasy, tak Vaše vlasy budú skutočnou korunou krásy a podčiarknu vašu jedinečnosť osobnosti.

Pri tom všetkom radi Vám pomôžeme.

 

Subscribe

* indicates required
E-mail