Vlasy - Máte suché, polámané, bez lesku vlasy?

Vitamíny na vlasy, vďaka ktorým zažiaria počas leta

Rovnako ako starostlivosť, ktorú venujete denne svojmu telu, venujte pozornosť aj svojím vlasom. Akú starostlivosť vyžadujú v lete?       

har activVlasy sú počas leta zaťažované nadmerným pôsobením slnka. Na zabezpečenie ich hydratácie, lesku a ochrany pred vysušovaním je potrebné vyživiť ich zvonku a rovnako aj zvnútra. Poradíme vám ako to urobiť efektívne, a ktoré vitamíny na vlasy sú pre ich krásu a zdravie najdôležitejšie.

Dôležitá je prevencia 

Letné slnko je to, na čo celý zvyšok roka čakáme. Zabezpečuje teplo a dostatok svetla. Môže sa stať naším najlepším priateľom, ale súčasne aj najhorším nepriateľom pre vlasy. To isté platí o slanej morskej vode, ktorej sa dobrovoľne vystavujeme na dovolenke. Vlasy sa potom môžu stať suchými, rovnako ako pokožka pod nimi. Ak sú vlasy navyše farbené, musíte urobiť ešte viac preventívnych opatrení.

forcapil

 Čo môže spôsobiť častá expozícia slnku?

  • Suché a krehké vlasy
  • Nedostatok lesku
  • Vyblednutie farby vlasov
  • Rozštiepené konce
  • Padanie vlasov

Takže ako docieliť, aby boli krásne, lesklé a hodvábne?

kraska

Výživa zvonku 

Množstvo výrobkov určených starostlivosti o vlasy ponúka letné verzie so zvýšenou ochranou proti slnečnému žiareniu či s obsahom látok proti pôsobeniu tepla.

Vitamíny na vlasy dodávajte aj zvnútra

Stres, únava a vyčerpanie, sezónne zmeny a rôzne vonkajšie vplyvy (slnko, chladné teploty, znečistenie, farbenie vlasov, používanie čiapok, atď) môžu ovplyvniť zdravie vlasov. Vlasy sa môžu stať krehké, chýba im objem, lesk a vitalita, ťažko sa rozčesávajú a ľahko vypadávajú. Bez toho, aby ste svojmu telu dopriali dostatok tekutín počas teplého dňa, nedokážete vlasom zabezpečiť ich základnú potrebu. Napiť sa. Minimálne dva litre vody denne by mali byť preto pre vás samozrejmosťou. 

Stravovacie návyky majú veľký vplyv na stav vlasov

Vyvážená strava plná ovocia, zeleniny a bielkovín je veľmi dôležitá z hľadiska výživy nevyhnutnej pre krásu vašich vlasov. Mandle, mlieko, mliečne výrobky, či paradajky, by vo vašom jedálničku rozhodne chýbať nemali.

 hair active

KERATIN ACTIV, ktorý obsahuje aminokyseliny cystín, metionín a arginín. Tieto aminokyseliny sa prirodzene vyskytujú v ľudskom tele a sú základnou zložkou keratínu – proteínu, ktorý vlasom zabezpečuje pružnosť, pevnosť a vitalitu.

  • Extrakt z rukoly podporuje rast vlasov tým, že stimuluje vlasovú cibuľku.
  • Praslička pomáha udržiavať silné a odolné vlasy. Tieto zložky dopĺňajú komplex „KERATIN ACTIV“, vďaka čomu vlasové bunky získavajú komplex potrebných živín.
  • Biotín a zinok prispievajú k udržaniu zdravých vlasov, podporujú ich rast a regulujú ich vypadávanie.
  • Meď prispieva k zdravej pigmentácii vlasov.

 vlasova cibulka

Subscribe

* indicates required
E-mail