Vedeli ste, že až 70% imunitného systému sa nachádza v črevách?

Výraz "pro biotic" pochádza z gréčtiny a znamená "pre život" a tvorí opak k výrazu antibiotikum. Probiotiká sú kultúry mikroskopických organizmov, ktoré sú pre náš organizmus prospešné a majú mnoho funkcií Okrem toho, že pomáhajú pri trávení a spracovaní potravy, majú vplyv na imunitu, zneškodňujú patogénne baktérie a sú užitočné pri zrážaní krvi, vďaka produkcie bioaktívneho vitamínu K.

Vedeli ste, že až 70% imunitného systému sa nachádza v črevách?

V črevách sídli veľké množstvo buniek imunitného systému, práve preto podmienkou pevného zdravia sú správne fungujúce črevá. To zabezpečí pestrá, vyvážená strava, zdravý životný štýl a užívanie vhodných probiotík.

Probiotiká pozitívne ovplyvňujú činnosť ľudského organizmu. Kedy je vhodné užívať probiotiká?

  • pre obnovenie črevnej mikroflóry
  • pri liečbe antibiotikami
  • ako podpora imunity
  • správna funkcia tráviaceho systému
  • pri problémoch so syndrómom dráždivého čreva a opakovaných tráviacich problémoch

SYMBIOSYS Alflorex® je výživový doplnok navrhnutý tak, aby podporoval Vašu vnútornú rovnováhu. Nie všetky kmene baktérií sú rovnaké a každý kmeň je špecifický, dokonca aj v rámci skupiny bifidobaktérií. SYMBIOSYS Alflorex® je jediný prípravok v Európe, ktorý obsahuje jedinečný kmeň Bifidobacterium longum 35624®, izolovaný z tráviaceho traktu zdravého jedinca. Kmeň 35624® bol počas 15 rokov podrobený dôkladnému výskumu, ktorý uskutočnila spoločnosť Alimentare Health Ltd. spolu s jednou z popredných svetových inštitúcií pre zdravie čriev APC Microbiom Institute.

 

Subscribe

* indicates required
E-mail