8 výhod kyseliny hyalurónovej pre tvár a telo

Kyselina hyalurónová (tiež nazývaná hyaluronan) je prirodzene sa vyskytujúci biopolymér, ktorého molekulárna štruktúra pozostáva zo základného spojenia dvoch cukrov, kyseliny glukurónovej a N-acetyl-glukozamínu. Nachádzajúca sa takmer v každej tekutine a tkanive v našom tele, predovšetkým v koži, očiach a kĺboch. V skutočnosti približne 50% z celkového HA sa nachádza v koži. Naše telá obsahujú približne 15 gramov kyseliny hyalurónovej, ktorú nájdeme prakticky v celom tele. Pri takom rozsiahlom výskyte je logické, že kyselina hyalurónová plní rôznorodé funkcie. Vedecké výskumy ukázali, že kyselina hyalurónová zlepšuje hydratáciu pokožky, povzbudzuje tvorbu kolagénu v pokožke, funguje ako antioxidant, pohlcuje voľné radikály, udržuje elasticitu pokožky, chráni kĺby a nervové tkanivo, má antibakteriálnu a protizápalovú funkciu a udržuje tekutinu v očných tkanivách, čo pomáha pri ochrane pred mnohými očnými neduhmi. 

Obrázok4

  1. HYDRATÁCIA

Hydratácia = kyselina hyalurónová. Kyselinu hyalurónovú považujeme za hydratačný zázrak pre našu pokožku. Kyselina hyalurónová je schopná vo vnútri buniek vstrebať tisícnásobné množstvo vody, ako je jej vlastná hmotnosť. A preto je nanajvýš vhodná na vnútornú hydratáciu. Kyselina hyalurónová preniká do pokožky a viaže vodu na kožné bunky, pričom všetky vrstvy pokožky hydratuje.

Sérum s čistou kyselinou hyalurónovou je možné vrstviť s inými výrobkami. Na to, aby bol účinné, nepotrebuje ani veľa ďalších prísad. Kyselina hyalurónová je v skutočnosti dokonalým príkladom toho, ako môže starostlivosť o pleť priniesť skutočné výsledky.

Jedená štúdia skúmala ženy, ktoré aplikovali kyselinu hyalurónovú ako pleťovú vodu, sérum a krém. Výsledky štúdie preukázali zvýšenie hydratácie pokožky až o 96% po 8 týždňoch používania naprieč rôznymi typmi pleti.

 

  1. VYLEPŠENIE LIPIDOVEJ BARIÉRY

Hlavnou funkciou našej pokožky je chrániť naše telo. Je zrejmé, že naša koža chráni naše vnútorné orgány, svaly, kosti pred vonkajším svetom. Naša koža tiež chráni naše telo pred škodlivými toxínmi, ktoré nás denne bombardujú.

Vrchná vrstva pokožky (epidermis) je zodpovedná za vonkajšie poškodenie (toxíny). Ako starneme, lipidová bariéra (mastné kyseliny, ktoré zachytávajú vodu a zabraňujú vstupu dráždivých látok do pokožky) v epidermis sa spomaľuje. Všetko od ultrafialových lúčov, cez znečistenie životného prostredia až po životný štýl (napríklad fajčenie) spôsobuje škody na pokožke. Toto poškodenie má za následok viac jemných liniek a vrások, tmavých škvŕn a suchšej pokožky.

Kyselina hyalurónová posilňuje prirodzené bariéry pokožky a pomáha zadržiavať vlhkosť. Časom to môže pomôcť spomaliť zhoršovanie lipidovej bariéry a pomôcť ju chrániť a posilňovať.

 

  1. ZVÝŠENÁ ODOLNOSŤ POKOŽKY

Keď je lipidová bariéra posilnená a chránená kyselinou hyalurónovou, pokožka sa dokáže lepšie brániť aj pred environmentálnymi faktormi a znečisťujúcimi látkami. Aj keď s týmito toxínmi nebojuje, pokožka zostáva menej vráskavá a jasnejšia.

Konzervačné látky používané v mnohých výrobkoch môžu prelomiť vašu bariéru tým, že zabijú dobré baktérie, ktoré tiež chránia povrch vašej pokožky pred toxínmi. Výsledkom je strata vlhkosti, ako aj potenciálne podráždenie a dokonca infekcia. Mnoho ľudí s mastnou alebo aknóznou pokožkou mylne používa silnejšie produkty na „odstránenie“ mastnoty z pleti. Je dôležité vedieť, že väčšina ľudí s pleťou náchylnou na akné nemá silnú lipidovú bariéru, ktorá chráni pred zápalom a podráždením. Čisté hyalurónové sérum dodáva pokožke hydratáciu, pomáha chrániť lipidovú bariéru a je odporúčané pre osoby s citlivou pokožkou alebo so sklonom k ​​akné.

 

  1. PEVNEJŠA A PRUŽNEJŠIA PLEŤ

Kyselina hyalurónová môže výrazne znížiť hĺbku vrások a zvýšiť pevnosť a pružnosť pokožky. Ako starneme, elastín v pokožke sa rozpadá a koža stráca svoju pevnosť a pružnosť. Kyselina hyalurónová síce nenahradí váš elastín, ale môže pomôcť s prejavom napätej pokožky tým, že napĺňa pokožku vlhkosťou a vyhladzuje textúru pokožky, pretože pleť vyzerá napnutejšie. Pomáha spevniť kontúry tváre pre mladistvejší vzhľad. Výsledkom je hodvábne hladký povrch, ktorý môžete vidieť a cítiť.

V jednej štúdií zaznamenali až 40% zníženie hlbokých vrások a až 55% zvýšenie pevnosti a pružnosti pokožky v porovnaní s účastníkmi, ktorí neaplikovali kyselinu.

 

  1. MENEJ VIDITEĽNÉ JEMNÉ LINKY A VRÁSKY

Na ochranu a výživu pokožky nie je nikdy príliš skoro. Kyselina hyalurónová je naozaj zložka, ktorá poskytuje výhody dvadsať ale aj osemdesiat rokov starej pokožky.

Kyselina hyalurónová pomáha znižovať viditeľnosť jemných liniek a vrások, ktoré zadržiavajú vlhkosť v pokožke, čím vytvára napnutý efekt. Keď je pokožka chránená a hydratovaná, môže dôjsť k zvýšenej tvorbe kožných buniek, pretože pokožka nie je zaneprázdnená bojom o hydratáciu. To vedie k hladším a pružnejším kožným bunkám.

Pokožka v okolí očí je jednou z prvých, ktoré vykazujú jemné linky a vrásky. Použitie očného krému s kyselinou hyalurónovou dvakrát denne pomôže udržať pokožku pružnú a hydratovanú a zabráni tvorbe nových vrások.

 

  1. STIMULUJE REGENERÁCIU KOŽNÝCH BUNIEK

Kyselina hyalurónová síce nezrýchľuje proces obnovy buniek, ale podporuje regeneráciu kožných buniek tým, že ponúka extra hydratáciu a bariérovú ochranu pokožky. Prirodzene to vedie k zdravším bunkám a žiarivejšej pleti. Napomáha procesu regenerácie tkaniva, ktorý sa podieľa na hojení rán.

Jedna štúdia naznačila, že aplikácia kyseliny hyalurónovej na pokožku môže pomôcť zmierniť zápal a regulovať obnovu tkaniva.

 

  1. PIGMENTÁCIA

Kyselina hyalurónová tiež pomáha znižovať a predchádzať stareckým škvrnám a problémom s pigmentáciou. Sama to však nedokáže, dôležitým doplnkom k zbaveniu sa pigmentácií na pokožke je aj Vitamín C.

Tiež nie je možné vrátiť späť žiadne poškodenie spôsobné slnkom bez toho, aby ste pokožku najskôr chránili. Vždy používajte najmenej SPF 30 a to denne. Dokonca aj dni, kedy neplánujete byť vonku.

 

  1. Zmierňuje bolesť kĺbov 

Kyselina hyalurónová je základnou zložkou každého normálne fungujúceho kĺbu a je tiež najaktívnejšou a najdôležitejšou formou glukozamínu GAG v synoviálnej tekutine. Funguje ako tlmič nárazov tým, že lubrikuje tekutinu v kĺbových tkanivách, a zároveň podporuje ich normálnu funkciu.
Pomáha odstrániť bunkový odpad a voľné radikály, tie sú často kyslej povahy, ktoré sú väčšinou zodpovedné za bolesti kĺbov. Antioxidačné vlastnosti kyseliny hyalurónovej podporujú zdravé kĺby tým, že ich chránia pred ďalším poškodením, spôsobeným prirodzeným procesom starnutia alebo zvýšeným športovým zaťažením.

 

Používanie doplnkov kyseliny hyalurónovej môže pomôcť udržať si mladistvý vzhľad a vysporiadať sa s mnohými príznakmi starnutia. Kyselina hyalurónová je rozhodujúca pre hydratáciu a pružnosť našej pokožky. Bohužiaľ, ako starneme, koncentrácia a molekulová hmotnosť HA sa podstatne znižuje. Z tohto dôvodu bola kyselina hyalurónová široko skúmaná a formulovaná ako silná účinná látka v sérach, hydratačných krémoch a iných kozmetických výrobkoch.

Subscribe

* indicates required
E-mail