Mrkva nestačí! Zdravé oči vyžadujú viac.

Vedeli ste, že až 80 % informácií človek získava prostredníctvom očí? Oči sú pre človeka veľmi dôležité. Ich poškodenie, únava a preťaženie, môžu signalizovať rôzne iné choroby a naopak. Množstvo iných chorôb sa môže preukázať práve na očiach. Preto je potrebné sa o nich starať po celý čas, nie až v prípade, keď sú poškodené.

Najčastejšie choroby očí a zraku

Najčastejšie sa stretávame s chorobami, ako je krátkozrakosť alebo ďalekozrakosť. Každé vyšetrenie očí má určitý postup. Často dochádza k tomu, že aj veľmi ťažké ochorenie očí spozorujeme až neskoro. Preto by sme mali navštevovať očného lekára pravidelne. Ak pociťujete dlhodobo bolesti hlavy, veľmi často môže ísť o problém s očami. Naše oči sú namáhané nepretržite a v tejto digitálnej dobe o to viac. Denne sa vystavujeme modrému žiareniu z mobilov, počítačov, televízorov. Svoje oči by sme mali chrániť aj pred UV svetlom zo slnečného žiarenia. Okrem týchto ochorení môže dochádzať aj k astigmatizmu, stareckej slabozrakosti, sivému či zelenému zákalu, ochoreniam sietnice či suchému oku. Často dochádza k ochoreniam očí, ktoré sú spôsobené iným ochorením, napríklad keratokonus  sa môže prejaviť zhoršením zraku alebo stratou videnia a môže vzniknúť aj kvôli alergiám.

4_3

Vitamíny potrebné pre zdravie očí

Dostatočné množstvo vitamínov je dôležité pre celý organizmus človeka, avšak často sa zabúda na zdravie očí. Okrem iných pomôcok, ako sú okuliare, či už dioptrické, slnečné alebo tie proti modrému svetlu, by sme sa mali zamerať na vitamíny, ktoré vieme získať z potravy. Jesť mrkvu nestačí. Hoci je mrkva zdroj vitamínu A, ktorý je pre zdravie očí dôležitý, nezabúdajme ani na tie ostatné. Naše potraviny by mali byť zdrojom vitamínu C, ktorý nájdeme v listovej zelenine či paprike, paradajke, vitamínu E, ktorý nájdeme v orechoch alebo strukovinách a zdrojom omega-3 mastných kyselín. Tie majú najväčšie zastúpenie v rybách, ľanových semiačkach a v avokáde. Okrem týchto vitamínov je pre zdravie očí dôležitý selén, zinok a luteín.

Aj napriek dostatočnému množstvu vitamínov si človek musí pomôcť určitými pomôckami alebo výživovými doplnkami, ktoré sú určené pre liečbu očí a ktoré dokážu pomôcť so začervenanými očami, svrbením, opuchom či proti syndrómu suchého oka.

1_4

Möller´s Omega 3 rybí olej

Spomenuli sme si, aké vitamíny sú potrebné pre zdravie očí. Všetky tieto potrebné vitamíny a látky sú zastúpené v nórskom oleji Möller´s, ktorý je z tresčej pečene a získaný z divo žijúcich nórskych arktických tresiek. Obsahuje množstvo omega-3 esenciálnych mastných kyselín z rýb a vitamínov A, D a E, ktoré okrem očí priaznivo vplývajú aj na imunitu, správnu funkciu mozgu, krvný obeh a nervový systém.

Ocuvite Complete

Okrem omega-3 mastných kyselín, vitamínov a minerálov, výživový doplnok Ocuvite Complete obsahuje aj luteín, ktorý pomáha proti starnutiu očí a tým pádom zachováva a udržiava zdravý zrak s pribúdajúcim vekom. Obsahuje tiež karotenoidy, zinok a antioxidanty, ktoré si telo nevie vytvoriť samo, a preto ich musí získavať buď zo stravy alebo pomocou výživových doplnkov. Avšak tento doplnok stravy je určený len pre dospelých ľudí.

Visine Classic kvapky

Očné kvapky slúžia na to, aby nás zbavili slzeniu, páleniu, opuchu, začervenaniu, bolesti, podráždeniu či svrbeniu. Všetky tieto príznaky môžu byť spôsobené tým, že oči sú vystavené ostrému svetlu, nesprávnym kozmetickým výrobkom, nadmernému používaniu šošoviek, ale tiež aj vetru, dymu a prachu. Ak aspoň jeden z týchto príznakov máte alebo trpíte alergickou sennou nádchou počas jari, potom skúste očné kvapky Visine Classic, ktorých účinok nastupuje už do niekoľkých minút po aplikovaní.

2_3

Dôležité je, aby oči neboli namáhané po celý čas. Ak pracujete s digitálnymi technológiami celý deň, doprajte očiam každé dve hodiny pauzu. Nezabudnite žmurkať, tým zabránite vysúšaniu očí a ak potrebujete okuliare, noste ich, pretože váš zrak sa časom môže zhoršiť.  

Subscribe

* indicates required
E-mail