Krehká imunita? Posilnite ju adekvátnym vitamínom C!

Daždivé počasie nám v posledných dňoch pripomína, že pomaly, ale isto začína prichádzať jeseň. K nej sa okrem už takmer celoročného koronavírusu postupne pridá aj chrípkové obdobie. No a základom kvalitného zdravia bez ochorení je samozrejme podpora imunity. Tou najlepšou podporou imunity v náročnom chladnejšom období je pravidelné užívanie vitamínu C. Ako efektívne podporiť váš organizmus? Aký vitamín C voliť pre dospelých a aký je určený pre deti?

 

Prečo potrebujeme vitamín C?

Vitamín C je jedným z najdôležitejších výživových doplnkov. Je ním preto, lebo prispieva k nasledovným činnostiam v ľudskom tele:

  • normálnej funkcii imunitného systému
  • ochrane buniek pred oxidačným stresom
  • zníženiu únavy a vyčerpania
  • správnej funkcii nervového systému

 

Overená klasika

Keď sa povie vitamín C, väčšine z nás sa pred očami vynorí malá hnedá fľaštička s oranžovou etiketou. Niet sa čo čudovať! Veď Celaskon je medzi Slovákmi už niekoľkoročnou overenou klasikou, na ktorú nedajú dopustiť. Je určený hlavne pre dospelýchdeti od 3 rokov. Do veku 3 rokov sa užíva len na odporúčanie lekára, preto je potrebné hľadať iné alternatívy antioxidantov určených pre našich najmenších.

Celaskon je určený na prevenciu alebo liečbu nedostatku vitamínu C v organizme. Najmä počas už spomínaného chrípkového obdobia, v detstve na podporu rastu, počas tehotenstva či dojčenia, pri namáhavej práci alebo rekonvalescencii po športe, po ťažkých úrazoch, popáleninách či operáciách. Celaskon a všeobecne vitamín C je mimoriadne dôležitou súčasťou našej výživy.

 

Obohatený vitamín C

Ak chcete siahnuť po všeobecnej forme vitamínu C určeného doslova pre každého, zvoľte Arkodefenses. Tento liek však obsahuje rozličné koncentrácie vitamínu C, preto si najprv pozorne prečítajte príbalový leták. Vo všeobecnosti sa používa u detí od 3 rokov vo forme ArkoDEFENSES Kids. Výživový doplnok obsahuje nielen živé bakteriálne kultúry, ale aj betaglukán, kolostrum, zinok, selén a vitamín D3.

Podobné vitamíny C: LIPO C ASKOR (od 6 rokov) obohatený o výťažok zo šípok a bioflavonidov z citrusových plodov a farbivo získané z paradajok, Cetebe (od 15 rokov) obsahuje aj vitamín D a zinok.

 

Pre deti

Hravo na nedostatok vitamínu C! Aj takto by sme vedeli definovať výživový doplnok v podobe Vibovit + IMUNITY pre deti od 3 rokov. Tento výživový doplnok vo forme želé je multivitamínom 11 vitamínov a minerálov pre lepšiu imunitu. Okrem spomínaného vitamínu C je obohatený o vitamín D, A, B3, B9, B12, zinok a selén. Obsahuje teda všetko pre správny vývoj a funkciu kostí, zubov, imunity, nervovej sústavy, štítnej žľazy či zraku.

 

Pre najmenších

No a pre tých najmenších je tu vitamín C známy vo forme kvapiek CEBION. Tento liek však môžete podať dieťaťu až od dovŕšeného tretieho roku života, prípadne skôr, avšak iba po konzultácii s ošetrujúcim lekárom alebo lekárnikom! Užívanie akýchkoľvek vitamínov a výživových doplnkov  u takýchto malých detí však vždy vopred prekonzultujte s vaším pediatrom!

 

Potrebujete poradiť ohľadom výberu či užívania adekvátneho vitamínu C? Naši odborníci z iLieky.sk vám radi ochotne pomôžu!

Subscribe

* indicates required
E-mail