Fit aj v seniorskom veku. Na tieto výživové doplnky nezabúdajte!

To, ako sa budeme cítiť v starobe, nezávisí od ničoho iného ako od spôsobu nášho života. Zdravá strava a pohyb, ale i to, ako sme myšlienkovo nastavení, sa vo veľkom podieľajú na tom, či si starobu užijeme alebo ju pretrpíme. Predchádzať zdravotným problémom súvisiacich so zvyšujúcim sa vekom môžeme napríklad i vhodnými výživovými doplnkami.

Výživa pre ženy aj mužov

O tom, ako veľmi sa ženy a muži odlišujú, ani netreba hovoriť, no v starobe ich trápia takmer rovnaké problémy – najčastejšie sa dostavia bolesti pohybového aparátu, srdcovo-cievne ťažkosti alebo sa im zhorší imunitný systém. No zatiaľ čo dámy môžu zápasiť s únikom moču alebo bolestivou menopauzou, pánov rozhodia poruchy prostaty alebo zlý metabolizmus.

Ktoré výživové doplnky preto možno seniorom odporučiť? Napríklad tie, ktoré telo detoxikujú a chránia pred vysokou hladinou cholesterolu (zeleninové a ovocné šťavy, cholín a inozitol), ktoré v organizme pôsobia protizápalovo (proteolytické enzýmy), alebo tie, ktoré vďaka probiotickým kultúram pozitívne ovplyvňujú činnosť trávenia a hormónov. 

kolostrum-s-betaglukanmi

Na posilnenie imunity je vynikajúce užívať napríklad kolostrum s beta-glukánmi nabité výživnými látkami a účinná trojka ženšen, ginko biloba a magnézium sa už postará o fyzickú aj psychickú vitalitu, úpravu hladiny cukru, zníženie svalového napätia, dobrú činnosť srdca, čriev, pľúc či pohlavných orgánov. Medzi výživovými doplnkami vhodných pre seniorov sa dá nájsť mnoho takých produktov, ktoré sa odporúča konzumovať pre posilnenie vitality a zdravia už aj v mladom veku.

Seniori potrebujú vitamíny

Každý sa chce cítiť krásny a mladý bez ohľadu na vek, no s pribúdajúcimi vráskami a bolesťami to je nesplniteľná misia. Keďže sa však doteraz nenašiel liek na nesmrteľnosť, mali by sme sa aspoň postarať o to, aby bolo starnutie príjemné. Koniec koncov, už okolo 50. roku života začíname pociťovať, že to naše telíčko neslúži ako zvyčajne, a ak nezasiahneme včas, môže to byť ešte horšie.

Máte sedavé zamestnanie? Určite vás už po rokoch bolí chrbtica, zvlášť ak ste nesedeli správne alebo ste nemali dobrú stoličku. Možno vás trápi stále sa zhoršujúca pamäť, zlé prekrvenie končatín, poruchy so spánkom alebo nedostatok vitality. Aby sa aj starnutie dalo užiť naplno, rozumným riešením je siahnuť po výživových doplnkoch vhodných pre seniorov.

Nájdete medzi nimi všeličo, potrebnú dávku vitamínov, enzýmov aj probiotík pre dobrú činnosť čriev, antioxidanty, jednoducho látky potrebné pre dobré psychické a fyzické zdravie. Keďže ide o výživové doplnky, už názov napovedá, že neslúžia ako náhrada zdravého jedálnička. I v staršom veku nezabúdame na dostatok pohybu a pestrú stravu bohatú na ovocie, zeleninu a mliečne výrobky. Výživové doplnky vhodné pre seniorov sa už postarajú o to, aby sa chýbajúca výživa do nášho tela dostala a správne zapôsobila – v našich žilách, kostiach, svaloch, tráviacom trakte, mozgu – kdekoľvek.

Subscribe

* indicates required
E-mail