Ako bojovať s vaginálnou mykózou?

Vaginálny mikrobióm je zložitý a dynamický mikroekosystém, ktorý sa počas menštruačného cyklu a počas celého života ženy neustále mení.

Vaginálna mykóza je infekcia spôsobená najčastejšie kvasinkami Candida albicans. Kandidy bežne žijú vo vnútri tela (v miestach, ako sú ústa, hrdlo, črevá a pošva) a nespôsobujú žiadne problémy. Niekedy sa Candida môže premnožiť a spôsobiť infekciu, ak sa prostredie vo vnútri pošvy zmení spôsobom, ktorý podporuje jej rast. Kandidóza v pošve sa bežne nazýva „vaginálna kvasinková infekcia“.

Výtok nemusí byť prítomný u všetkých pacientov. Ak sa vyskytne, zvyčajne sa opisuje ako tvarohovitý, ktorý môže byť vodnatý alebo husto homogénny. Často je prítomná vaginálna bolestivosť a pálenie vulvy.

Prevencia vaginálnej infekcie

  1. Čo najskôr sa prezlečte z mokrých plaviek a mokrého tréningového oblečenia. Kvasinkám sa darí v teplom a vlhkom prostredí.
  2. Nenoste tesné nohavice. Vyberte si bavlnenú spodnú bielizeň a pančuchy s bavlneným rozkrokom. Bavlna vás udrží chladnejšie a suchšie ako syntetika.
  3. Kúpanie vo vani alebo sedacie kúpele sú tiež nevhodné, pokiaľ vám ich neodporučí lekár alebo lekárnik. Kúpele môžu zničiť priateľské baktérie a zmeniť normálnu rovnováhu pošvy.
  4. Po použití toalety sa utrite spredu dozadu. Tým sa zabráni šíreniu baktérií z konečníka do vulvy.
  5. Umyte si intímne partie jemným mydlom alebo intímnym gélom.
  6. Často vymieňajte tampóny (každé 2-4 hodiny). Príliš dlhé ponechanie tampónu môže narušiť rovnováhu vaginálnych baktérií.
  7. Nepoužívajte vaginálne spreje, parfumovaný toaletný papier, mydlá a dezodoračné tampóny alebo vložky s vôňou, môžu spôsobiť podráždenie pošvy.

Vaginálne čapíky Borogyn® sú zdravotnícka pomôcka, ktorá pomáha obnoviť prirodzenú vaginálnu obranyschopnosť. Pomáha odstraňovať príznaky spôsobené nerovnováhou vaginálneho pH a endogénnej bakteriálnej flóry. Kyselina mliečna podporuje okamžitú úpravu pH a uľahčuje prirodzenú obnovu krehkého vulvovaginálného ekosystému. Kyselina boritá vďaka svojmu pretrvávaniu vo vaginálnom ekosystéme podporuje dlhodobé zníženie vaginálneho pH. Polykarbofil je po naviazaní na vaginálny hlien schopný nepretržite uvoľňovať H+ ióny, ktoré pomáhajú znižovať pH vaginálneho prostredia. Vaginálne čapíky Borogyn® sa používajú pri prevencii a liečbe vaginálnych ochorení, vrátane mykotických ochorení. Pomáha zmierniť podráždenie, pálenie a svrbenie.

Obsahuje: Kyselina boritá - pomáha dlhodobo znižovať vaginálne pH

                   Kyselina mliečna - pomáha okamžite stabilizovať fyziologické hodnoty pH v pošve

                   Polykarbofil - mukoadhezívny gél znižujúci pH v pošve

                   Kyselina glycyrrhetinová - výťažok z koreňa sladkého drievka

                   Tea tree olej, vitamín E, vitamín A

Subscribe

* indicates required
E-mail