8 výživových doplnkov, ktoré vám pomôžu pri dodržaní novoročných predsavzatí

Január je mesiac, kedy sú fitness centrá najviac preplnené, hoci to tento rok tak nie je kvôli vírusu Covid-19. Práve predsavzatie, ktoré sa týka chudnutia je jedno z najčastejších, no bohužiaľ, často vydrží len mesiac. Dávate si nejaké predsavzatie aj vy?

Schudnem do plaviek

Dali ste si niekedy toto predsavzatie aj vy? Okrem toho, že ide o jedno z najčastejších predsavzatí, ide aj o jedno z najmenej dodržaných. Hoci tento rok fitness centrá nie sú otvorené, avšak cvičiť sa dá aj doma. Ak si pevne stojíte za tým, že zhodíte pár kíl, úplne postačí, ak začnete cvičiť aspoň 20 minút denne s vlastnou váhou. V prípade, že sa rozhodnete robiť nejaké kardio, napríklad behať, pamätajte, že ak nemáte dobrú obuv a bežíte po asfaltovom a tvrdom povrchu, vaše kĺby budú trpieť.

Pharma Activ Mumio a Priessnitz starostlivosť o kĺby

Bolesť kĺbov nemusíte pocítiť hneď po prvom raze. Pri behaní na nesprávnom povrchu trpia kĺby kvôli nárazom. Rovnako by ste mali vedieť, že beh nie je pre každého. Obézni ľudia a ľudia po 50-tke, ktorí predtým nikdy nešportovali, by mohli mať ešte väčšie problémy. Avšak, ak sa predsa len rozhodnete behať, skúste užívať niektorý z výživových doplnkov určených na výživu kĺbov. Pharma Activ Mumio je výživový doplnok, ktorý má schopnosť stimulovať bunky k syntetizovaniu väzieb vápnika v kostiach. Rovnako má neobyčajne priaznivý účinok na pohybové ústroje a celý organizmus človeka. Dobrou alternatívou je aj výživový doplnok Priessnitz starostlivosť o kĺby, ktorý obsahuje až 3 typy kolagénov, extrakt z Boswellie, extrakt z rebríčka obyčajného, vitamíny C, K1 a D3. Tento doplnok slúži ako komplexná výživa pre kĺby.

11

Začnem sa zdravo stravovať

S chudnutím je určite spojené aj zdravé stravovanie. Práve väčšiu polovicu vašej váhy viete upraviť zdravou stravou. Preto nie je dôležité len cvičiť, ale zredukovať príjem kalórií. Podstatou chudnutia je prijať menšie množstvo kalórií, než to, ktoré viete počas dňa spáliť. Ako to býva zvykom, počas decembrových sviatkov má množstvo ľudí väčší príjem kalórií kvôli jedlu, ktoré sa konzumuje a vylihovanie na gauči tiež zdraviu a váhe veľmi neprospieva. Okrem predsavzatia, ktoré sa týka zdravého stravovania, si mnoho ľudí najskôr potrebuje upraviť trávenie a práve v januári začína s detoxom.

Pancreolan FORTE a Vitar Detox Eko

Upraviť trávenie môžete buď jedlom, ktoré obsahuje vlákninu, dostatočným množstvom tekutín alebo výživovými doplnkami. Pancreolan FORTE je liek, ktorý obsahuje tráviace enzýmy, vďaka ktorým sa obnovuje trávenie. Tým pádom sa odstraňuje pocit plnosti, nadúvanie, plynatosť, prípadne množstvo ďalších iných príznakov. Na úpravu trávenia a detoxu vám pomôže aj Vitar Detox Eko, ktorý okrem podpory trávenia slúži ako antioxidant a zlepšuje funkciu pečene. Tento výživový doplnok obsahuje pestrec mariánsky a je vhodný aj pre vegánov.

12_1

Prestanem s fajčením

Vedeli ste, že až 8 miliónov ľudí počas roka 2017 zomrelo na fajčenie? Podľa štatistík sa odhaduje, že za celé 20. storočie to mohlo byť až 100 miliónov ľudí. Fajčenie je závislosť a bez cigarety si mnoho ľudí  nevie predstaviť deň. Napriek tomu, fajčenie tabakových cigariet v európskych krajinách klesá, za čo môže aj dodržanie predsavzatia „prestanem s fajčením“. Hoci ide o veľmi ťažký proces pre ľudí, ktorí fajčia niekoľko cigariet denne a už niekoľko rokov. Avšak aj to sa dá dosiahnuť doplnkami, ktoré slúžia pri odvykaní od fajčenia.

NiQuitin Clear náplasti a Nicorette Classic gum

Závislosť na fajčení vzniká postupne. Ľudia nie sú závislí na samotnom fajčení, ale na nedostatku nikotínu v tele. Ich telo je zvyknuté na určitú dávku, ktorá keď sa z tela vytratí, človek pociťuje nervozitu a stres. NiQuitin Clear náplasti fungujú na princípe nahrádzania nikotínu v tele, ktoré by inak bolo vstrebané inhaláciou z cigariet. Takto prijatý nikotín prostredníctvom náplasti zmierňuje niektoré abstinenčné príznaky, ktoré fajčiari môžu pociťovať. Cieľom tejto liečby, ktorá sa nazýva nikotínová substitučná terapia, je úplné ukončenie fajčenia. Alternatívou týchto náplasti môžu byť aj žuvačky Nicorette Classic gum, ktoré znižujú chuť na cigaretu a zmierňujú niektoré nepríjemné abstinenčné príznaky. Nakoľko neobsahujú decht, ktorý sa dostáva do pľúc fajčením, nie sú tak škodlivé ako fajčenie.

15_1

Naučím sa jeden cudzí jazyk

Mnoho ľudí sa v živote riadi výrokmi, medzi ktoré patrí aj „Koľko jazykov vieš, toľkokrát si človekom.“ Tento výrok určite platí a v dnešnej dobe je veľmi dôležitý. Preto si množstvo ľudí dáva ako predsavzatie práve to, že sa naučí jeden nový cudzí jazyk. Hoci môže ísť o veľmi náročnú činnosť, pri ktorej je potrebné stráviť veľa času, avšak v súčasnosti je množstvo aplikácií, ktoré to uľahčujú. Na to, aby sa človek vedel dorozumieť cudzím jazykom, potrebuje mať dostatočnú slovnú zásobu. Okrem toho, že si slová môžete nalepiť pre lepšie zapamätanie kamkoľvek, je dôležité si ich opakovať. Mladí ľudia, prevažne študenti, majú pamäť dostatočne vytrénovanú, pretože si bežne musia zapamätať dôležité informácie na skúšky. Avšak, ak ste si dali toto predsavzatie napríklad po 50-tke, môže to byť o čosi komplikovanejšie. Na to vám pomôžu výživové doplnky na pamäť a koncentráciu.

GS Ginkgo 40 a Walmark GinkoPrim

Ginkgo biloba je strom, ktorý rastie na Zemi viac ako 200 miliónov rokov a po stáročia ho používajú v tradičnej čínskej medicíne ako silný antioxidant s pozitívnymi účinkami na pamäť a koncentráciu. Z extraktu lístkov tejto rastliny je vyrobený aj výživový doplnok GS Ginkgo 40, ktorý je obohatený aj o gotu kolu. Okrem toho, že je to silný antioxidant, ktorý podporuje krátkodobú a dlhodobú pamäť, pomáha tiež pri sústredení a pri pocite studených rúk a nôh. Rovnaké účinky má aj Walmark GinkoPrim, ktorý obsahuje magnézium, avšak ak vám boli predpísané lieky na zrážanlivosť krvi, je dôležité užívanie tohto výživového doplnku prediskutovať s vaším lekárom.

14

TIP na záver: Nezáleží na tom, aké predsavzatie si dáte a kedy si ho dáte. Dôležité je pri ňom zostať a dotiahnuť ho do úplného konca, pretože už len to, že si ho dáte, znamená, že chcete niečo buď na sebe alebo kvôli sebe zmeniť.

Subscribe

* indicates required
E-mail