Pri bolestiach a zápaloch účinkuje enzým serrapeptáza

Väčšina liekov bolesť potláča len na chvíľu, ale nerieši váš zdravotný problém do hĺbky. Výsledkom sú pretrvávajúce zápaly a opuchy svalov či neschopnosť zbaviť sa cystických ochorení. Keby ste skôr vedeli, že väčšina bežných liekov má množstvo negatívnych vedľajších účinkov a ohrozuje aj vašu imunitu, hneď by ste siahli po alternatíve, akou je liečba enzýmami.

Serrapeptáza po operácii či úraze

Určite sa vám niekedy v živote stala pri športe alebo iných fyzických aktivitách menšia nehoda, ktorá vás posadila na chirurgický stôl. Ešte sa pamätáte, aká bolestivá bola rekonvalescencia a ako dlho sa vám rana hojila? Dopovali ste sa liekmi proti bolesti, ale tie účinkovali len chvíľkovo, a miesto toho, aby vám pomohli sa skôr vystrábiť, ste ich brali celé mesiace. Pooperačné stavy, ale aj rôzne chronické lymfatické opuchy a zápaly ciev sa však skutočne dajú odstrániť tak, aby ste vaše tkanivá vyliečili, a tak sa skôr zbavili bolestí a zápalov. Stačí prizvať na pomoc enzýmy, ktoré rozkladajú krvné zrazeniny, cysty či mŕtve tkanivá. Jedným z nich je enzým serrapeptáza, dostupný aj vo forme výživového doplnku.

malovic_ilieky_com

MUDR. PAVOL MALOVIČ, PHD., MPH - VÁM PORADÍ 

Ten najlepší proteolytický enzým už viac ako 25 rokov

Serrapeptáza je enzým z baktérie nevyvolávajúcej ochorenia, ktorá sa volá Serracia E 15. Medzi jeho najpozoruhodnejšie účinky sa zaraďuje schopnosť rozpúšťať a eliminovať vznik krvných zrazenín, zápalov či opuchov. Vďaka tomu sa výrazne obmedzuje a skracuje obdobie bolesti po operáciách a úrazoch. Uznávaný odborník, MUDr. Pavel Malovič, PhD., MPH, o serrapeptáze hovorí ako o lepšej alternatíve, namiesto podávania salicylátov, ibuprofenových či nesteroidných antireumatík. Dodáva, že už vyše 25 rokov ju akceptujú v medicínskej liečbe.

serrapeptaza_ilieky1_com

Ďalšie účinky serrapeptázy

Okrem spomenutých prínosov pre ľudské zdravie sa enzým pýši aj detoxikačnými vlastnosťami. Keďže viaže ťažké kovy, telo sa lepšie zbaví toxínov, posilní sa jeho imunitný systém a do normálu sa dostáva aj stav hormónov. Všetko však závisí od toho, na aký typ výživového doplnku natrafíte. MUDr. Malovič, PhD., MPH, odporúča staviť na také firmy, pri ktorých je zaručený pôvod enzýmu a jeho dobrá vstrebateľnosť v tráviacom trakte. Mimochodom, pri liečbe enzýmami sa netreba obávať žiadnych nepríjemných vedľajších účinkov.

V spolupráci s MUDr. Pavel Malovič, PhD., MPH

Primár Kliniky telovýchovného lekárstva v Bratislave

 MUDr. Pavel Malovič, PHD, MPH, je primárom a prednostom Kliniky telovýchovného lekárstva UK v Bratislave a patrí medzi popredných odborníkov na internú a športovú medicínu. Je známy  ako autor mnohých knižných publikácií so zdravotníckou problematikou. V jeho najnovšej knihe Akosi udržať mladosť  sa autor zaoberá problematikou zdravia, zdravého životného štýlu, správneho a vyváženého stravovania a ďalšími faktormi, významne ovplyvňujúcimi kvalitu a dĺžku života človeka.

 

Subscribe

* indicates required
E-mail