Intímne zdravie s Gynocaps oral

Intímne zdravie s Gynocaps oral

Vaša pošva normálne produkuje výtok, ktorý je zvyčajne číry alebo mierne zakalený, nedráždivý a s veľmi slabým zápachom. To sa dá považovať za normálne.

Vaginálny výtok, ktorý má zápach alebo je dráždivý, sa zvyčajne považuje za abnormálny výtok. Podráždenie môže vyvolávať pocit svrbenia, pálenia alebo oboje.

Prečo vzniká?

Nielen vlhkosť a teplo, ale aj kúpanie v bazénoch, slabá hygiena,  nechránený sex, či nezdravá strava a oslabená imunita spôsobujú ťažkosti.

Oslabenú imunitu môže spôsobiť životný štýl spojený s nedostatkom spánku, ako aj prechody z klimatizovaných miestností do horúcich ulíc. Významný vplyv majú aj alergie, ktoré na jar a v lete postihujú veľkú časť populácie. Vo všeobecnosti sa s oslabením imunity spája akákoľvek konzumácia liekov. Na vznik infekcie má vplyv aj psychický stres.

Čo je lepšie ako liečba? Prevencia!

Aj vzniku vaginálnej mykózy sa dá predísť. Napríklad ak obmedzíte vyššie uvedené príčiny.

Jedzte črevám priateľské potraviny s laktobacilmi. Pokiaľ ide o podporu vaginálneho zdravia, všetko závisí od vašich čriev.  Je to preto, že črevá a pošva sú prepojené a baktérie z čriev sa môžu dostať do pošvy. Jednou z najdôležitejších baktérií zdieľaných medzi črevom a pošvou sú laktobacily.

Pridávanie vhodných potravín a preparátov, ktoré majú vysoký obsah laktobacilov - pomôžu obnoviť a udržať vaginálnu rovnováhu. Konzumácia preparátov, ktoré vám môže ponúknuť aj váš lekárnik, vo forme kapsúl, pre navrátenie prirodzenej vaginálnej mikroflóry, povedie k lepšej koncentrácii laktobacilov vo vagíne. Preto sa kyslejšia vagína rovná zdravšej vagíne.

Zmeny v stravovaní, hygiene a životnom štýle významne prispejú k podpore vaginálneho zdravia. Ak však pociťujete akékoľvek príznaky alebo spozorujete zmeny vo vagíne, navštívte svojho gynekológa, ktorý vám stanoví diagnózu a liečbu.

Ako je možné obnoviť rovnováhu vaginálnej mikroflóry? Podporte imunitu!

Vaginálna mikrobiota každej ženy je iná. Cieľom je skôr pomôcť obnoviť pôvodnú (endogénnu) mikrobiotu, ako ju nahradiť.

Pre dosiahnutie tejto rovnováhy Gynocaps® ORAL kombinuje účinky zinku a laktobacilov, ktoré sú prirodzene prítomné v pošve.

  • Kmeň Lactobacillus rhamnosus Lcr35® je jedným z najlepšie vedecky preskúmaných kmeňov, výsledok 20 ročného výskumu v oblasti gynekológie a vývoja spoločnosti Biose®. V prípade, že je vaginálna mikroflóra prirodzene stimulovaná, Lcr35® je prirodzene vylučovaný telom a udržiava endogénnu mikrobiotu v rovnováhe.(2)
  • Zinok prispieva k normálnej funkcii imunitného systému.(3)

 Perorálne podanie s účinkom v pošve

Gynocaps® ORAL bol vyvinutý tak, aby jeho perorálne podanie (podanie ústami) zaistilo potrebnú účinnú koncentráciu kmeňa L. rhamnosus Lcr35® v pošve.

Tento kmeň laktobacilu odoláva kyslému pH pri priechode gastrointestinálnym traktom, čo umožňuje harmonizáciu nielen črevného, ale tiež pošvového prostredia, v ktorom následne pôsobí.

Každá kapsula Gynocaps® ORAL je vyrobená na rastlinnej báze (certifikát Vegan) a je odolná voči kyslému prostrediu v žalúdku. To pomáha stabilizovať a chrániť účinné látky obsiahnuté v kapsule a zaistiť tak ich fungovanie.

Zdroj:

  • Ravel J et al. Vaginal microbiome of reproductive-age women. Proc Natl Acad SCI USA. 2011; 108 Suppl 1: 4680-7.
  • Petricevic L, Witt A. BJOG. 2008; 115: 1369-74.
  • European Food Safety Authority (EFSA). Commission Regulation (EU) No 432/2012 of 16 May 2012.
  • Bohbot JM, Cardot JM. Infect Dis Obstet Gynecol. 2012; 2012: 503648.

https://rightasrain.uwmedicine.org/prevention/vaginitis

https://www.toplinemd.com/university-park-obgyn/vaginitis-diagnosis-and-treatment/

Subscribe

* indicates required
E-mail