HPV vírus - rakovina krčka maternice

Infekcia rizikovým kmeňom HPV - Rakovina krčka maternice

Prekancerózy krčka maternice, čiže dysplázia, sú prednádorové alebo tzv. predrakovinové stavy, ktoré predchádzajú nádorovému ochoreniu.

Tieto zmeny sú spôsobené infekciou rizikovým kmeňom HPV vírusu. Vývoj HPV infekcie a vzniku dysplázie krčka maternice alebo rakoviny krčka maternice je dlhodobý, zvyčajne trvá aj 10 rokov. Počas vývojového procesu možno zachytiť rakovinové predstupne, teda prekancerózy a úspešne ich vyliečiť bez následkov. Výskyt prekancerózy nemá však žiadne príznaky, je možné ho odhaliť len preventívnym sterom z maternice (cytológie) alebo bežným gynekologickým vyšetrením v zrkadlách (kolposkopia).

Cytologické vyšetrenie je dnes bežnou súčasťou preventívnej prehliadky u gynekológa. Vďaka tomuto ľahkému zákroku možno predísť mnohým zdravotným problémom. Rakovina krčka maternice je jedným z nich.

Ak je nález normálny, ster sa prevádza raz za dva roky. Ak výsledok ukazuje na nejaké zmeny a je potvrdení papilomavírus, test sa opakuje po pol roku.

Pred cytologickým vyšetrením musíte dodržiavať niekoľko zásad: Pred kontrolou nerobte výplach pošvy, nepoužívajte vaginálne čípky, vyhnite sa sexuálnemu styku a choďte na kontrolu až po menštruácii.

Na popis abnormálnych nálezov v stere z krčka maternice sa používajú číselné označenia a delia sa do kategórií:

CIN 1: Asi u 65 % žien s nálezom CIN 1 vymizne ochorenie samo bez akejkoľvek liečby, u viac ako 20 % pretrváva. Takmer u 15% žien sa ďalej zhoršuje. Podľa niektorých zdrojov vymizne až u 70 % žien. Preto sa pri diagnóze CIN 1 pacientka často iba sleduje. Kontroly sa zvyčajne opakujú po 6 až 9 mesiacoch. Ak CIN 1 pretrváva viac ako 2 roky alebo sa ďalej zhoršuje, pristúpi sa obyčajne ku chirurgickému zákroku, aby sa maximálne znížilo riziko rozvoja nádorového ochorenia.

CIN 2: Ide o atypické zmeny stredného stupňa a hrozí vyššie riziko, že budú ďalej postupovať. Preto sa ženám väčšinou odporúča odstrániť časť krčka maternice, kde sa abnormálne bunky nachádzajú, aby sa maximálne znížilo riziko vzniku rakoviny.

CIN 3: Pri atypických zmenách vysokého stupňa je vysoká pravdepodobnosť, že by ochorenie mohlo prerásť do rakoviny. Všetkým ženám sa odporúča zákrok, pri ktorom sa odstráni postihnutá časť krčka maternice s cieľom znížiť riziko rozvoja karcinómu.

Mýtus: HPV je problém žien a tie si ho musia riešiť samostatne.

Fakt: ľudský papillomavírus je pohlavne prenosná choroba a prenášačom vírusu je mužský organizmus. Ambíciu byť za každú cenu agresívny dokazuje vírus tým, že jeho prenosu nezabráni ani štandardná forma ochrany – kondóm.

Riešenie: HPV musia riešiť obaja sexuálni partneri ! Teda nielen ženy samotné. Každý pokus ženy liečiť HPV bude zbytočný bez spoluúčasti na liečbe aj sexuálneho partnera. HPV sa prenáša ruka v ruke s promiskuitou.

Prevencia prekancerózy krčka maternice (dysplázia)

Základnou prevenciou rozvoja prekancerózy krčka maternice je pravidelná preventívna gynekologická prehliadka, ktorá môže včas odhaliť vývoj dysplázie. Keďže presné príčiny prekancerózy nie sú známe, nie je zrejmá ani dostatočná prevencia, ktorú by sme sa mohli sami riadiť. Napriek tomu sú spojitosti ochorenia a zmien v tele rôzne, a preto je vhodné dodržiavať určité zásady ako prevenciu všetkých gynekologických ťažkostí. Hlavnú úlohu hrá zdravý sexuálny život bez častého striedania partnerov, intímna hygiena, pravidelný pohyb, dostatočný prísun vitamínov a minerálov, vyhýbanie sa chemicky upraveným potravinám a pokiaľ možno stresu. Pravidelným posilnením imunitného systému je docielené veľmi účinnej prevencie nielen možného ochorenia krčka maternice.

Základom zdravia každého človeka je silný imunitný systémpreto aj v prípade možnej dysplázie by mala byť imunita dostatočne posilnená. Pri oslabenom imunitnom systéme je telo ženy náchylnejšie k množeniu nežiadúcich buniek a tým k vzniku kvasiniek, chlamýdií či zápalov, ktoré môžu vyvolať aj nádorové bujnenie, ktorému predchádza prekanceróza krčka maternice.

Posilnením imunity znižujeme riziko vzniku ochorenia, upravuje nerovnováhu vnútorného prostredia a harmonizuje činnosť reprodukčných orgánov. Je teda vhodným doplnkom pri celkovej liečby gynekologického ochorenia.

Imunitný systém je oslabený zlou výživou, nadmernou znečisťujúcou látkou (zvyčajne zo životného prostredia) alebo pretrvávajúcim, vysiľujúcim stresom, potom sa rakovinové bunky stávajú bezuzdnými a množia sa rapídne a spôsobujú bujnenie a vznik rakoviny. Náš imunitný systém slabne vo všeobecnosti s pribúdajúcim vekom. Toto zvyšuje možnosť vzniku degeneratívnych metabolických ochorení. Jednou z hlavných úloh metabolickej liečby je revitalizovať imunitný systém a vrátiť ho k plnej funkčnosti. Úspech tejto úlohy dovolí imunitnému systému eliminovať alebo negovať rakovinové bunky ešte predtým ako môžu začať invazívne rásť.

Odporúčaná podporná liečba prírodnými látkami , ktoré priaznivo ovplyvňujú imunitný systém extrahované priamo z prírody – teda rastlín - plodov, semien, listov, kôry.....je aj  Indol3C Forte s granátovým jablkom, tiež B17 Apricarc s marhuľovým olejom alebo Hliva ustricová s rakytníkom či Graviola.

 

INDOL3C FORTE  je výživový doplnok, ktorý obsahuje účinnú látku Indol-3-carbinol (I3C) a extrakt z granátového jablka. 

Balenie 120 kapsúl - dvojmesačná kúra.

Indol-3-carbinol sa nachádza v brokolici, kapuste, ružičkovom keli, karfiole a v inej krížokvetej zelenine.

indol 3 forte 

Indol3c® obsahuje účinnú látku, ktorá má schopnosť pomáhať organizmu zvládať boj proti týmto vírusom!

HPV vírusy sú malé DNA onkogénne vírusy (čeľaď Papovaviridae), ktoré po preniknutí a infikovaní ľudského organizmu:

  1. Prenikajú do bunky, kde dochádza k pomnoženiu vírusov a následne vírusy opúšťajú bunku a infikujú okolité bunky.
  2. HPV vírusy sa zabudujú do DNA hostiteľskej bunky a nasleduje delenie infikovanej bunky a vznik nádorových buniek, ktoré produkujú atypické bielkoviny- onkoproteínov E6, E7 a tie spôsobujú nekontrolované delenie buniek.
  3. HPV vedie aj k zmene konfigurácie estrogénu

 Výživový doplnok sa odporúča užívať v množstve 2-3 kapsuly denne. Kapsuly sa užívajú pred jedlom a je vhodné ich zapiť dostatočným množstvom tekutiny. Odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť.
Odporúča sa užívať INDOL FORTE 3 mesiace a následne si urobiť 2-mesačnú prestávku. Potom je možné cyklus užívania INDOL 3C zopakovať.

Upozornenie: Nie je vhodný pre deti, tehotné a dojčiace ženy a u ľudí s precitlivenosťou na akúkoľvek zložku prípravku.
Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu.

VITAMÍN B17 AKO PREVENCIA

 B17 APRICARC s marhuľovým olejom

Je to unikátna kombinácia 4 prírodných zložiek v 1 kapsule (marhuľové jadrá, reishi, rakytník a hliva), ktoré podporujú organizmus aj v tých najťažších chvíľach. Marhuľové jadrá obsahujú látku vitamín B17 známu vo svete ako laetril (amygdalín). Táto látka je stredom záujmu vedcov na celom svete. Reishi a rakytník podporujú prirodzenú obranyschopnosť organizmu. Obsiahnutá hliva pochádza z certifikovaných pestiarní v ČR a má deklarovaný obsah betaglukánov. K výrobe sa totiž používajú špeciálne kmene hlivy. B17 APRICARC je vyrábaný bez ďalších chemických prísad a konzervačných látok.

Zloženie:

Marhuľové jadrá,  Hliva ustricovitá, Rakytník rešetliakový, Reishi

b17 zloženie

 

 Táto proti-rakovinová látka je Vitamín B17 (známy ako Amygdalin alebo Laetril), podľa Dr. Ernest T. Krebsa ml., obsahuje látky nevyhnutné pre život bez rakoviny. Najväčšia koncentrácia je v semenách kvitnúceho ovocia ako sú jadrá marhúľ a iných horkých orieškov/jadier. Rôzne dokumenty z najstarších civilizácií ako boli Egypt v čase faraónov a z Číny 2500 rokov pred Kristom spomínajú terapeutické využitie derivátov z horkých mandlí. 

Worldwithoutcancer.org.uk vám s veľkým zadosťučinením predstavuje rastlinnú látku, ktorej proti-rakovinové zloženie bolo empiricky známe roky, ale za ostatných tridsať päť rokov bolo vedecky dokázané hlavne prostredníctvom klinických štúdií vedených renomovanými lekármi na výživu po celom svete.

Laetril – teda Amygdalín sa najviac vyskytuje v horkých kôstkach mandlí, marhúľ, sliviek, čerešní a jabĺk. Práve táto látka dodáva kôstkam ich horkú chuť. V súčasnosti sa dá pripraviť aj synteticky. Od 50. rokov je amygdalín, ako aj jeho modifikovaná forma, nazývaná laetril alebo tiež vitamín B17, propagovaný ako liečba rakoviny.

Spôsob účinku Amygdalínu

Laetril (B17) jeden z najznámejších protinádorový látok. Je to prírodný chemoterapeutický prostriedok nájdený vo viac ako 1200 rastlinách, najviac v jadrách ovocia ako sú marhule, broskyne, slivky a jablká. Je to tiež (Laetril) diglukozid s radikálom kyanidu, ktorý je vysoko „bio-dosiahnuteľný“. To znamená, že ľahko preniká cez bunkovú stenu, až do centra bunky. Tento radikál kyanidu je to, čo robí tento vitamín kontroverzným. Počas rokov bolo ale dokázané, že Amygdalín je úplne bezpečný a netoxický. Normálne bunky v našom organizme obsahujú enzým zvaný rodenáza (Rhodanese), ktorý "neutralizuje" amygdalín. Tento enzým nedovoľuje amygdalínu uvolniť kyanid. V tomto prípade, amygdalín slúži len ako glukóza pre zdravé bunky a poskytuje im energiu. Rakovinové bunky neobsahujú tento enzým. Absenciou rodenázy je amygdalín aktivovaný a zapríčini zničenie rakovinovej bunky uvoľnením kyanidu.  Sú zničené len rakovinové bunky, pričom zdravé ostávajú nepoškodené (selektívna toxicita). Ako amygdalín útočí na nezdravé bunky, je pretransformovaný do silikátu, ktorý je podobný aspirínu. To prispieva značne k regulovaniu bolesti. Stovky klinických štúdii vedených viacerými kompetentnými prírodovedcami na celom svete vrátane tejto, pod vedením Dr. Emesta Contreras Rodriguez z nemocnice Oasis of Hope Hospital v Mexiku, nám dáva úplnu istotu, že B17 nie je nebezpečný.

Vitamin B17 je hlavnou zložkou potravy národov ako sú Eskimáci, Hunzovia, Abkázijci  a iných. Vedeli ste, že nikdy nebol u nich zaznamenaný výskyt rakoviny? Podľa Dr. Krebsa, potrebujeme minimálne 100 mg vitamínu B17 (ekvivalent 7 marhuľových jadierok denne)  na prevenciu proti rakovine.

Tento výživový doplnok B17 Apricarc môžu uživať: aj Celiatici+ Deti od 15 rokov .

Odporúčané dávkovanie

1 -2 kapsuly 2x denne pred jedlom počas 1 - 3 mesiace.

Kapsuly sa prehĺtajú celé a zapíjajú sa vodou alebo sa rozdelí a obsah sa nasype do jedla alebo vody.

Možné užívať aj dlhodobo a existuje 60 a 180cps. balenia.

Ďalším výživovým prípravkom prírodného charakteru je Gravilola, či už v tekutej forme alebo v podobe kapsúl.

Graviola – výživový doplnok určený k podpore vitality a posilneniu imunity

 graviola šťava

  • prospieva pacientom s onkologickým ochorením
  • má antibakteriálne a protizápalové účinky
  • priaznivo vplýva na srdcovo cievnu sústavu, znižuje krvný tlak
  • podporuje nervový systém
  • priaznivo pôsobí na imunitný systém

Graviola, alebo iným domácim názvom Guanábana, latinsky Annona muricata je nižší, do 10 metrov dorastajúci stromček s úhľadnými kopijovitými lesklými listami, hladkou kôrou a kvetmi a plodmi, ktoré vyrastajú priamo na kmeni a na starších konároch. Plody Gravioly su nielen prvotriedne stolové ovocie, ale sa aj spracúvajú na džemy, sirupy, zmrzliny, pyré a džúsy, najmä v krajinách kde sa tento druh pestuje. Naozaj len v poslednom čase prenikli na verejnosť aj informácie o zázračných liečivých účinkoch tohto stromu.

Plody, kôra, listy Anonna Muricata majú účinky imunostimulačné, uvoľňujúce, ukľudňujúce, pôsobiace proti bolesti, pomáhajúce pri epilepsii a cukrovke.

Znižujú krvný tlak, vyrovnávajú zrýchlený tep a pomáhajú proti plesniam, vírusom a baktériám.
Regulujú hladinu cholesterolu, spomaľujú procesy starnutia.Vďaka obsahu cennej zložky, ktorá má schopnosť pôsobiť na rakovinové bunky, je Anonna potrebnou pomocou tým, ktorí s touto chorobou bojujú.

Anonna je doporučovaná i osobám, ktoré majú problémy s funkciami tráviaceho traktu, pri stavoch psychického vyčerpania a pri narušení rovnováhy psychickej i fyzickej.

Anonna posilňuje systémy kardiovaskulárne, tráviaci, nervový, dýchací a pôsobí proti bolesti.

Z najdôležitejších látok Anona obsahuje alkaliody okrem iného izoquinolové – asimilobin, nornuciferin a anonain, acetogenin, taniny, polyfenoly, nenasýtené mastné kyseliny, vitamín C a iné.

Preto sa výťažky rastliny odporúčajú na posilnenie imunitného systému, nádorové ochorenia, epilepsiu, nespavosť, stres a neuralgie, depresie, palpitacie srdca, ochorenia tráviaceho traktu, cudzopasníky (vrátane leischmaniózy), hnačky, cukrovku, vysoký krvný tlak, astmu, horúčky, mykózy, reumu a artrózu, pomocne pri AIDS, Parkinsonovej chorobe.

 graviola cps.

  Zloženie 1 kapsuly

Výťažok z plodov Gravioly – Annony šupinatej (Annona muricata),
extrakt 4:1 (375 mg)

 Odporúčané dávkovanie

2- 3 kapsuly denne

Kapsuly sa užívajú pred jedlom a je vhodné ich zapiť dostatočným množstvom tekutiny.
Odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť.

Záver: Genesis 1:29- Potom Boh povedal, "Dávam vám každú  rastlinu so semenami na celom svete a každý strom, ktorý ma ovocie so semenami.  Bude to vaša strava.”

Metabolickí lekári a výskumníci veria, že môžeme byť stále zdraví, ak zabezpečíme jednotlivým bunkám v tele náležité množstvo kyslíka, výživy, enzýmov, minerálov, aminokyselín a ďalších nevyhnutných živín, a to zo stravy a výživových doplnkov. Dôležitým je taktiež schopnosť tela eliminovať odpadové látky z metabolizmu buniek vďaka správnemu fungovaniu črevnej činnosti, výkonným dýchaním, normálnym vylučovaním a pod.. Liečenie je úspešné za predpokladu, že sa pomôže telu detoxikovať od škodlivých/zhubných látok. Toto je podstata liečby. Je to viaczložkový program zahŕňajúci množstvo súvisiacich elementov, kde každý z nich hrá dôležitú úlohu pre úspešnosť tejto komplexnej liečby.

autor článku: PharmDr. Slavomíra Kečler Sokolská, PhD., MPH. , Lekáreň sv. Tadeáša, Holubyho 41, Pezinok
 

Subscribe

* indicates required
E-mail