Čo účinkuje na bolesť kĺbov, chrbtice a svalov?

Bolesti pohybového aparátu sa nemusia týkať len starších, ale často postihujú i mladšie vekové kategórie, napr. športovcov alebo tých, čo majú fyzicky náročné alebo naopak sedavé zamestnanie. Masáž či teplý obklad pomôže len na krátku dobu. Ak hľadáte liek, ktorý vás bolestí skutočne zbaví, siahnite po liečivách s obsahom diklofenaku.

voltaren_senior_ilieky_com

Protizápalový krém vás bolesti zbaví

Jedného dňa spozorujeme bolesť svalov, chrbtice alebo kĺbov a ostaneme zaskočení. Starneme? Príčinou však nemusí byť len „opotrebenie“ tela, ale aj nesprávne návyky pri práci či relaxe. To, ako dvíhame ťažké predmety, ako sedíme za stolom či ako športujeme, sa odrazí aj na našom zdraví. Keď sa ozve bolesť, zvyčajne za ňou stojí aj zápal, a ten treba liečiť. Spoliehať sa, že to prejde, vám zatiaľ znemožní užívať si dni naplno.

voltaren_forte_banner_ilieky_com

Pohodlnou cestou, ako sa bolesti a zápalu zbaviť, sú napríklad liečivé krémy pôsobiace aj na hlboko uložené tkanivá. Ich základom je látka diklofenak, ktorá sa zaraďuje do skupiny nesteroidných antiflogistík. Nájdete ju aj v lieku Voltaren Forte 2,32 % gél 180 g, ktorý sa ľahko rozotiera a do pokožky sa dobre vstrebáva. Tam už môže začať s procesom preliečovania zapálených tkanív.

voltaren_forte_ilieky_com

Voltaren Forte na bolesti traumatického alebo reumatického charakteru

Gél Voltaren Forte je klinicky overený a rokmi odskúšaný prostriedok na odstraňovanie bolesti a opuchov. Je vhodný na liečbu poranení svalov a kĺbov už vo veku od 14 rokov i na liečbu miestnych foriem reumatizmu mäkkých tkanív či meravosti ramenného kĺbu. Dospelí si gél natierajú i na miesta postihnuté nezávažným zápalom kĺbov alebo chrbtice.

Vďaka účinnej látke sa pacientovi podarí čo najskôr opäť dostať do formy a bez bolestí sa hýbať, približne v priebehu 2-3 týždňov. Stačí si postihnuté miesta natierať raz za dvanásť hodín na zdravú pokožku. Obväzy sú povolené, ale len v priedušnom variante. Pri aplikácii treba dávať pozor a nechytať si neumytými rukami oči ani sliznice. Ak je pacientom tehotná žena, o používaní gélu Voltaren Forte by sa mala poradiť so svojím lekárom.

V čase liečby nie je vhodné vystavovať pokožku priamemu slnku, obmedzíte tak riziko vzniku fotosenzitívnej reakcie. V prípade, že sa vám na koži objaví vyrážka, ekzém alebo pokožka očervenie, začne svrbieť či dokonca bolieť, je nevyhnutné s liečbou prestať. Sú to možné vedľajšie účinky, ktoré však postretnú len málokoho. 

 PharmDr. Slavomíra Kečler Sokolská, PhD., MPH.

Lekáreň sv. Tadeáša, Pezinok

 VIAC O PRÍPRAVKU VOLTAREN forte 2,32%

voltaren_ilieky_com_

 

 

Subscribe

* indicates required
E-mail