13 tipov na vianočné darčeky nielen pre starých rodičov

Vianoce už pomaličky klopú na dvere a vy sa začínate obzerať po vhodnom dare pre rodičov či starých rodičov? Je naozaj ťažké nájsť vhodný darček pre starých rodičov, ktorý toho už moc nepotrebujú. Pre starých rodičov nie je nič vzácnejšie ako čas strávený s vnúčatami a rodinou, ale minuloročné Vianoce boli poznačené pandémiou. Bohužiaľ, veci sa v blízkej dobe pravdepodobne nezmenia a sviatky budú aj tento rok obmedzené opatreniami. Preto je dôležitejšie ako kedykoľvek predtým dbať na svoje zdravie, ktoré je vzácnejšie ako najdrahšie dary. Dajte vedieť starým rodičom ako vám na nich záleží a vyberte im perfektné darčeky, ktoré podporujú ich zdravie a vitalitu.

Nechajte sa inšpirovať našim výberom. Máme pre vás niekoľko tipov na skvelé vianočné darčeky, ktoré potešia každého starého rodiča.

 

Radosť z pohybu

S pribúdajúcim vekom je nevyhnutná výživa svalov kostí a kĺbov. Kĺbová výživa prispieva k zdraviu kosti a svalov, zmierniť bolesti svalov a kĺbov a podporiť pohybovú schopnosť .

Výživa zdravých kostí a kĺbov je s pribúdajúcim vekom nevyhnutná. Málokto si však chce priznať, že prišiel do veku, kedy je čas začať sa rozhliadať po doplnkoch výživy. Kĺbová výživa prispieva k zdraviu kosti, svalov a, zmierňuje bolesti svalov a kĺbov a podporuje pohybovú schopnosť. Včasné užívanie doplnkov výživy predchádza bolestivým problémom, ako je napríklad artritída.

 

1. Tip: Cemio Kamzík

CemioKamzík je špičkový kĺbový prípravok, ktorý ako jediný v SR obsahuje unikátnu kombináciu dvoch typov kolagénu a vitamínu C pre kĺby, väzy, šľachy i kĺbovej chrupavky.  Kolagén UC I® a kolagén UC II® predstavuje jedinečné spojenie prírody a špičkovej technológie.

 

2. Tip: GS Condro Diamant

GS Condro® DIAMANT je kĺbovým prípravkom a ideálnou kĺbovou výživou pre všetky typy kĺbov. Stará sa totiž nielen o kĺbové chrupavky, ale tiež o väzy a šľachy. Výživový doplnok obsahuje kryštalický glukozamín sulfát 2KCI, Aescin  a vitamín C.Vitamín C prispieva k správnej tvorbe kolagénu a k správnej funkcii kostí, chrupa­viek.

 

3. Tip: Walmark Proenzi Intensive 

Walmark Proenzi Intensive obsahuje kombináciu 3 základných stavebných zložiek kĺbovej chrupavky a ďalších spojivových tkanív, ktoré sú ľudskému telu vlastné: kolagén typu II, glukozamínsulfát a chondroitínsulfát.
Vitamín C prispieva k správnej tvorbe kolagénu pre normálnu funkciu kostí a chrupaviek.
Mangán napomáha k normálnej tvorbe spojivových tkanív.

Silné srdce a zdravé cievy

Srdce a cievy sú pre náš organizmus životne dôležité. Naše srdce je silný a výkonný sval, zodpovedný za zásobovanie celého tela kyslíkom aj živinami. Práve preto je nanajvýš dôležité udržiavať tento orgán silný, zdravý a funkčný. Srdcové ochorenia sú najčastejšou príčinou úmrtia či straty vitality a kvality života. Jedným z rizikových faktorov je pribúdajúci vek.

 

4. Tip: Walmark Koenzým Q10 Forte

Koenzým Q10 prirodzene vzniká v ľudskom organizme, vo vysokom množstve sa koenzým Q10 vyskytuje v orgánoch ako napríklad srdce, pľúca a pečeň. Tvorba v organizme sa však po tridsiatke začína prirodzene znižovať. V štyridsiatke máme k dispozícii už o 30 % tejto látky menej. Koenzým Q10 je účinný najmä pri prevencii i liečbe srdcových, nervových a onkologických ochorení, parodontitídy a depresií. Priaznivo pôsobí pri alergiách, astme, ochoreniach dýchacích ciest, obezite a cukrovke. Zvyšuje imunitu organizmu a fyzickú i mentálnu aktivitu. Odporúča sa značne vyťaženým ľuďom, u vyšších vekových kategórií je doslova dobíjačom energie. 

 

 

5. Tip: WALMARK SPEKTRUM ENERGIA 90 TABLIET

Komplexný multivitamín s minerálmi s koenzýmom Q10 a vitamínom B6 pre udržanie energie. Dodáva dôležité vitamíny a minerály, ktoré udržujú telo v dobrom stave. Vitamíny C, A, meď, železo, selén a zinok pomáhajú udržovať imunitný systém. Vitamíny B komplexu prispievajú k zníženiu únavy a vyčerpania

 

6. Tip: Walmark Omega-3 rybí olej Forte

Výživový doplnokobsahujúci omega-3 nenasýtené mastné kyseliny (EPA a DHA) a vitamín E.EPA a DHA prispievajú k normálnej funkcii srdca. Priaznivý účinok sa dosiahne pri dennom príjme 250 mg EPA a DHA.DHA prispieva k normálnej funkcii mozgu a udržaniu dobrého zraku. Vitamín E chráni bunky tela pred oxidatívnym poškodením voľnými radikálmi.

 

7. Tip: Omron M7 Intelli IT tlakomer

V pohodlí domova vás upozorní na možnosť rizika fibrilácie predsiení srdca – atriálnej fibrilácie. Spolupracuje aj s mobilnou aplikáciou Omron connect, ktorá vám umožňuje sledovať a zdieľať vaše zdravotné údaje. Technológia komfortného nafukovania manžety IntelliSense, minimalizuje tlak na vašu pažu a skracuje každé meranie krvného tlaku.

 

Lepšia pamäť a sústredenie

 

Problémy s pamäťou nemusia súvisieť len s vyšším vekom. Často sa objavujú pri nadmernej psychickej záťaži alebo v dôsledku nedostatku dôležitých vitamínov a minerálov. Výživové doplnky na zlepšenie pamäti zlepšia sústredenie,podporujú aktivitu mozgu a prispievajú k mentálnej výkonnosti.Výživové doplnky s obsahom ginkgobiloby, majú pozitívny vplyv aj na krvný obeh, cievy a nedostatočne prekrvené končatiny.

 

8. TIP: Walmark GinkoPrim Max

Ginkgo biloba je strom, ktorý rastie na Zemi viac ako 200 miliónov rokov a po stáročia ho používajú v tradičnej čínskej medicíne ako silný antioxidant s pozitívnymi účinkami na pamäť a koncentráciu.Ginkgo biloba podporuje aktivitu mozgu a prispieva k mentálnej výkonnosti, pomáha udržovať pamäť, koncentráciu a duševnú pohodu s pribúdajúcim vekom a podporuje žilový obeh a periférnu mikrocirkuláciu krvi (predovšetkým mozog, oči a uši)

 

 

Zrelá pleť bez vrások

Aj keď pleť začína starnúť už približne od 30. roku života, so správnou starostlivosťou je možné ju zachovať pružnú a bez vrások aj po päťdesiatke. Zrelá pleť síce vyžaduje oveľa väčšiu pozornosť a starostlivosť, no všetka tá námaha stojí za to, keďže jej výsledkom je mladistvejší vzhľad. Po päťdesiatke by malo byť súčasťou povinnej výbavy čistiace mlieko, ale aj kvalitný krém proti starnutiu pleti a starostlivosť o očné okolie, na ktorom sa starnutie prejavuje najviac. Ak ste doteraz nenašli vhodný dar pre starú mamu, vianočným balenie produktov pre korekciu vrások a spevnenie pleti určíte nič nepokazíte.

 

9. Tip: VICHY LIFTACTIV SUPREME XMAS 2021

Denná starostlivosť s posilnenou účinnosťou proti vráskam a dlhotrvajúcim liftingovým účinkom.Denný krém od Vichyzabezpečuje celodenný lifting pre nepretržitú korekciu vrások a spevnenie pleti pre mladší vzhľad okamžite, počas celého dňa, deň za dňom.Pleť je pevnejšia, zamatovo hladká a žiariaca, vrásky sa zdajú byť zredukované.Inovatívne sérum proti starnutiu, ktoré sa zameriava na všetky typy vrások a stratu plnosti ako pleti, tak kontúr okolo očí. Každodenné vyhladenie vrások s ideálnou koncentráciou účinných látok pre viditeľné výsledky, ktoré sa s používaním postupne zlepšujú. Vhodné pre všetky ženy v zrelom veku s normálnou a zmiešanou pleťou.

 

10.TIP: VichyNeovadiol Post-Menopause nočný krém 

VICHY NEOVADIOLje relipidačnýremodelačný denný krém pre obdobie postmenopauzy. Laboratóriá Vichy vyvinuli výživný a spevňujúci krém s obsahom Termálnej vody Vichy vulkanického pôvodu obohatenej o 15 minerálov, Pro-Xylanu, výťažku z kasie, vitamínu B3 a omega 3-6-9 mastných kyselín z rastlinných olejov.

 

 

11. Tip:  AvèneDermAbsoluremodelačný denný krém 

Denný krém pre všetky typy citlivej pleti. Napomáha proti viditeľným známkam starnutia pleti (určený pre vek 55+). Aktívne látky: termálna voda Avene, vanilkové polyfenoly, sytenol, glykoleol pomáhajú vyživovať pleť.Pre povädnutú pleť so stratou hutnosti a komfortu. Napomáha v boji proti viditeľným známkam starnutia pleti vďaka unikátnej kombinácii aktívnych látok:

 

 

12. Tip: EucerinHyaluron-Filler + Volume-Lift

Remodelačnýdenný krém Hyaluron-Filler + Volume-Lift pre normálnu pleť s troma aktívnymi zložkami, ktoré cielene účinkujú v jednotlivých vrstvách pleti. Inovácia. Bol vyvinutý špeciálne pre pleť, u ktorej dochádza ku strate objemu a ochabovaniu. Magnolol prírodného pôvodu zväčšuje objem pleti aktiváciou buniek pokožky.Oligopeptidy zlepšujú obnovu kolagénnych vláken.Kyselina hyalurónová so svojou schopnosťou viazať vodu pomáha redukovať vrásky.Obsahuje SPF 15 a systém UVA filtrov pre ochranu proti predčasnému starnutiu pleti pod vplyvom slnečného žiarenia.

 

13. Tip: Klorane Ovos šampón 400 ml + balzam + suchý šampón

Šampón KloraneOatMilk efektívne čistí pokožku hlavy, dôkladne umýva vlasy a navracia im prirodzenú krásu. Umýva vlasy a čistí pokožku hlavy, intenzívne hydratuje, posilňuje vlasové vlákna

 

 

Ak vás nič z našich tipov neoslovilo a neviete vybrať vhodný darček pre starých rodičov pozrite si ponuku všetkých vianočných darčekov, ktoré nájdete v našej online lekárne ilieky.com.

Subscribe

* indicates required
E-mail