Yomogi kapsuly 10x250 mg

Kód: 18131
2 hodnotenia
Značka: Yomogi
5,33 €
Na sklade
Môžeme doručiť do:
19.6.2024

Liek na liečbu príznakov akútnej hnačky.

Balenie: 10 tvrdých kapsúl

Detailné informácie

Podrobný popis

Liek obsahuje životaschopné kvasinky kultúr z definovaného kmeňa Saccharomyces cerevisiae boulardii a používa sa pri hnačke, na prevenciu a liečbu príznakov cestovateľskej hnačky ako aj hnačky počas výživy žalúdočnou sondou.

Použitie a dávkovanie:

Deti staršie ako 2 roky a dospelí pri:

liečbe hnačky: 1 kapsula 1-2x denne.
ako prevencia cestovateľskej hnačky: 1 kapsula 1-2x denne 5 dní pred začiatkom cesty.
hnačka vyvolaná podávaním výživy cez žalúdočnú sondu: 3 kapsuly denne ekvivalentné do max. dávky 750 mg suchých kvasiniek Saccharomyces boulardii v 1,5 litri roztoku výživy.

Liečba hnačky má pokračovať ešte niekoľko dní po ústupe symptómov. V princípe nie sú známe žiadne obmedzenia týkajúce sa dĺžky užívania prípravkov obsahujúcich kvasinky.

Tvrdá kapsula sa má užiť celá s dostatočným množstvom tekutiny (najlepšie vody) pred jedlom.

U detí do 6 rokov ako aj u pacientov vyživovaných sondou sa tvrdá kapsula otvorí ťahom od seba a obsah sa zamieša do jedla alebo tekutiny (izbovej teploty) resp. do roztoku výživy.

Upozornenie:

Vzhľadom na riziko kontaminácie vzduchom sa kapsuly nemajú otvárať v izbách pacientov. Poskytovatelia zdravotnej starostlivosti majú pri manipulácii s probiotikami použiť rukavice, ktoré potom musia okamžite zlikvidovať a dôkladne si umyť ruky. Pri hnačke trvajúcej viac ako 2 dni alebo ak sa objaví krv v stolici alebo sa zvýši teplota, sa odporúča vyhľadať lekára. Užívanie lieku počas tehotenstva a dojčenia sa neodporúča.
Liek sa nemá podávať deťom mladším ako 2 roky, pretože nie sú dostupné adekvátne štúdie o použití tohto lieku u dojčiat a malých detí. Pri hnačkovom ochorení, zvlášť u detí, je najdôležitejším terapeutickým opatrením pozornosť venovaná príjmu tekutín a elektrolytov. Ak sa robia mikrobiologické testy stolice počas liečby alebo krátko po nej, laboratórium treba informovať o užívaní tohto lieku kvôli falošne pozitívnym výsledkom. Liek obsahuje laktózu.
Uchovávať pri teplote do 25 °C.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Lieky na hnačku
EAN kód:: 4250104736008
Značka:: Yomogi
ŠUKL kód:: C1521C

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Subscribe

* indicates required
E-mail