Wobenzym 800 tabliet

Kód: 309
9 hodnotení
Značka: Wobenzym
174,80 €
Na sklade
Môžeme doručiť do:
26.7.2024

Obsahuje enzýmy, ktoré majú schopnosť ovplyvňovať imunitu, tlmiť zápaly a opuchy, do istej miery aj rozpúšťať krvné zrazeniny.

Balenie: 800 tabliet

Detailné informácie

Podrobný popis

Liek obsahuje vhodne zostavené enzýmy (látky štiepiace bielkoviny), ktoré majú schopnosť účelne ovplyvňovať imunitu, tlmiť zápaly a opuchy, do istej miery aj rozpúšťať krvné zrazeniny. Urýchľujú priebeh zápalu a zmierňujú jeho následky, tlmia chorobné prejavy spôsobené škodlivými imunokomplexami vznikajúcimi v dôsledku protilátkových reakcií.

 Vlastnosti: 

  • Optimalizuje funkciu imunitného systému
  • Pôsobí proti zápalu
  • Skracuje dobu hojenia po úrazoch a niektorých operáciách (artroskopické výkony, stomatochirurgia, ORL)
  • Urýchľuje vstrebávanie opuchov, výronov a krvných podliatín 

Liečivý prípravok Wobenzym® obsahuje unikátnu kombináciu enzýmov, ktoré majú schopnosť podporiť imunitu, priaznivo ovplyvňujú zápalovú reakciu a do istej miery aj rozpúšťajú krvné zrazeniny. Urýchľujú priebeh zápalu a zmierňujú jeho následky, znižujú opuch. Wobenzym® znižuje väzkosť krvi a tým zlepšuje krvný obeh v najdrobnejších cievach. Obsiahnutý rutín normalizuje priepustnosť cievnej steny. Zápaly, bolesti a opuchy rýchlejšie odznievajú a hojenie je tak jednoduchšie.

 Wobenzym nenahrádza liečbu antibiotikami pri bakteriálnom zápale, ale posilňuje ich účinok.

Ako účinkuje Wobenzym? 

Pri zvládaní zápalov majú v našom tele zvláštny význam takzvané proteolytické enzýmy. Pomáhajú nám zaisťovať rovnováhu imunitného systému tak, aby zápaly prebehli rýchlo a bez následkov. Ak ale máme oslabenú imunitu alebo nás ohrozuje silný zápal, je vhodné podporiť náš obranný systém podávaním obdobných enzýmov zvonku. Enzýmy obsiahnuté vo Wobenzyme® pôsobia proti zápalom kdekoľvek v našom tele. Urýchľujú vstrebávanie opuchov, krvných podliatín a výronov, skracujú dobu hojenia a podporujú úplné doliečenie zápalov tak, aby nedochádzalo k ich opakovaniu. Pretože zápaly sú súčasťou mnohých zdravotných problémov, Wobenzym® je možné používať pri liečbe širokého okruhu ochorení.

Užívanie:

  • Na začiatok liečby 3x 53x 10 tabliet denne.
  • S ústupom choroby sa dávkovanie postupne znižuje až na dávku 3x 3 tablety denne
  • Pre maximálnu aktivitu enzýmov odporúčame užívať aspoň 30 minút pred jedlom alebo najmenej 90 minút po jedle. Tablety sa zapíjajú väčším množstvom vody (približne 250 ml).
  • Enterosolventné tablety sa nemajú hrýzť, deliť alebo drviť, pretože obalová vrstva chráni tabletu pred jej degradáciou v tráviacom trakte.

Liek je určený na použitie u dospelých a detí vo veku od 6 rokov. U detí mladších ako 6 rokov sa má liečba začať po zvážení pomeru rizika a prínosu ošetrujúcim pediatrom.

Zloženie:

Jedna gastrorezistentná tableta obsahuje:

Pankreatín 300 Protease Ph. Eur.-j., Papaín 90 F.I.P.-j., Bromelaín 225 F.I.P.-j., Lipáza 34 F.I.P.-j., Amyláza 50 F.I.P.-j., Trypsín 360 F.I.P.-j., Chymotrypsín 300 F.I.P.-j., Trihydrát rutínu 50 mg.

Celková proteolytická aktivita: 570 F.I.P.-j.

Celková amylolytická aktivita: 4030 F.I.P.-j.

Celková lipolytická aktivita: 4525 F.I.P.-j.

 F.I.P. jednotka je miera enzymatickej aktivity podľa Medzinárodnej farmaceutickej federácie. Vyjadruje, aké množstvo substrátu sú príslušné enzýmy schopné spracovať za danú jednotku času.

 Pomocné látky: Jadro: monohydrát laktózy, kukuričný škrob, magnesium-stearát, kyselina stearová 95%, koloidný bezvodý oxid kremičitý, mastenec.

Poťahová vrstva: mastenec, kopolymer MA/MMA 1:1, natrium-lauryl-sulfát, triethylcitrát, hypromelosa, hyprolosa, mikrokryštalická celulóza, glycerol 85%, Ponceau 4R (E124), oranžová žlť (E110), oxid titaničitý, makrogol 6000                                                       

Upozornenie

Wobenzym® by sa nemal užívať v situáciách, ktoré sú spojené so zvýšeným sklonom ku krvácaniu alebo so zvýšenou fibrinolýzou (rozpúšťaním krvných zrazenín). Liek sa nesmie užívať pri známej precitlivenosti na účinné či pomocné látky alebo pri precitlivenosti na ovocie ako ananás alebo papája. Pred použitím si prečítajte príbalovú informáciu.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Enzýmy
EAN :: 4030142138121
Značka :: Wobenzym
ŠUKL:: 96406

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Subscribe

* indicates required
E-mail