NiQuitin Freshmint 4 mg liečivé žuvačky 100x4 mg

Kód: 13439
Neohodnotené
28,11 €
Na sklade
Môžeme doručiť do:
4.10.2023

Liek sa používa na podporu odvykania od fajčenia.

Balenie: 100 žuvačiek

Detailné informácie

Podrobný popis

Tento spôsob liečby sa nazýva náhradná liečba nikotínom.Liek pomôže prestať fajčiť tak, že nahradí časť nikotínu, ktorý sa dostáva do tela z cigariet. Nikotín zo žuvačiek zmierňuje niektoré nepríjemné príznaky, ktoré fajčiari môžu pociťovať, keď sa pokúšajú prestať fajčiť. Medzi takéto príznaky patrí pocit choroby alebo podráždenosti. Nikotín môže taktiež zmierniť túžbu po cigarete a pomôže odolať nutkaniu fajčiť. Používanie žuvačiek sa nespája so zdravotnými rizikami, ktoré vyplývajú z fajčenia tabaku, pretože neobsahujú decht, oxid uhoľnatý ani ďalšie toxíny obsiahnuté v cigaretovom dyme. Žuvačky s obsahom 4 mg sú vhodné pre fajčiarov, ktorí denne vyfajčia viac ako 20 cigariet. 

Dospelí (vo veku 18 rokov a starší)

Úvodné dávkovanie sa má určiť individuálne na základe pacientovej závislosti od nikotínu.

Jedna žuvačka sa má žuvať podľa pokynov vždy, keď sa objaví nutkanie fajčiť, aby sa udržiavala úplná abstinencia fajčenia. Každý deň sa má použiť dostatočný počet žuvačiek, zvyčajne 8 - 12, najviac 15.

Dĺžka trvania liečby závisí od potrieb každého fajčiara. Uvedený počet liečivých žuvačiek sa zvyčajne používa 2 - 3 mesiace, potom sa počet môže postupne znižovať. Ukončenie liečby: keď sa denne používajú už len 1 - 2 žuvačky.

Žuvačky sa majú použiť vždy, keď sa objaví nutkanie fajčiť, a to nasledovným spôsobom: pomaly žuť, až kým sa nepocíti silná chuť (asi po 1 minúte), potom treba žuvanie prerušiť a žuvačku umiestniť medzi ďasno a líce. Keď chuť zoslabne, treba opäť niekoľkokrát požuť, až kým jej chuť nezosilnie, potom žuvanie prerušiť a žuvačku opäť umiestniť medzi ďasno a líce. Po 30 minútach takéhoto používania bude žuvačka vyžuvaná. Používateľ nemá so žuvačkou v ústach jesť ani piť. Nápoje, ktoré znižujú pH v ústach, napr. káva, ovocné šťavy alebo nápoje sýtené oxidom uhličitým, môžu znižovať absorpciu nikotínu z ústnej dutiny. Treba sa vyhnúť pitiu týchto nápojov približne 15 minút pred použitím žuvačky. Upozornenie Počas liečby je dôležité už nefajčiť. Ak pacient vyfajčí cigaretu, v odvykaní od fajčenia má pokračovať. Náhradná liečba nikotínom sa môže použiť v tehotenstve ako pomoc pri odvykaní od fajčenia len ak je to nevyhnutné. Treba to urobiť v čo najskoršom štádiu tehotenstva.

Cieľom má byť používanie iba 2-3 mesiace. Liek sa môže použiť počas dojčenia len ak je to nevyhnutné. Je lepšie dojčiť tesne predtým, ako sa použije liek. Vhodné je ponechať si nepoužité zvyšné žuvačky, pretože túžba po nikotíne sa môže náhle vrátiť. Liek je kontraindikovaný u pacientov do 12 rokov. Dospievajúci (vo veku 12 - 17 rokov vrátane) môžu používať liek len na základe odporúčania lekára. Odvykanie od fajčenia môže spôsobovať zmeny správania.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Subscribe

* indicates required
E-mail