Glimbax orálny roztok 200 ml

Kód: 7125
44 hodnotení
Značka: Glimbax
7,69 €
Na sklade
Môžeme doručiť do:
22.6.2024

Nesteroidové antiflogistikum, analgetikum pre stomatologické použitie.

Balenie: 200 ml

Detailné informácie

Podrobný popis

Vzhľadom na to, že sa liek aplikuje priamo na zapálené a bolestivé tkanivo, ústup ťažkostí a úľava sa dostavuje po krátkej dobe. Liek je účinný pri liečbe zápalov v ústnej dutine a krku a dobre sa znáša. GLIMBAX je indikovaný na liečbu prejavov zápalov v ústnej dutine a krku (ako napríklad zápaly nosohltanu, zápaly ďasien, zápaly sliznice dutiny ústnej). Ďalej sa užíva ako podporná liečba po ošetrení zubov a po chirurgických zákrokoch v ústnej dutine a krku.

Pri vnútornom podaní vykazuje diklofenak analgetický (bolesť tlmiaci), protizápalový a antipyretický (znižujúci horúčku) účinok. Pri miestnom použití, ako v prípade orálneho roztoku, vykazuje diklofenak analgetický a protizápalový účinok.

Liek sa používa na liečbu a úľavu od zápalov v ústnej dutine a hltane, ktoré sa môžu spájať s bolesťou (napr. zápal ďasien, zápal sliznice ústnej dutiny, zápal hltana), a tiež môžu byť následkom konzervatívnej liečby zubov alebo trhania zubov.

Ak sa do siedmich dní nebudete cítiť lepšie alebo sa budete cítiť horšie, musíte sa obrátiť na lekára.

Použitie a dávkovanie:

100 ml roztoku obsahuje 0,074 g diklofenaku vo forme voľnej kyseliny

Výplachy ústnej dutiny alebo kloktanie sa prevádzajú 2-3x denne dávkou 15 ml neriedeného roztoku, čo zodpovedá naplnenej priloženej odmerke. Dávku možno rozriediť malým množstvom vody. Vzhľadom na to, že sa liek aplikuje priamo na zapálené a bolestivé tkanivo, ústup ťažkostí a úľava sa dostavuje po krátkej dobe. Ústny výplach je určený na výplachy ústnej dutiny alebo kloktanie.

Upozornenie:

Počas tehotenstva a dojčenia môže byť liek používaný iba pod dohľadom lekára. Náhodné neúmyselné prehltnutie jednej aplikovanej dávky nie je pre pacienta zdraviu škodlivé. Lokálne lieky môžu vyvolať senzibilizáciu, najmä pri dlhodobom podávaní. V prípade precitlivenosti je treba liečbu prerušiť a nahradiť ju inou odpovedajúcou liečbou. Liek obsahuje benzoát sodný, ktorý môže spôsobiť miestne podráždenie. Liek obsahuje sorbitol. Uchovávať pri teplote do 25°C.

Dodatočné parametre

Kategória: Ústne vody, výplachy a spreje
EAN kód:: 8588003968104
Značka:: Glimbax
ŠUKL kód:: C40601

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Subscribe

* indicates required
E-mail