Veral gél 100 g

Kód: 403
Neohodnotené
6,74 €
Na sklade
Môžeme doručiť do:
29.7.2024

Gél sa používa na odstránenie miernej až strednej bolesti spôsobenej úrazmi svalov a kĺbov, napr. v dôsledku športovej činnosti. 

Balenie: 100 g

Detailné informácie

Podrobný popis

Gél je určený na vonkajšie použitie na liečbu takýchto úrazov.

Sodná soľ diklofenaku, liečivo gélu, patrí do skupiny liečiv, ktoré sa označujú ako nesteroidové protizápalové liečivá (NSAID).

Použitie

  • Výdaj lieku (prípadne iného produktu) nie je viazaný na predpis.
  • Prípravok je určený na vonkajšie použitie (aplikuje sa na kožu, vlasy, nechty, alebo sliznice).
  • Počas užívania prípravku treba chrániť pokožku pred UV-žiarením (slnko, solárium).
  • Prípravok sa nesmie užívať alebo používať v III. trimestri tehotenstva.


Dávkovanie a dávkovacie schémy

  • Gel sa nanáša miestne na kožu 3-4-krát denne a jemne sa vtiera. Potrebné množstvo závisí od veľkosti bolestivého miesta, napr. 2-4 g gélu (5-10 cm) postačuje na ošetrenie plochy asi 400 až 800 cm2. Maximálne však 16 g denne.
  • Trvanie liečby závisí od indikácie a dosiahnutej odpovede. Trvanie liečby nemá prekročiť 2 týždne pri liečení svalových a kĺbových úrazov, dlhšie trvajúcu liečbu odporučí lekár.

Spôsob použitia

Gél sa nanáša len na zdravú a neporušenú kožu (bez otvorených rán alebo poranení) 3-4-krát denne. Malé množstvo gélu jemne vtierajte do pokožky v mieste bolesti alebo opuchu. Potrebné množstvo lieku sa mení a závisí od veľkosti postihnutej plochy. Po použití sa musia umyť ruky, ak ruky nie sú ošetrovaným miestom.

Poznámka: Pri použití gelu neprekrývajte postihnuté miesto nepriedušným obväzom. V prípade vyvrtnutia môže byt postihnuté miesto prekryté elastickým obväzom, dbajte však na to, aby jeho prílišným utiahnutím nebola obmedzená cirkulácia krvi v postihnutom mieste.

Upozornenie
Nesmie sa používať v 3. trimestri gravidity.
V období dojčenia sa neodporúča používať. Nemá sa aplikovať na prsia alebo veľké plochy kože, ani sa nemá používať dlhšie obdobie.
Neodporúča sa používať u detí a mladistvých do 16 rokov.
Zabráňte tomu, aby sa gél dostal do styku s očami alebo sliznicami.
Vyhýbajte sa priamemu slnečnému žiareniu a pobytu v soláriu, t. j. chráňte počas liečenia a ešte aspoň dva týždne po jeho ukončení ošetrované miesta odevom.
Prerušte používanie lieku, ak sa objaví vyrážka.

Účinné látky

diklofenak

ŠUKL kód: C05882

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Subscribe

* indicates required
E-mail