Hylo Dual očné kvapky 10 ml

Kód: 5404
10 hodnotení
Značka: Hylo
12,74 €
Na sklade
Môžeme doručiť do:
13.12.2023

Sterilný roztok bez konzervačných látok, ktorý zvlhčuje povrch oka pri syndróme suchého oka, stabilizuje slzný film, redukuje zápalové a alergické prejavy, akými sú svrbenie a pálenie v oku.

Balenie: 10 ml

Detailné informácie

Podrobný popis

Obsahuje 0,5 mg/ml hyaluronátu sodného, 20 mg/ml ectoinu, boritanový pufer a vodu.
Vzájomné pôsobenie hyaluronátu sodného a ectoinu zaisťuje intenzívne zvlhčenie povrchu oka a ochranu pred nadmerným odparovaním sĺz prostredníctvom dlhodobo priľnavého slzného filmu. Zmiernené je aj podráždenie spôsobené vonkajším prostredím, ktoré môže viesť k prejavom precitlivenosti alebo pálenia a svrbenia, ktoré sa vyskytuje pri alergických reakciách.

Použitie:

Dávkovanie je individuálne. Dospelí a deti od 6 rokov zvyčajne aplikujú 1 kvapku 3x denne do spojovkového vaku v každom oku počas dňa. Pri silnejších ťažkostiach ( kvapkanie napr. viac ako 10x denne), je potrebné nechať si oči vyšetriť u očného lekára.
Vhodné na dlhodobé používanie.
Prípravok môže byť používaný aj pri nosení kontaktných šošoviek, po ich nasadení sa doporučuje počkať s použitím očných kvapiek asi 30 minút, aby sa zabránilo precitlivenej reakcii, ktorú môže vyvolať vzájomné pôsobenie zložiek obsiahnutých v prípravku a kontaktných šošovkách.

Upozornenie:

Nie je vhodný pre deti do 6 rokov.
Obsahom jednej fľaštičky prípravku by sa mala liečiť iba jedna osoba.
Pre prípad používání ďalších očných kvapiek je potrebné dodržať medzi jednotlivými aplikáciami interval minimálne 30 minút. V takom prípade sa tieto kvapky podávajú ako posledné z kvapiek. Očné masti by sa mali v každom prípade aplikovať po aplikácii týchto kvapiek do spojovkového vaku.
Vo veľmi zriedkavých prípadoch boli hlásené reakcie precitlivenosti (pálenie, slzenie), ktoré po vysadení prípravku ihneď odzneli.
Prípravok je vhodný na trvalé používanie, pri dlhšie trvajúcich problémoch je potrebné (ako pri každom ochorení) požiadať o radu očného lekára. 

Dodatočné parametre

Kategória: Lieky na očné alergie
EAN kód:: 4031626711502
Značka:: Hylo

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Subscribe

* indicates required
E-mail