Panthenol Spray 130 g

Kód: 7638
1 hodnotenie
7,89 €
Na sklade
Môžeme doručiť do:
26.2.2024

Sprej obsahuje liečivo dexpantenol (látka odvodená od kyseliny pantoténovej, ktorá sa nazýva aj vitamín B5). Patrí do skupiny liekov na hojenie rán a vredov.

Balenie: 130 g

Detailné informácie

Podrobný popis

 

Používa sa na podporu hojenia kože a slizníc pri povrchových poraneniach kože, ako odreniny, popáleniny, obareniny, neinfikované operačné rany, nezaceľujúce sa kožné transplantáty, nehojace sa vredy, trhlinky na koži u neelastickej pokožky – fisúry a ragády (praskliny a trhliny), pľuzgierovité zápaly kože, ošetrenie pokožky po spálení slnkom a opary vyvolané slnečným žiarením.

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Ak lekár neurčí inak, liek sa aplikuje na postihnuté miesto 1-3x denne.
Dĺžka liečby závisí od charakteru poškodenia a priebehu hojenia.

Spôsob použitia

Pri aplikácii sa drží tlaková nádobka vo zvislej polohe vo vzdialenosti 10 – 20 cm, striekacím ventilom hore. Pred každým použitím sa nádobka silno pretrepe, aby vznikla hustá pena. Pri použití na tvár sa liek nastrieka najprv na dlaň a potom sa pena nanesie na postihnuté miesta tváre. Tento liek nie je určený na aplikáciu do očí.

Upozornenie

Deťom sa tento liek môže aplikovať len pod dohľadom dospelej osoby.
Astmatici, prípadne osoby s ochorením priedušiek a pľúc nemajú pri aplikácii tohto lieku vdychovať hnacie plyny, pretože sa tým môže podráždiť sliznica a vyvolať astmatické ťažkosti.
Ak sa tento liek používa v oblasti pohlavných orgánov a konečníka a zároveň sa používa kondóm, parafín obsiahnutý v lieku môže oslabiť pevnosť kondómu a tak narušiť jeho spoľahlivosť.

Dodatočné parametre

Kategória: Kozmetika
EAN kód:: 3830044946814
Značka:: PharmaSwiss
šukl: C03420

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Subscribe

* indicates required
E-mail