Olynth HA sprej 0,05 % 10ml

Kód: 705
Neohodnotené
5,84 €
Na sklade
Môžeme doručiť do:
19.6.2024

Liek je určený na zmiernenie opuchu sliznice nosa pri akútnej nádche, pri alergickej nádche.

Balenie: 10 ml

Detailné informácie

Podrobný popis

Liek obsahuje liečivo xylometazolíniumchlorid, ktoré vyvoláva v mieste svojho účinku stiahnutie ciev, a tým znižuje opuch sliznice nosa a následne uľahčuje dýchanie nosom a zlepšuje uvoľnenie hlienov. Kyselina hyalurónová vo forme sodnej soli, glycerol a sorbitol majú zvlhčujúci účinok.

Liek je určený na zmiernenie opuchu sliznice nosa pri:

  • akútnej nádche,
  • nadmernej tvorbe hlienu spôsobenej vazomotorickou nádchou,
  • alergickej nádche.
  • taktiež je určený na urýchlenie uvoľňovania hlienu pri zápale prinosových dutín a pri zápale sluchovej trubice spojenom s nádchou.

Použitie a dávkovanie:

Deti od 2 do 6 rokov: 1 dávka do každej nosovej dierky podľa potreby, najviac však 3x denne. Nástup účinku sa obvykle dostaví o 5-10 minút.

Upozornenie:

Liek sa nemá používať dlhšie ako 7 dní, pokiaľ lekár neurčí inak. Opätovné používanie lieku je možné iba po niekoľkodňovej prestávke.

Liek je určený len na použitie do nosa. Liek sa môže užívať nezávisle od stravovacích návykov. Pred prvým použitím je potrebné niekoľkokrát stlačiť pumpičku a streknúť do vzduchu, až kým sa nedosiahne vystrekovanie súvislej dávky aerosólu. Nosový sprej je takto pripravený na použitie. Nosový sprej sa má aplikovať po vyfúkaní nosa a pacient má pri aplikácii pokiaľ možno sedieť. Fľaška musí byť pri aplikácii vo zvislej polohe. Pumpička sa stlačí iba jedenkrát a aerosól sa jemne vdýchne nosom. Aby sa minimalizovalo riziko šírenia infekcií, liek môže byť používaný iba jednou a tou istou osobou a po použití sa opäť nasadí na pumpičku

Dodatočné parametre

Kategória: Spreje do nosa
EAN kód:: 3574660403381
Značka:: Johnson & Johnson
ŠUKL kód:: C36096

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Subscribe

* indicates required
E-mail