Bionect krém na rany 30 g

Kód: 7872
11 hodnotení
Značka: Bionect
5,29 €
Na sklade
Môžeme doručiť do:
26.2.2024

Krém s obsahom kyseliny hyalurónovej je indikovaný na ošetrenie rezných poranení, popálenín, preležanín a jaziev.

Balenie: 30 g

Detailné informácie

Podrobný popis

Krém Bionect obsahuje:
  • Kyselinu hyalurónovú, ktorá  je schopná už pri nízkych koncentráciách viazať veľké množstvo vody a vytvárať viskózny hydratovaný gél. Tým podporuje migráciu buniek čím ovplyvňuje podporu hojenia, reguláciu kolagénu a tým minimalizuje torbu jaziev. V neposlednom rade vytvára na povrchu ochrannú vrstvu, ktorá chráni ranu pred infekciou. Zabraňuje vysúšaniu a zlepšuje hojenie jej hydratáciou.
  • Metalické striebro, ktoré zabraňuje prenikaniu patogénov do oblasti rany a tým znižuje riziko rozvoja infekcie. Ióny striebra narušujú bunkovú membránu baktérií, deaktivujú ich látkovú výmenu, viažu sa a narušujú kopírovanie genetických informácií (DNA), ktoré je dôležité pre delenie buniek. Striebro má minimálnu tvorbu rezistencie.Striebro a kyselina hyalurónová sa navzájom pozitívne dopĺňajú pri regulácii kontaminácie.

HA a striebro sú viazané na nosnú látku (tvorenú ľahkým kaolínom a oxidom kremičitým), ktorá má absorpčné vlastnosti. Práve táto technológia umožňuje prípravku BIONECT CONTROL SPRAY riadiť vylučovanie vlhkosti v rane, čo podporuje prirodzený proces hojenia a zároveň tvorí účinnú bariéru proti infekcii.

Účinky Bionect krému:
  • Urýchľuje hojenie rezných rán a odrenín
  • Hydratuje a upokojuje kožu spálenú od slnka
  • Hydratuje a urýchľuje hojenie popálenín a obarenín I. a II. stupňa
  • Podporuje hojenie pokožky po kozmetických zákrokoch
  • Redukuje vznik neestetických pooperačných jaziev
  • Podporuje hojenie a znižuje bolestivosť vredov a preležanín
Použitie: 
Rany alebo vredy treba pred liečbou vyčistiť a vydezinfikovať. Aplikuje sa tenká vrstva krému na povrch rany 2x denne alebo v prípade potreby aj viackrát za deň. Liečené miesto by malo byť pokryté sterilnou gázou a sterilnou bandážou.

Dodatočné parametre

Kategória: Dekubity, dezinfekcia kože
EAN kód:: 8033661802364
Značka:: Bionect

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Subscribe

* indicates required
E-mail