Bi-Oil 60 ml

Kód: 5788
Neohodnotené
Značka: Bi-oil
12,83 €
Na sklade
Môžeme doručiť do:
22.6.2024

Špecializovaný ružovkastý olej s vitamínmi a rastlinnými extraktmi poskytuje starostlivosť o pokožku (jazvy, strie).

Balenie: 60 ml

Detailné informácie

Podrobný popis

Ošetrujúci ružovkastý olej s príjemnou vôňou pomáha redukovať erytém či začervenanie škvrnitých (plochých) jaziev po akné a celkové vyjasnenie pokožky. Zlepšuje vzhľad strií a nerovnakého odtieňa pokožky. Uľavuje od suchej pokožky.

Použitie:

Ošetrujúci olej, by sa mal krúživými pohybmi vmasírovať na tvár alebo telo, kým sa úplne nevstrebe. Produkt sa odporúča aplikovať dvakrát denne počas minimálne troch mesiacov. Ošetrujúci olej na pokožku Bio‑Oil,® by sa nemal aplikovať na otvorenú ranu alebo porušenú pokožku. Je určené len na lokálnu kozmetickú aplikáciu. Na jazvu ho možno bezpečne použiť hneď, ako sa koža na povrchu úplne zahojí. Individuálne výsledky sa môžu odlišovať. 

 Ako dlho sa používa: Rôzne klinické skúšania ošetrujúceho oleja na pokožku Bio‑Oil® Skincare Oil sa vykonávali počas 8 a 12 týždňov, čo umožnilo posúdiť účinnosť produktu v priebehu času. Štatistická analýza ukázala, že už po dvoch týždňoch došlo k výraznému zlepšeniu vzhľadu pokožky a že toto zlepšenie sa udržiava alebo zvyšuje časom. Na dosiahnutie maximálnej absorpcie by sa mal ošetrujúci olej na pokožku Bio‑Oil® Skincare Oil aplikovať na vyčistenú pokožku.

Účinky:

Jazvy: Pomáha zlepšiť vzhľad nových aj starých jaziev. 

Strie: Pomáha zlepšiť vzhľad strií. Pomáha tiež zlepšiť elasticitu pokožky, čím znižuje možnosť vzniku strií. 

Nerovnaký odtieň pokožky: Pomáha zlepšiť vzhľad nerovnakého odtieňa pokožky. 

Starnúca pokožka: Pomáha zlepšiť vzhľad starnúcej pokožky na tvári a tele. 

Dehydrovaná pokožka: Pomáha znižovať stratu vlhkosti a zlepšovať vzhľad dehydrovanej pokožky.

Vysoká absorpčná schopnosť.

Zloženie:

Paraffinum Liquidum, Triisononanoin, Cetearyl Ethylhexanoate, Isopropyl Myristate, Retinyl Palmitate, Helianthus Annuus Seed Oil, Tocopheryl Acetate, Anthemis Nobilis Flower Oil, Lavandula Angustifolia Oil, Rosmarinus Officinalis Leaf Oil, Calendula Officinalis Extract, Glycine Soja Oil, Bisabolol, Tocopherol, Parfum, Alpha-Isomethyl Ionone, Amyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Citronellol, Coumarin, Eugenol, Farnesol, Geraniol, Hydroxycitronellal, Limonene, Linalool, CI 26100.

Upozornenie: 

Spotrebujte do 36 mesiacov.

Miešanie ošetrujúceho oleja na pokožku Bio‑Oil® s inými produktmi, aby sa „zvýšila jeho účinnosť“, môže negatívne ovplyvniť jeho účinnosť. Ak aplikujete hydratačný prípravok, mlieko na ochranu pred slnkom alebo iný krém na tvár, urobte tak až po úplnom vstrebaní ošetrujúceho oleja na pokožku Bio‑Oil®. Na použitie na celé telo naneste ošetrujúci olej na pokožku po sprchovaní alebo kúpaní.

 Používanie počas tehotenstva: 

Tehotenské strie sa môžu objaviť kdekoľvek na tele, ale najčastejšie sa objavujú na bruchu, stehnách, bokoch, spodnej časti chrbta, zadku a prsiach. Na prevenciu tvorby tehotenských strií sa odporúča aplikovať ošetrujúci olej na pokožku na tieto miesta dvakrát denne, od začiatku prvého trimestra až do pôrodu. Pravidelne aplikovaný ošetrujúci olej na pokožku poskytne aktívnu úľavu aj svrbivej a dehydrovanej pokožke, ktorá súvisí s pruritis gravidarum. Môže sa používať aj na nerovnaký odtieň pokožky, ktorý je dôsledkom hormonálnych výkyvov počas tehotenstva. 

Vitamín A a tehotenstvo:

 Ženám sa zvyčajne odporúča, aby počas tehotenstva obmedzili výživové doplnky s vitamínom A, a preto môžu mať obavy z používania produktov na starostlivosť o pleť s vitamínom A. Každá látka aplikovaná na pokožku je škodlivá len vtedy, ak je prítomná v množstve, ktoré presahuje jej toxikologický prah. Keďže pokožka predstavuje významnú bariéru pred preniknutím, do tela sa dostane len zlomok lokálne aplikovaného vitamínu A. Používanie vitamínu A v telových mliekach do maximálnej koncentrácie 0,05 % ekvivalentu retinolu je bezpečné. Ošetrujúci olej na pokožku Bio‑Oil® obsahuje vo svojom zložení vitamín A v koncentrácii výrazne nižšej, ako je maximálna povolená koncentrácia pre telové mlieko, a môže sa bezpečne používať počas celého tehotenstva. Vďaka nízkej koncentrácii vitamínu A poskytuje ošetrujúci olej na pokožku Bio‑Oil® Skincare Oil tehotným ženám výhody vitamínu A bez akéhokoľvek bezpečnostného rizika. 

Rozmarínový olej a tehotenstvo:

 Zistilo sa, že rozmarínový olej vo vysokých koncentráciách má schopnosť vyvolať menštruáciu a prípadne vyvolať skorý pôrod. Preto sa neodporúča jeho používanie počas tehotenstva. Koncentrácia rozmarínového oleja v ošetrujúcom oleji na pokožku Bio‑Oil® Skincare Oil je však veľmi nízka, a preto je bezpečné ho používať počas tehotenstva. 

Používanie počas dojčenia: 

Ošetrujúci olej na pokožku je bezpečný na použitie na tele počas dojčenia, ale odporúča sa vyhnúť sa aplikácii na bradavky. Hoci nie sú pravdepodobné žiadne škodlivé účinky, malé deti sú veľmi citlivé a nemali by prijímať ošetrujúci olej na pokožku Bio‑Oil® Skincare Oil ani vo veľmi malých množstvách. 

Používanie na dojčatách a deťoch: 

Bezpečnosť používania ošetrujúceho oleja na pokožku Bio‑Oil® Skincare Oil u detí mladších ako tri roky nebola posúdená. Preto sa odporúča, aby sa používalo len u detí od troch rokov.

Používanie na slnku: 

Testy vykonané na ošetrujúcom oleji na pokožku preukazujú, že produkt nezosilňuje ani nezhoršuje spálenie od slnka. Preto je bezpečné používať ho na slnku, avšak produkt neposkytuje žiadnu ochranu pred škodlivými účinkami slnečných lúčov UVA a UVB, a preto je dôležité používať produkt v kombinácii so širokospektrálnym ochranným prípravkom pred slnečným žiarením s ochranným faktorom (SPF) aspoň 30. 

Používanie v kombinácii s rádioterapiou alebo chemoterapiou: 

Hoci ošetrujúci olej neobsahuje žiadne zložky, ktoré by mohli absorbovať žiarenie, odporúča sa, aby sa ľudia podstupujúci rádioterapiu alebo chemoterapiu pred použitím produktu poradili s praktickým lekárom. 

Používanie na mastnej pokožke: 

Ošetrujúci olej na pokožku Bio‑Oil® Skincare Oil sa môže používať na mastnej pokožke.  Je nekomedogénny. 

Používanie na pokožke náchylnej na vznik akné: Ošetrujúci olej na pokožku sa môže používať na pokožke náchylnej na vznik akné. Nespôsobuje ani nezhoršuje akné, ani nezvyšuje sekréciu kožného mazu. Ľuďom trpiacim akné však odporúčame, aby sa pred použitím ošetrujúceho oleja na pokožku poradili s praktickým lekárom.

Dodatočné parametre

Kategória: Potreby pre matku a dieťa
Značka :: Bi-oil
EAN :: 6001159113096

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Subscribe

* indicates required
E-mail