Septolete Extra pastilky 16 ks

Kód: 9807
2 hodnotenia
Značka: SEPTOLETE
6,82 €
Na sklade
Môžeme doručiť do:
2.12.2023

Protizápalový liek s eukalyptovou príchuťou, tlmí bolesť pri lokálnom použití v ústach, antiseptickým účinkom ničí baktérie, kvasinky a vírusy.

Balenie: 16 pastiliek

Detailné informácie

Podrobný popis

Liek obsahuje 2 účinné látky: benzydamíniumchlorid a cetylpyridíniumchlorid. Liek je protizápalový, tlmí bolesť pri lokálnom použití v ústach, antiseptickým účinkom ničí baktérie, kvasinky a vírusy. Liek dezinfikuje ústa a hrdlo a znižuje príznaky zápalu hrdla ako sú bolesť, začervenanie, opuch, teplo a narušenie funkcie.

Používa sa na protizápalovú, bolesť tlmiacu a dezinfekčnú (antiseptickú) liečbu, podráždeného hrdla, úst a ďasien, zápalu ďasien (gingivitída), hltana (faryngitída) a hrtana (laryngitída).

Použitie a dávkovanie:

Deti vo veku od 6-12 rokov: Odporúčaná dávka sú 3 pastilky denne každých 3-6 hodín.
Dospelí a deti staršie ako 12 rokov: Odporúčaná dávka sú 3-4 pastilky denne každých 3-6 hodín.

Liek sa môže užívať maximálne 7 dní. Pastilky sa majú nechať pomaly rozpustiť v ústach, nemajú sa hrýzť ani žuvať. Nesmú sa prehĺtať. Po aplikácii nejesť a nepiť. Na dosiahnutie optimálneho účinku sa neodporúča užívať liek tesne pred alebo po vyčistení zubov.
Pastilky sa nemajú užívať spolu s mliekom, pretože mlieko znižuje antimikrobiálnu účinnosť cetylpyridíniumchloridu.

Upozornenie:

Liek sa neodporúča užívať počas tehotenstva. Liek sa môže užívať počas dojčenia ak prínos liečby presiahne potenciálne riziko pre dieťa. Liek je kontraindikovaný u detí vo veku do 6 rokov. Liek sa nesmie používať pri väčších, čerstvých poraneniach ústnej dutiny a hltanu. Liek obsahuje izomalt.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Lieky na bolesť a zápal hrdla
EAN kód:: 3838989655518
Značka:: Septolete
ŠUKL kód:: C5164B

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Subscribe

* indicates required
E-mail