Panadol Novum 500 tbl 24 tabliet

Kód: 687
1 hodnotenie
Značka: Panadol
2,24 €
Na sklade
Môžeme doručiť do:
22.6.2024

Liek obsahuje paracetamol, liečivo proti bolesti aj horúčke. 

Balenie: 24 tabliet

Detailné informácie

Podrobný popis

Najčastejšie sa používa: 

  • na zmiernenie miernej až stredne silnej bolesti, napríklad pri bolesti hlavy, migréne, bolesti chrbta, zubov, bolesti pri menštruácii.
  • pri nepríjemných príznakoch chrípky a prechladnutia, ako je bolesť svalov, kĺbov a bolesť hrdla a znižuje horúčku.
  • na odporučenie lekára sa liek môže užívať na potlačenie bolesti pri niektorých reumatických ochoreniach, napríklad artróze (degeneratívne ochorenie kĺbov) a neuralgii (bolesť pociťovaná v oblasti nervu). 
  • Dospelí a dospievajúci od 15 rokov
    - s telesnou hmotnosťou 34-60 kg: podáva sa 1 tableta ako jednorazová dávka. Časový odstup medzi jednotlivými dávkami je minimálne 4 hodiny.
    - s telesnou hmotnosťou nad 60 kg: podáva sa 2 tablety ako jednorazová dávka. Odstup medzi jednotlivými dávkami je minimálne 4 hodiny.
    Najvyššia jednotlivá dávka je 1 g (2 tablety), maximálna denná dávka sú 4 g (8 tabliet).
    Pri dlhodobej liečbe (dlhšie ako 10 dní) sa nemá počas 24 hodín prekročiť dávka 2,5 g (5 tabliet).

    Dospievajúci vo veku 12-15 rokov
    Podáva sa 1 tableta s časovým odstupom najmenej 4-6 hodín.
    Maximálna denná dávka paracetamolu je 3 g (6 tabliet).

    Deti vo veku 6-12 rokov
    - s telesnou hmotnosťou 21-32 kg: podáva sa 1/2 tablety.
    - s telesnou hmotnosťou od 33 kg: podáva sa 1 tableta.
    Jednotlivé dávky sa podávajú s časovým odstupom najmenej 4-6 hodín.
    Deti s hmotnosťou 21-24 kg: maximálna denná dávka je 1,25 g (2 a 1/2 tablety).
    Deti s hmotnosťou 25-32 kg: maximálna denná dávka je 1,5 g (3 tablety).
    Deti s hmotnosťou 33-40 kg: maximálna denná dávka je 2 g (4 tablety).
    Medzi jednotlivými dávkami sa musí dodržať minimálny interval 4 hodiny.

    Pacienti s poruchou funkcie obličiek:
    Pri glomerulárnej filtrácii 50-10 ml/min možno podávať 500 mg (1 tableta) každých 6 hodín, pri hodnote nižšej ako 10 ml/min každých 8 hodín.

    Dĺžka liečby:
    Liek sa môže užívať bez konzultácie s lekárom najdlhšie 7 dní, u detí najdlhšie 3 dni. Ak nedôjde do 3 dní k zníženiu horúčky a do 5 dní k ústupu bolesti alebo sa naopak ťažkosti zhoršia, vyskytnú sa nové príznaky či neobvyklé reakcie, je potrebné navštíviť lekára.

     

    Dodatočné parametre

    Kategória: Prehĺtacie a šumivé tablety na chrípku a prechladnutie
    ŠUKL:: C57476
    Značka :: Panadol
    EAN :: 8590335012066

    Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

    Nevypĺňajte toto pole:

    Subscribe

    * indicates required
    E-mail