Olynth 0,1% sprej 10 ml

Kód: 708
4 hodnotenia
Značka: Olynth
4,62 €
Na sklade
Môžeme doručiť do:
24.5.2024

Používa sa na zmiernenie opuchu sliznice nosa pri akútnej nádche a pri alergickej nádche.

Balenie: 10 ml

Detailné informácie

Podrobný popis

Liek obsahuje xylometazolíniumchlorid, vyvoláva v mieste svojho účinku stiahnutie ciev, a tým znižuje opuch sliznice a následne uľahčuje dýchanie nosom a zlepšuje uvoľnenie hlienov.

Používa sa:

  • na zmiernenie opuchu sliznice nosa pri akútnej nádche, pri nadmernej tvorbe hlienu spôsobeného vazomotorickou nádchou a pri alergickej nádche.
  • na urýchlenie uvoľňovania hlienu pri zápale prínosových dutín a pri zápale sluchovej trubice spojenom s nádchou.

Použitie a dávkovanie:

Dospelí a deti vo veku od 6 rokov: 1 dávka do každej nosovej dierky podľa potreby, najviac 3x denne. Nástup účinku sa obvykle dostaví o 5-10 minút. Liek sa nemá používať dlhšie ako 7 dní, pokiaľ lekár neurčí inak.

Liek je určený na použitie do nosa. Pred 1. použitím je potrebné stláčať rozprašovač mimo nosa, kým sa neuvoľní prvá dávka liečiva.

Upozornenie:

Liek sa nemá používať počas tehotenstva ak potenciálny prínos liečby pre matku neprevýši možné riziko pre plod. Pri používaní lieku počas dojčenia je potrebná zvýšená opatrnosť. Liek je kontraindikovaný u detí mladších ako 6 rokov. Dlhodobé používanie vazokonstrikčných liekov určených na nazálnu aplikáciu môže viesť k chronickému zápalu (a tým k upchatiu nosa) a atrofii sliznice nosa. Liek sa nemá kombinovať s inými perorálne užívanými liečivami, ktoré majú vazokonstrikčný účinok. Liek obsahuje benzalkóniumchlorid, ktorý ma dráždivý účinok a môže vyvolať kožné reakcie. Z hygienických dôvodov sa liek nemá po otvorení používať dlhšie ako 24 týždňov.

Dodatočné parametre

Kategória: Spreje do nosa
EAN kód:: 3574660403367
Značka:: Olynth
ŠUKL kód:: C76962

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Subscribe

* indicates required
E-mail