Loceryl liečivý lak na nechty 5%

Kód: 19235
2 hodnotenia
19,15 €
Na sklade
Môžeme doručiť do:
19.6.2024

Antimykotický lak na nechty, ktorý sa používa u dospelých na liečbu onychomykóz, ktoré postihujú najviac 2 nechty.

Balenie: 2,5 ml

Detailné informácie

Podrobný popis

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospelí a starší pacienti: lak sa nanáša 1x týždenne.

Liečba má pokračovať bez prerušenia, až kým sa necht nezregeneruje. Dĺžka liečby je obvykle 6 mesiacov pri nechtoch na rukách a 9 -12 mesiacov pri nechtoch na nohách (v zásade však záleží na intenzite, lokalizácii a rozsahu infekcie). Ak po 3 mesiacoch používania nedôjde k zlepšeniu, je potrebné sa poradiť s lekárom.

Spôsob použitia

Lak je určený na aplikáciu na postihnuté nechty. Je potrebné zabrániť kontaktu laku s očami, ušami alebo sliznicami, nemá sa aplikovať na kožu v okolí nechtu. Pred prvou aplikáciou liečivého laku sa majú nechty dôkladne očistiť. Všetok predchádzajúci náter laku sa pomocou odlakovača odstráni, potom sa pilníkom na nechty čo najdokonalejšie opilníkuje povrch nechta (najmä postihnuté oblasti nechta). Povrch nechta sa očistí a odmastí jedným z priložených čistiacich tampónov. Liečivý lak sa nanesie na celý povrch postihnutého nechta jedným z priložených aplikátorov na opakované použitie. Medzi jednotlivými aplikáciami sa má aplikátor očistiť čistiacim tampónom, aby sa zabránilo kontaminácii laku na nechty. Aplikátor sa nemá otierať o hrdlo fľaštičky a po každej aplikácii sa musí očistiť čistiacim tampónom, aby sa zabránilo kontaminácii laku na nechty pred ošetrením ďalšieho nechta. Ak trochu laku zostane na vonkajšej strane uzáveru, očistí sa jedným z priložených čistiacich tampónov, aby sa zabránilo kontaktu s kožou. Postup sa opakuje pri každom postihnutom nechte. Pred opakovanou aplikáciou lieku, je potrebné opatrne odstrániť kozmetický lak, ak je prítomný. Po každej aplikácii lieku je dôležité umyť si ruky. Ak sa však liečia nechty na rukách, pred ich umytím sa lak nechá úplne zaschnúť.

Upozornenie

Liek sa neodporúča používať počas tehotenstva a dojčenia. Počas tehotenstva sa má liek používať iba v prípadoch, ak je to úplne nevyhnutné.
Použitie lieku u detí a dospievajúcich do 18 rokov sa neodporúča.
U pacientov s periférnym cievnym ochorením, diabetom, poruchami imunitného systému a u pacientov s dystrofiou nechtov alebo závažným poškodením nechtov má byť liečba stanovená lekárom. V takýchto prípadoch sa môže uvažovať o systémovej liečbe.
Počas liečby sa nesmú používať umelé nechty. Kozmetický lak sa môže aplikovať najskôr 24 hodín po aplikácii liečivého laku.
Pri práci s organickými rozpúšťadlami je potrebné použiť nepriepustné rukavice.
Liek obsahuje etanol. Príliš časté alebo nevhodné použitie lieku môže spôsobiť podráždenie alebo vysušenie okolitej kože.

ŠUKL kód: C27064

Dodatočné parametre

Kategória: Mykóza kože a nechtov
Značka :: Loceryl
EAN :: 3499320007801

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Subscribe

* indicates required
E-mail