Livostin 0,5 mg/ ml očné kvapky 4 ml

Kód: 5344
Akcia
4 hodnotenia
8,89 € –5 %
Livostin 0,5 mg/ ml očné kvapky 4 ml
8,89 € –5 % 8,44 €
Na sklade
Môžeme doručiť do:
19.6.2024

Liek obsahuje levokabastín - používa sa na rýchlu a dlhotrvajúcu úľavu pri očných ťažkostiach ako sú pálenie, sčervenanie, opuch a slzenie očí spojené s alergickou reakciou na trávy, peľ, plesne, prach a iné látky.

Balenie: 4 ml

Detailné informácie

Podrobný popis

Livostin očná suspenzná instilácia sa používa na rýchlu a dlhotrvajúcu úľavu pri očných ťažkostiach ako sú pálenie, sčervenanie, opuch a slzenie očí spojené s alergickou reakciou na trávy, peľ, plesne, prach a iné látky. Ak sa do 3 dní nebudete cítiť lepšie alebo sa budete cítiť horšie, musíte sa obrátiť na lekára.

Použitie a dávkovanie:

Liek sa užíva po kvapkách, obvykle v dávke 1 kvapka 2x denne do spojovkového vaku v pravidelných odstupoch (každých 12 hodín). Podľa potreby možno dávku zvýšiť na 1 kvapku 3 až 4-krát za deň. Kvapky je najvhodnejšie aplikovať v ľahu. Pri aplikácii treba fľašku držať kolmo nadol, aby sme zaistili presnosť dávky. Obsah balenia je sterilný až do prvého otvorenia, po prvom otvorení je liek použiteľný iba 1 mesiac. Liečba by mala trvať až do vymiznutia príznakov, dĺžku liečby upresní lekár.

Liek je určený len na očné použitie.

Upozornenie:

Liek sa môže užívať počas tehotenstva iba po prehodnotení prínosu liečby a potenciálneho rizika pre plod. Liek sa môže užívať počas dojčenia so zvýšenou opatrnosťou. Bezpečnosť a účinnosť lieku u detí mladších ako 6 rokov nebola stanovená.
Kontaktné šošovky je potrebné vybrať pred aplikáciou lieku a počkať minimálne 15 minút po aplikácii lieku, kým sa znovu vložia do očí. Ak je potrebné aplikovať viac liekov, potrebný je odstup medzi jednotlivými liekmi min. 5 minút. Ak sa má aplikovať masť, je potrebné najskôr aplikovať kvapky a potom masť. Ak sa po instilácii objaví rozmazané videnie, neodporúča sa riadiť motorové vozidlo alebo obsluhovať stroje. Liek obsahuje benzalkóniumchlorid.
Po 1. otvorení sa liek uchováva pri teplote do 25°C po dobu 4 týždňov.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Lieky pri ochoreniach očí
EAN kód:: 3574661073408
ŠUKL kód:: C15853
Značka:: Johnson & Johnson

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Subscribe

* indicates required
E-mail