Livostin 0,5 mg/ml nosový sprej 10 ml

Kód: 5347
Akcia
1 hodnotenie
8,89 € –5 %
Livostin 0,5 mg/ml nosový sprej 10 ml
8,89 € –5 % 8,44 €
Na sklade
Môžeme doručiť do:
19.6.2024

Liek je antialergikum a poskytuje úľavu pri ťažkostiach, ako je kýchanie, výtok a svrbenie nosa spojené s alergickou reakciou.

Balenie: 10 ml

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Liek je antialergikum a poskytuje úľavu pri ťažkostiach, ako je kýchanie, výtok a svrbenie nosa spojené s alergickou reakciou na trávu, peľ, plesne, prach a iné látky.

Použitie a dávkovanie:

Obvyklá dávka pre dospelých a deti sú 2 vstreky lieku do každej nosovej dierky 2-krát denne. Podľa potreby možno dávku zvýšiť na 2 vstreky 3- až 4-krát za deň. Liečba má pokračovať až do zlepšenia symptómov. Je potrebné venovať zvýšenú pozornosť pri podávaní lieku pacientom s renálnym poškodením.

Pred prvým použitím lieku sa odstráni uzáver a fľaša sa niekoľkokrát stlačtí, až kým sa vo vzduchu neobjaví jemný aerosol. Pacient si pred aplikáciou vyčistí nosové dierky, roztok sa pretrepe a sníme sa vrchnák. Potom pacient nakloní hlavu dopredu, vloží nástavec do nosovej dierky a spolu so stlačením adaptéra sa inhaluje uvoľnená dávka. Po aplikácii sa nástavec očistí suchou textíliou (v prípade upchatia vodou). Liek sa užíva iba po dobu trvania akútnych príznakov.

Upozornenie:

Liek sa nemá používať počas gravidity, pokiaľ prínos liečby pre ženu nepreváži nad rizikom pre plod.
Odporúča sa opatrnosť pri podávaní lieku  ženám počas laktácie.

Dodatočné parametre

Kategória: Spreje do nosa
EAN kód:: 8586005380191
ŠUKL kód:: C15854
Značka:: Johnson & Johnson

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Subscribe

* indicates required
E-mail