Lactecon roztok 200 ml/133,4mg

Kód: 7119
1 hodnotenie
6,63 €
Na sklade
Môžeme doručiť do:
13.12.2023

Lactecon obsahuje laxatívum (preháňadlo), ktoré sa nazýva laktulóza.

Balenie: 200 ml

Detailné informácie

Podrobný popis

Lactecon obsahuje laxatívum (preháňadlo), ktoré sa nazýva laktulóza. Viazaním vody do hrubého čreva zmäkčuje stolicu a uľahčuje vyprázdňnovanie. Nevstrebáva sa do tela. na liečbu zápchy (nepravidelná, tvrdá a suchá stolica) na liečbu hepatálnej encefalopatie, (ochorenie pečene spôsobujúce zmätenosť, tras, znížený stupeň vedomia, vrátane kómy)  

Vždy užívajte Lactecon presne tak, ako je to uvedené v tejto písomnej informácii pre používateľa alebo ako vám povedal váš lekár alebo lekárnik. Ak si nie ste niečím istý, overte si to u svojho lekára alebo lekárnika. Dávky užívajte každý deň v rovnakom čase. Liek hneď prehltnite. Nezadržiavajte ho v ústach. Lactecon perorálny roztok môžete užívať neriedený alebo zriedený v malom množstve tekutiny. Použite priloženú odmerku.

Dávkovanie pri zápche:

Dávka sa môže užiť jedenkrát denne, napríklad počas raňajok alebo môže za použitia odmerky byť rozdelená do dvoch dávok denne. Po niekoľkých dňoch užívania možno východiskovú dávku upraviť na udržiavaciu dávku, v závislosti od vašej odpovede na liečbu. Dosiahnutie účinku liečby si môže vyžadovať niekoľko dní (2 - 3 dni).

Východisková denná dávka

Udržiavacia denná dávka

Dospelí a dospievajúci            15 až 45 ml 15 až 30 ml

Deti (7 - 14 rokov)                     15 ml 10 až 15 ml

Deti (1 - 6 rokov)                         5 až 10 ml                   

Deti mladšie ako 1 rok             od 2,5 do 5 ml                  

Laxatíva by sa mali deťom a dojčatám podávať vo výnimočných prípadoch a pod lekárskym dohľadom, pretože laxatíva môžu narušiť normálny vyprázdňovací reflex. Nepodávajte Lactecon deťom (mladším ako 14 rokov) skôr, ako s lekárom prekonzultujete jeho podávanie a starostlivé sledovanie liečby.

Dodatočné parametre

Kategória: Lieky na zápchu
EAN kód:: 8715554001787
Značka:: Abbot
ŠUKL kód:: C93323

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Subscribe

* indicates required
E-mail