Imodium Instant 6 tabliet

Kód: 18995
Akcia
2 hodnotenia
4,45 € –5 %
Imodium Instant 6 tabliet
4,45 € –5 % 4,22 €
Na sklade
Môžeme doručiť do:
26.7.2024

Liek obsahuje liečivo loperamid hydrochlorid a používa sa na liečbu hnačky.

Balenie: 6 tabliet

Detailné informácie

Podrobný popis

Liek sa môže užívať pri náhlej (akútnej) alebo po porade s lekárom pri dlhotrvajúcej (chronickej) hnačke. Po porade s lekárom sa môže užívať aj v prípade, ak bola bola odstránená časť čreva, čo často spôsobuje hnačku.

Použitie a dávkovanie:

Dospelí a deti od 6 do 17 rokov:

Akútna hnačka: úvodná dávka je 2 kapsuly (4 mg) pre dospelých a 1 kapsula (2 mg) pre deti; potom sa podáva 1 kapsula (2 mg) po každej nasledujúcej riedkej stolici.

Chronická hnačka: úvodná dávka je 2 kapsuly (4 mg) denne pre dospelých a 1 kapsula (2 mg) denne pre deti; táto dávka sa upravuje až do dosiahnutia 1-2 formovaných stolíc za deň, čo sa zvyčajne podarí udržiavacou dávkou 1-6 kapsúl (2 mg – 12 mg) denne.

Maximálna dávka pri akútnej a chronickej hnačke je 8 kapsúl (16 mg) denne pre dospelých; u detí je potrebné určiť dávku vo vzťahu k telesnej hmotnosti (3 kapsuly/20 kg), ale nemá sa prekročiť dávka 8 kapsúl denne.

Hmotnosť dieťaťa v kilogramoch (kg) -  Maximálny počet kapsúl lieku podaný za 1 deň

  • od 14 kg  - maximálne 2 kapsuly
  • od 20 kg  - maximálne 3 kapsuly
  • od 27 kg  - maximálne 4 kapsuly
  • od 34 kg  - maximálne 5 kapsúl
  • od 40 kg  - maximálne 6 kapsúl
  • od 47 kg  - maximálne 7 kapsúl
  • od 54 kg  - maximálne 8 kapsúl

Pri akútnej hnačke liek zvyčajne odstráni príznaky do 48 hodín. Ak príznaky neodznejú, liek sa má prestať užívať a je potrebná konzultácia s lekárom.

Kapsuly sa prehltnú celé a zapijú dostatočným množstvom tekutiny. Kapsuly sa nesmú drviť ani žuvať. Vplyv potravy na rýchlosť a intenzitu účinku sa neudáva.

Upozornenie:

Liečba hnačky liekom je iba symptomatická. Vždy, keď je možné diagnostikovať etiológiu, sa má v prípade potreby začať s príslušnou špecifickou liečbou.
Liek sa neodporúča užívať počas tehotenstva, ani počas dojčenia. Liek je kotraindikovaný u detí do 6 rokov. U pacientov s poruchou funkcie pečene je potrebná opatrnosť pri užívaní lieku. Liek je kontraindikovaný, ak je prítomná krv v stolici alebo je prítomná vysoká horúčka. Pri zápche, abdominálnej dystenzii alebo rozvoji ilea sa musí liečba ihneď ukončiť. Na začiatku liečby sa môže vyskytnúť znížená pozornosť, únava, závraty alebo ospanlivosť. Preto sa pri vedení vozidiel a obsluhe strojov odporúča zvýšená opatrnosť. Liek obsahuje laktózu.

Dodatočné parametre

Kategória: Lieky na hnačku
EAN kód:: 3574661075617
Značka:: Johnson & Johnson
ŠUKL kód:: C2529A

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Subscribe

* indicates required
E-mail