Iberogast kvapky 50ml

Kód: 6777
Prírodné
12 hodnotení
Značka: Iberogast
13,63 €
Vypredané
Položka bola vypredaná…

Rastlinný liek určený na liečbu žalúdočno-črevných ochorení, bolesti žalúdka a brucha, pálenie záhy, pocit plnosti, žalúdočno-črevné kŕče a nevoľnosť.

Balenie: 50 ml

Detailné informácie

Podrobný popis

Liek reguluje napätie a hybnosť čriev. Uvoľňuje nepríjemné a bolestivé sťahy svaloviny žalúdka a čriev. Je určený aj na zlepšenie funkcie a hybnosti pri ochoreniach ako syndróm dráždivého žalúdka a dráždivého čreva a na podpornú liečbu ťažkostí pri zápale sliznice žalúdka (gastritída).

9 bylín na 6 problémov:

  • Iberis amara (iberka horká) – veľké účinky malých kvetov proti bolesti brucha. Extrakt z tejto rastliny pomáha podporovať prirodzené pohyby tráviaceho systému. Iberka horká obsahuje veľa flavonoidov a glukozinolátov a jej hlavnou funkciou v lieku Iberogast je zlepšovať pohyb potravy tým správnym smerom. Zvyšuje tonus ochabnutého svalstva v spodnej časti žalúdka, ktorá posúva potravu do ďalších častí tráviaceho traktu. Redukuje voľné radikály a má silné protizápalové účinky.
  • Koreň archangeliky lekárskej (Angelicae radix) – anjelská sila na potlačenie gastrointestinálnych problémov. Extrakt z tejto rastliny pomáha zmierňovať kŕče a uvoľňuje svaly gastrointestinálneho systému. Obsahuje esenciálne oleje, kumaríny, flavonoidy a amaroidy, má antioxidačné účinky a pôsobí protizápalovo.
  • Plod rasce (Carvi fructis) – cenné zložky v rasci stimulujú trávenie. Rasca má výrazné účinky proti nadúvaniu, dokáže tiež potlačiť zápal v gastrointestinálnom trakte a má antimikrobiálne účinky. V lieku Iberogast prispieva extrakt z plodov rasce k ochrannému účinku na sliznicu.
  • Kvety rumančeka (Matricariae flos) – táto liečivá rastlina podporuje prirodzené pohyby tráviaceho systému, pretože má uvoľňujúci účinok, dokáže upraviť pohyb čriev a môže uvoľňovať brušné kŕče. Kvet rumančeka je bohatý na esenciálne oleje, rastlinné kyseliny, kumaríny a flavonoidy. Má protizápalové a antibakteriálne účinky
  • Plody pestreca mariánskeho (Cardui mariae fructus) – proti kŕčom. Plod pestreca mariánskeho nazývaného aj Kristova koruna uvoľňujú kŕče, uľahčujú trávenie a znižujú bolesť. Plody pestreca mariánskeho obsahujú účinné zložky: flavolignany, neolignany a flavonoidy. Tie majú uvoľňujúci účinok na gastrointestinálne svaly a pomáhajú naštartovať trávenie.
  • Listy medovky (Melissae folium) – tekuté zlato na upokojenie žalúdka. Tento výťažok má silný upokojujúci účinok, upokojuje žalúdok a kŕče v črevách a znižuje nadúvanie a bolesti. Medovka lekárska vyniká silnou a pikantnou citrónovou vôňou a obsahuje esenciálne oleje, hluchavkovité triesloviny, triterpenické kyseliny, amaroidy a flavonoidy
  • Lastovičník (Chelidonium herba) – dar z nebies pre žalúdok. Táto liečivá rastlina podporuje prirodzené pohyby v zažívacom systéme, čo môže zlepšiť trávenie, zmierniť kŕče a pôsobiť protizápalovo. Obsahuje alkaloidy a rastlinné kyseliny. Tieto látky jej prepožičiavajú antimikrobiálne a antivírusové vlastnosti.
  • Listy mäty piepornej (Menthae piperitae folium) – aromatické a liečivé. Extrakt z listov mäty, ktoré majú silnú, sviežu vôňu, pomáha uvoľňovať kŕče v žalúdku a črevách. Dokáže tiež uľaviť od bolesti žalúdka a zmierniť nadúvanie a tvorbu plynov. Táto liečivá rastlina je bohatá na esenciálne oleje a taníny charakteristické pre čeľaď hluchavkovité, ktoré sa podieľajú na jej priaznivých účinkoch vrátane protizápalového a antioxidačného
  • Koreň sladkovky (Liquiritiae radix) – sladkosť dobrá na žalúdok. Táto liečivá rastlina zmierňuje kŕče v žalúdku a črevách a pomáha uľaviť od bolesti žalúdka. Sladkovka pôsobí aj protizápalovo a obsahuje kyselinu glycyrizínovú. Obsahuje aj flavonoidy, fytosteroly a kumaríny, ktoré uvoľňujú svaly žalúdka.

Použitie:

Dospelí a mladiství od 12 rokov: 20 kvapiek 3x denne.

Deti vo veku od 3 do 12 rokov: Aktuálne dostupné údaje ohľadne bezpečnosti a účinnosti nie sú dostatočné pre vytvorenie dávkovania.

V zásade nie sú žiadne obmedzenia pre dobu užívania. Doba užívania sa riadi podľa druhu, závažnosti a priebehu ochorenia. Ak sa však pacient do 7 dní necíti lepšie alebo sa cíti horšie, odporúča sa obrátiť na lekára.

Spôsob použitia

Liek sa užíva krátko pred jedlom alebo s jedlom v malom množstve vody. Pred použitím sa má liek potriasť.

Pokyny pred prvým použitím fľaše s kvapkadlom:
1. Odstrániť biely šraubovací uzáver.
2. Napevno zašraubuvať zelený uzáver s kvapkadlom, tak aby sa kvapkadlo vložilo do hrdla fľaše
3. Kvapkadlo musí tesne priliehať.

Fľašu s kvapkadlom je potrebné držať pri dávkovaní pod uhlom 45 °. Po použití treba pevne uzavrieť uzáverom.

Upozornenie

Ako preventívne opatrenie je vhodnejšie vyhnúť sa užívaniu liek počas tehotenstva.
Rozhodnutie, či ukončiť dojčenie alebo či ukončiť/prerušiť liečbu sa má urobiť po zvážení prínosu dojčenia pre dieťa a prínosu liečby pre ženu.
Liek nesmú užívať deti mladšie ako 3 roky, u detí vo veku 3-6 rokov sa liek neodporúča.
Odporúča sa okamžite prerušiť liečbu a obrátiť sa na svojho lekára, v prípade prejavov alebo príznakov poškodenia pečene (napr. žltačka, tmavý moč alebo zmena zafarbenia stolice (bledá stolica).
Liek je kontraindikovaný pri existujúcom alebo predchádzajúcom ochorení pečene. Pri použití lieku boli hlásené prípady liekového poškodenia pečene. Ak sa objavia prejavy poškodenia pečene (zožltnutie kože alebo očí, tmavý moč, zmena zafarbenia  stolice, bolesť v hornej časti brucha), liečba sa má okamžite prerušiť a stav sa má konzultovať s lekárom.
Liek je kontraindikovaný pri precitlivenosti na akúkoľvek rastlinu nachádzajúcu sa v lieku alebo na akúkoľvek rastlinu patriacu do rovnakej čelade.
Liek obsahuje 31 obj. % etanolu (alkoholu), t.j. až do 240 mg na dávku, čo je škodlivé pre tých, ktorí trpia alkoholizmom. Musí sa tiež vziať do úvahy u dojčiacich a tehotných žien, detí a vysoko rizikových skupín, ako sú pacienti s ochorením pečene alebo epilepsiou.
Po prvom otvorení je doba použiteľnosti 2 mesiace.
Liek sa uchováva pri teplote do 25°C. Neuchovávať v chladničke alebo v mrazničke. 
Zakalenie a prípadné zrazeniny v roztoku neovplyvňuje účinok lieku.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

 

Dodatočné parametre

Kategória: Lieky na nevoľnosť a zvracanie
ŠUKL:: 31894
Značka :: Iberogast
EAN :: 8585028200967
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Subscribe

* indicates required
E-mail