Vitajte v internetovej lekárni iliek.sk - pôvodne ilieky.com

Ibalgin krém 100 g

Kód: 402
1 hodnotenie
7,66 €
Skladom
Môžeme doručiť do:
31.3.2023

Liek obsahuje liečivo ibuprofén, ktoré pôsobí protizápalovo. Je vhodný na liečbu miestnych prejavov reumatických aj nereumatických bolestivých stavov pohybového ústrojenstva. V postihnutom mieste tlmí zápal, znižuje opuch a potláča bolesť.

Balenie: 100 g

Detailné informácie

Podrobný popis

Liek sa používa na miestnu liečbu zápalov kĺbových puzdier, zápalov šliach a svalových úponov, na miestnu liečbu pri reumatických ochoreniach, pri bolestivých stavoch pri degeneratívnych ochoreniach kĺbov, pri povrchových žilových ochoreniach, na liečbu poúrazových stavov a následkov športových úrazov ako sú opuchy, pomliaždeniny, vyvrtnutie kĺbu, poranenie mäkkých častí kĺbov.

Použitie a dávkovanie:

Zvyčajne sa nanáša 3-4x denne na postihnuté miesto 4-10 cm dlhý prúžok krému.

Ak lekár neurčí inak, liek sa používa zväčša 2-3 týždne.
Ak pri poraneniach do 3 dní ťažkosti neustúpia alebo naopak dôjde k zhoršeniu, či sa prejavia nežiaduce účinky lieku, liečba sa má prerušiť a pacient má vyhľadať lekára. Bez súhlasu lekára sa liek nemá používať dlhšie ako 1-2 týždne

Dermálny krém sa ľahko vtiera do kože. Pri rozsiahlych a bolestivých krvných výronoch sa spočiatku môže miesto ošetrené krémom prekryť nepriedušným obväzom. Nesmie sa používať na otvorené rany, na sliznice a do očí.

Upozornenie:

V tehotenstve a počas dojčenia sa liek môže používať krátkodobo v opodstatnených indikáciách. V treťom trimestri tehotenstva sa liek nemá používať. V období dojčenia sa krém môže použiť krátkodobo na malé plochy. Liek sa neodporúča riediť alebo miešať s iným masťovým základom. Liek obsahuje metylparabén, propylparabén a propylénglykol, ktoré môžu spôsobiť podráždenie pokožky alebo alergické reakcie. Môže sa objaviť zvýšená citlivosť kože na slnečné žiarenie.
Liek obsahuje parahydroxybenyoáty (parabény), ktoré môžu spôsobiť alergické reakcie. Uchovávať v suchu pri teplote do 25 °C.

Dodatočné parametre

Kategória: Gély, Krémy, Masti Na Svaly A Kĺby
EAN kód:: 8594739205017
Značka:: Sanofi
ŠUKL kód::

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: